Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kulfoldon szuletet...

Hogyan kell kulfoldon szuletett gyermeket Mo-n anyakonyveztetni? Mama magyar allampolgar, papa nem magyar allampolgar. Babo itt kint szuletett. Mennyi idot vesz igenybe?

Figyelt kérdés
Egy honap mulva megyunk haza. es el szeretnem inteztetni baboka anyakonyvezteteset es utlevelet. A kislanyomnak az elso neve a magyar nyelvben is megtalalhato, direkt igy valasztottunk, de angol helyesirassal van leirva. A masodik neve abszolute angol, magyar nyelvebn nem talalhato meg. Igy is anyakonyvezik, vagy a masodik nevet ugy jegyzik be ahogy magyarul fonetikusan kiejtik??? itt ertem a Jennifer es Dzseniffer regisztralasokat.
2010. máj. 19. 03:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk uez volt a helyzet, csak Németországban. Én azt ajánlanám, hogy az angliai magyar nagykövetségre menj be és ők intéznek neked mindent. Gondolom lehet magánúton is intézni (mi úgy intéztük az esküvőt mert nem tudtuk, hogy a konzulátus foglalkozik ilyennel) de az valószínű sokkal több utánajárás és bonyodalom.

A névvel kapcsolatban sajnos nem tudom a választ.

2010. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyenkor az angol helyesírásnak megfelelően anyakönyvezik a gyereket itthon is. Magyarországon csak azokból a gyerekekből lesz Dzsennifer, akiknek a szülei mindketten magyarok. Ha az egyik szülő angol, akkor van lehetőség az angol helyesírási szabályoknak megfelelően anyakönyvezni a gyereket.
2010. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az anyakönyveztetés 2-3 hétbe telt az útlevél kb. 5-6hét. Nálunk azt is kérdezték, hogy házasok vagyunk-e, mert úgy más papírokat kellett kitölteni.
2010. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.Mink szintén Németországban lakunk.A lányom útlevele 2 hónapba telt.El kellett mennünk a Magyar- Német követségre vinni a születésit,házassági anyakönyvi kivonatot,fényképet,kitölteni a papírokat.A többit a követség intézi.Ha külföldi házasság,akkor azt is elözször anyakönyvezni kell,utána jön az útlevél.Most a fiamnak pénteken megyünk Münchenbe átadni a papírokat.120€,kb.2 hónap.

Ideiglenes útlevelet lehet kérni.+42€,de azzal csak beutazni lehet,vissza nem.

A nevét úgy fogják írni,ahogyan az anyakövi kivonatban szerepel.Tehát dzs vel.

2010. máj. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!