Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek helyesen az...

Hogy viselkedjek helyesen az adott szituációban? A helyzet abszolút háborús, jó vége nem lesz, elmenjek?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú, de megpróbálom röviden.

28 vagyok van két gyerekem,sajnos így alakult,a férjem meghalt.

8 és 6 évesek.

Mostani párom,aki hamarosan a férjem lehetne,elvált ott az asszony lépett le és otthagyta neki a 3 fiát. 35 éves.


Mi naaaagyon szegényen éltünk,alig bírtam kilábalni a depresszióból,nincs anyagi támogatásom, betegeskedtem,a gyerekek hatalmas nyűgek voltak a nyakamban, nem bírtam rendesen öltöztetni, etetni, szórakoztatni őket.

De végül úgyahogy, lassan, nagyon szegény szintén de stabilizáltam a helyzetet.


Gyerekkozhazban ismerkedtünk meg a mostani párommal,1 év járás után osszekoltoztunk,nekem az összkeresetem havi 160 körül jön ki, neki 400..


A fiai nyílt háborúban állnak velünk, mivel "miattatok romlott le az eletszinvonalunk"..


Ágyba főbe alazzak az én gyerekeim, nem akarnak közös programokat, folyamatosan szidnak és lazadnak, féltékenyek az apjukra, haragszanak mert egyel kevesebb szobájuk van most, hiába mondjuk, ha hagynak egy kis időt, akkor elkoltozunk családihazba, nem esznek a főztombol, elrontjak az eteleim...Rohamosan romlik a kapcsolatunk, folyamatosak a szidasok, szobafogsagok, beszélgetések, igertetesek, buntetesek.. Millió módszerrel próbálkoztunk már.


Az egész azzal indult, hogy idén nem mentek el síelni penzhiany miatt.. És nyáron nem repülős Portugaliaba mennek nyaralni, hanem kocsival mennénk Olaszországba.


Mit gondoltok?



2016. márc. 1. 13:01
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos kicsi az esélye, hogy változzanak mindannyian. Ha egyikük jobb belátásra tér is, akkor is sok gond lesz. A saját gyerekeim nyugalma érdekében azt hiszem inkább lépnék, még most, míg tönkre nem mennek lelkileg. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.
2016. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
95%
Az apjuknak kell megnevelni őket, te nem sokat tehetsz. Ha te próbálsz szigorúnak lenni vagy megverni őket, akkor csak még jobban utálnak.
2016. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Párom állítása szerint az ezelőtti barátnőjének nem volt gyereke, de őt is kikergettek a világból.

Jártak gyerekpszichologushoz.. De nem értik meg.

10 9 7 évesek.

Párom imádja az én gyerekeim, de nagyon bántják a sajátjai. Mindenképp amellett harcol, hogy maradjunk, próbálkozik nagyon. :(

2016. márc. 1. 13:08
 4/57 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy nagyon nehéz helyzet. A párodnak kellene rendet tennie, de neki sem lesz könnyű megbeszélnie a fiaival, hogy most ez van, lejjebb kell adniuk, többek között azért, mert az anyjuk nem kíváncsi rájuk. Csak a párodon múlik, gondolom te igyekszel a fiúk kedvében járni, mást nem nagyon tudsz tenni.
2016. márc. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
80%
Talán érdemes akkor hetente a családterápia mindhárom fiúval, ez nem olyan szitu, ami néhány ülés alatt megoldható, de az apának kell nagyon szigorúan megnevelni őket és természetesen nem a korbácsra gondoltam, hanem a következetességre, illetve arra, hogy a fiúk tartsák tiszteletben az ő döntését.
2016. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Én minden tőlem telhetőt megteszek!

Amúgy sokkal jobban neveltek az enyemeimnel.

Szinte példát vettem én is,min javíthatok.

De nem lehet az olyanokat szigorral javítani, ha nem akarnak eljonni szórakozni.

Suttyomban verik a fiam és csak halk megjegyzéseket tesznek a lányomra,ami az önbizalmat rombolja és folyamatosan panaszkodik, hogy csúnya.

Képesek voltak 2 teljes napot nem enni hétvégén, mert én főztem, hiába a kedvencuket. Pedig 3 szor le kellett ulniuk az asztalhoz és megvarni míg mindenki végez. Nem kaptak mást. Nem mehettek ki otthonról és az összes nasitartalek el lett véve.

2016. márc. 1. 13:14
 7/57 anonim ***** válasza:
70%

Nehez a helyzet, viszont a fiuk mar eleg idosek ahhoz, h az ember megnevelje oket rendesen. Hasonlo cipoben jarok, mint Te. Itt csak az segithet, ha hatarozottan elkezded nevelni a fiukat...ami amugy a parod dolga lenne, de ha o nem teszi, akkor Te megteheted, plane, ha alazzak a Te gyerekeidet! Ha a parom fia barmivel is bantana a mi kozos gyerekeinket, a kissracot kitennem a sufniba az tuti es megmondanam neki, h amig az en penzembol is kajal, ruhazkodik, meg lakik, addig kuss van. Ha beszolnak, akkor 2 hetig nincs tv nezes, szamitogep, mobiltelefon, Xbox. Ha vmi nem tetszik, akkor mehet az utcara (persze kepletesen).

Tudom, h nem ez az idealis nevelesi modszer, de ezek a fiuk regen el lettek rontva azzal, h tulsagosan el vannak kenyzetetve. Es ezt vagy drasztikusan hozod helyre, vagy megveded magad es a Te gyerekeidet, vagy az lesz a vege, h tenyleg pokolla teszik az eleted.

2016. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen igazuk van, tenyleg nagysagrendekkel rosszabbul elnek miattatok. Attol, hogy szerinted a tisztes nyomorral mindenkinek be kene ernie, nem fognak idegenek (marpedig neked hozzajuk semmi kozod, csak az apjuk miatt kenytelenek elviselni teged) onkent es dalolva lemondani a kenyelmukrol, hogy teged penzelhessenek.
2016. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
51%
Alapvetően jól tettétek, hogy így csináltátok, de ebben a helyzetben nem tudom, hogy jó volt e, mert gondolom, ez is csak ellenállást szült. Vagy nagyon gyorsan pszichológus, és családterapeuta, vagy elmennék, nem tenném ki a gyerekeimet sem testi, sem lelki egészségüket ennek az állapotnak.
2016. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
19%
Ki vagy tartva, 3 gyerek kárára. Nekem lesülne a bőr a képemről.
2016. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!