Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lenne jobb a családnak?

Melyik lenne jobb a családnak?

Figyelt kérdés

a férjemmel 3 évig albérletben éltünk városban.és mikor gyereket terveztünk és terhes lettem,közben felszabadult egy vidéki házunk,és kitaláltam hogy költözzünk le,mert kell majd a gyereknek udvar,és mi is sokszor hiányoltuk főleg nyáron.nyugdíjasnak éreztük magunkat fent a lakásban.gondoltam közelebb leszünk a rokonokhoz is.szalonnát sütünk stb.

de mióta leköltöztünk,csalódtam.igy sem jönnek sürübben a rokonok,csak mi voltunk 1-2-szer.és bár itt az udvar sok bográcsozást terveztünk,ehhez képest egy évben egyszer jönnek bogrcsozni kb, a férjem munka után inkább bent pihen este.és igazából,nem is nagyon használjuk az udvart,ahogy elképzeltük,sőt inkább csak a munka van vele,vissza kellett szoknom a pókokhoz,rengeteg hangya,dongó,és a gyereknek ténylej jó az udvar még este 8-ig is kint van ha világos van,de csak rövid időkre.hamar megunja s jön be tv-zni.3 és félévesen megy oviba,és semmi inger nem éri.itt üresek a játszóterek,a városban csak lementünk és tele volt emberekkel,jtszótér meg gyerekekkel.férjemnek közel volt a munkahelye,most naponta félórányira kocsival,és bár ő is ezt akarta mégis lelkiismeretfurdalásom van. és már 1-2 éve ezen őrlődök,hogy otthagytuk az albérletet,és már duplaannyiba kerülnek,erkélyünk is volt,közel voltak a nagyboltok,és igazából nem sokkal fizettünk többet,mint az itteni rezsi meg benzin.úgy érzem ebbe fogok beleőrülni.néha ugy érzem velem van baj,és nekem semmi sem jó.voltak a lakásban üres napok,amikor hiába voltunk vrosban sehova nem mentünk csak közeli boltba,ezért gondoltam mindegy hol lakunk,jobb lesz gyereknek az udvar,de néha meg hiányzik hogy csak ugy leugrok és már emberek,vagy le tudunk menni akár egy félórára plázába csak ugy vagy árkdba,vagy játszótérre.és nem tudom ha később esetleg odaköltöznénk a városba,házat vagy lakást érdemes venni(később még egy gyereket tervezünk),a kettő közt őrlődöm.a lakások jobban bent vannak szeretem a nyüzsgést,és zenék is felhallatszanak nyáron,viszont két gyereknek nem tudom tényleg kell-e udvar,bár sztem játszótéren több ingert kapnak. melyik lenne a jobb döntés hosszútávra?köszönöm


2017. máj. 15. 09:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
34%

Mindenkinek más az ideális. Azt sem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy gyerekkel a családi ház a legjobb. Annak is van bőven hátránya. Nekünk fontos, hogy munka után már ne kelljen otthon is dolgozni (bőven elég a benti házimunka), fontos hogy belvárosi lakás legyen, hogy közel legyen a munkahely, óvoda, játszótér, orvos, bolt, stb.

A férjemmel kettesben panelban éltünk, nem volt vele bajunk. Mielőtt gyereket vállaltunk szerettünk volna egy kicsit nagyobb és jobb minőségű ingatlanba költözni. Az első szempont, ami mindkettőnknek egyértelmű volt, hogy kertes ház kizárt. Végül találtunk egy számunkra ideális társasházi lakást egy nagyvárosban. A társasháznak saját, zárt nagy udvara van. Nem kell dolgozni vele és van játszóterünk, szalonnasütő, bográcsozó, minden ami kell. Lehet focizni, tollasozni, ping-pongozni. És van társaság is. Kb. 40 család lakik itt, a kisgyerekesek rendszeresen lejárnak, az egész nyarat együtt töltik, olyankor medencét is állítunk nekik. Szinte minden hétvégén van szülinap, névnap. Idilli. Legalábbis nekünk.

2017. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Én kertes házban nőttem fel (Pest mellett egy kisebb településen) és utáltam...

Nekem is ott volt a kertben ödöngés, mint kb egyetlen opció. Később középsuliba már Pestre jártam, de ott tovább romlott a helyzet, mert minden egyéb délutáni programból kimaradtam, mert csak óránként volt busz és a szülők nem tudtak csak miattam bent maradni tovább a városban (vagy ha mégis, jött a lelkifröccs, hogy ők másnap melóznak...) Nem tudom, ki találta ezt a gyereknek az udvar kell című dolgot, de sajnos én szüleim is így gondolták...

Aztán 16 éves koromban úgy alakultak a dolgok, hogy a beköltöztünk Pestre és szó szerint kinyílt a világ. Nem kellett a buszhoz igazodni, se a szülőkhöz, bárhová el tudtam menni magamtól.

Szerintem egyáltalán nem buli a kertben gazolni meg virágot ültetni... Szerintem a kérdező párja hazaérve a munkából nem arra vágyik, hogy a felesége piszkos körmét nézegesse..

Bár nem írtad merre felé költöztetek, de tuti az a félórás kocsiút nemcsak félóra, hanem inkább 1, a dugókat is beleszámolva...tapasztalat.

Szerintem meneküljetek a posványból!

2017. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!