Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis milyen vezetéknevet...

Mégis milyen vezetéknevet kapjon a gyerekem ilyen szituációban?

Figyelt kérdés
Még nincs gyerekem a feleségem sem terhes csak ha belegondolok a dologba már kínos. Az a helyzet, hogy a feleségem afrikai én pedig magyar. Nekem a vezetéknevem "Fekete". És ha ezt a nevet adnám a gyerekemnek akkor egy életre megpecsételném. Kigúnyolnák stb. Ilyen helyzetben mit lehet tenni?
2017. máj. 25. 20:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Remélem ez a kérdés csak viccnek lett felrakva :)


Egyébként, ha igaz, akkor afrikai nevekben gondolkozzatok, itthon anyakönyvezik a kinti nevet, ha a másik fél az adott ország állampolgára, és ott létezik ilyen név.

2017. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Feleségedét is kaphatja.
2017. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Cseréld le egy sárgára.
2017. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha Magyarországon szándékoztok élni és a feleségednek valami nagyon bonyolult családneve van (pl. Anikulapo, Alamieyeseigha, Onwuatuegwu - nem fejeltem le a billentyűzetet, kigugliztam, vannak ilyen nevek) akkor az még nagyobb kitolás a gyereknek.


Plusz, a bunkóknak nincs szükségük okra hogy kigúnyolják szegényt. Igen, a Fekete egy elég jó kapaszkodó hozzá, de akkor is feketéznék ha Kovács lenne.

Én személy szerint jópofának tartanám, de többet nem foglalkoznék a nevével :)

2017. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Kaphatja az anyja vezetéknevét is, de ahogy már írták, aki ki akarja gúnyolni, az ki fogja, bárhogy is hívják. A barátai meg nem fogják.
2017. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

Van Fehér vezetéknév is. Sok fehér viseli.

Gondolj a Fekete Palota

Azonkívül a gyerek bőrszíne kerdeses. Legnagyobb valószínűséggel tipikus barna/fehér gyerek lesz, messze a feketetol.

2017. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az én vezetéknevemet kapta a gyerek, mert az apja neve kicsit hülyén hangzik Magyaroszágon.
2017. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már hülye! Miért gúnyolnák emiatt? Nekem van olyan roma ismerősöm, akinek annyira sötét a bőre, mintha gyerekkorában 2 évre kint felejtették volna a napon, és Fehér a vezetékneve. Sosem csesztették a neve miatt.
2017. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Házasság kötés előtt kell nyilatkozni, hogy mi lesz a nevetek (férj is felveheti a feleségét), és milyen családnevet fognak kapni a születendő gyerekek.
2017. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen aggódsz. Csúfolni akármi miatt lehet. S ha mondjuk Szőke lenne a vezetéknevét, a gyerek meg barna/vörös? Vagy bármi. Legyen Fekete, az rgysheru, nem fogják elírni sose.
2017. máj. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!