Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vette észre a...

Miért nem vette észre a családja, hogy beteg?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm 34 éves és kiderült, hogy rákos. Én februárban találkoztam vele és akkor még nem volt semmi baja, bár mondta, hogy gyakran fáradt. De a sok munkára fogta.


A barátjával az emeleten laknak, a barátnőm szülei a földszinten. Ez a három ember napi szinten látja, és nem vették észre ,hogy az elmúlt három hónap alatt 10 kg-ot fogyott. Igaz, nem volt semmi panasza, csak a fáradtság, de ezt akkor sem értem. Hogyan lehet az, hogy nem vették észre, hogy beteg?


2017. máj. 21. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
A fogyás nem feltétlenül betegség. Ha valakinek van 15-20 kiló súlyfölöslege, még kifejezetten egészségjavulás a 10 kiló fogyás.
2017. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit napi szinten látsz, sokkal kevésbé tűnik fel a változás mintha mondjuk havonta.
2017. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a rákot nem ránézésre diagnosztizálják?
2017. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A fogyás nem olyan dolog ami rögtön halálos betegségre ad okot. A barátnőd is azt hitte, hogy a munkától fáradt. Ha stresszesebb időszakot él meg az is adhat okot a fogyásra.


Én tavaly előtt fogytam 7kg-ot nagyon rövid idő alatt, igaz állandóan dolgom volt, hót ideg voltam, kimaradtak étkezések. Eszembe nem jutott volna, hogy rákos lennék, a család és barátok sem gondolt bele ennél többet mert látták az akkori életvitelemet.

2017. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, hogy a páromnál az orvosok a kórházban nem tudták megállapitani heteken át, hogy rákja van, akkor hogy várod el hogy laikusok mondják meg?!
2017. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Rokonságomban két olyan ember is volt, akinél akkor diagnosztizálták a rákot, amikor már áttétes volt.

Mindegyikük feleségével élt együtt, egyiküknek ráadásul eü. végzettségű volt a felesége. Ezen kívül mindegyiknek 2 gyereke volt (családosak), akik rendszeresen látogatták.


Ha a rák olyan feltűnő tüneteket okozna, sokkal több embernél ismernék fel idejében.

2017. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Három hónap alatt 10 kg, az nagyjából havi 3kg, azaz 75 dkg hetente.

Ne mondd nekem, hogy akit mindennap látsz, észreveszed rajta!

Amikorra már feltűnik, addigra már egyéb panaszok is vannak és kiderül a betegség.

2017. máj. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Rólam 1 éven keresztül nem tudták megmondani az orvosok, pedig 2hetente jártam a kórházba. Végül egy teljesen más jellegű műtét alatt derült ki. 33/N
2017. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö, semmit nem jelent, ha ö maga nem vette észre, akkor a környezete mégis hogya. Tehette volna?
2017. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
10: Magyarul ő is belehalt a kezelésbe.
2017. máj. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!