Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki csúszott az egyetemen...

Aki csúszott az egyetemen vagy főiskolán, annak a családja hogyan fogadta?

Figyelt kérdés

Inkább otthon élőkre vonatkozik a kérdés.


Egyetemen csúszom egy évet, ma derült ki. Nekem borzasztó bűntudatom van, amiért így alakult, de a szüleim egyáltalán nem haragudnak, és nem akarják, hogy emiatt rosszul érezzem magam.


2017. márc. 14. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Én is csúsztam, alapvetően fél évet, de aztán mivel a mesterképzés csak évente indul, keresztfélévben nem, így úgy voltam vele, hogy jobban járok, ha egy évre tolom ki a csúszást, mert sok előnye van a hallgatói jogviszonynak (pl. olcsóbb a bérlet). Én államis képzésen vagyok, még otthon élek, nem adok bele a lakhatásom vagy a kajám költségeibe, viszont minden egyéb kiadásomat én fizetem és kiveszem a részem a házimunkából. Az egyetem mellett folyamatosan dolgoztam, és most, hogy már kb. csak a diplomamunkám van hátra, még többet dolgozom. Gyakorlatilag heti 30-40 órát dolgozom, mellette szakdolgozat és épp csinálom a jogosítványt, amit szintén saját magamnak finanszírozok. Úgyhogy a szüleim támogatnak, látják, hogy nem azért csúsztam, mert lusta vagyok és nem vettem komolyan a tanulást, és hogy azóta is igyekszem kihozni a maximumot a plusz időmből. Soha egy rossz szavuk nem volt rá.
2017. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mostohaanyám elkönyvelt mindenféle ingyenélőnek, aki csak otthon mereszti - nem gáz, hogy tárgyra, amivel csúsztam két héten át napi 10 órákat tanultam -, és hallottam, amikor mondja apának, hogy miért nem megyek már el.
2017. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, az én helyzetem a tiédhez hasonló, én is dolgozom, fizetem minden kiadásomat, csak én diákhitelt vettem fel. A szülők szempontjából ez ugyanaz, mint az államis, nem az ő vállukat nyomja a tandíj.


2-es, nagyon sajnálom. :( Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a vizsgajegyek nagyon sok tényezőből tevődnek össze. (Nem biztos a siker attól még, hogy tanulsz.) Van, hogy mindent megpróbálsz, és mégsem sikerül. Azóta is sulizol?

2017. márc. 14. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Jogosan akad ki a család. Aki valóban az adott egyetemre való, az nem csúszik és minimum 4-es átlagú. Ha fáj az igazság, ha nem. Nem egy ilyen orvosis, infós, mérnök hallgatót ismerek. Ők hogy hogy bírják csúszás nélkül ? Ráadásul van summa cum laude végzett ismerős is. Ebből is látni, hogy nem lehetlen a dolog. És nem kell ehhez minden buliból kimaradni. Ezek az ismerősök sem tették. Egyszerűen nekik való szakra járnak. Manapság már mindenki diplomát akar. Az is, akinek nem lenne való. Sőt, be sem jutott volna a régi rendszerben a felső oktatásba.
2017. márc. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én nem is akartam erre az egyetemre járni, úgyhogy a motivációm elejétől a végéig hiányzott. Nálunk is vannak persze levelezősök, akik család és munka mellett elvégzik csúszás nélkül, csak az a nagy különbség, hogy ők szeretik is, amit tanulnak. Ki lehet próbálni, milyen idegőrlő fél évtizeden át olyat tanulni és olyasmiért küzdeni, amit használni sem akarsz soha.


Ha imádnám a szakomat, bizonyàra nem okozna nehézséget csúszás nélkül elvégezni, szóval igazad van, nem vagyok ide való. :)

2017. márc. 15. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!