Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kulfoldon szulok es az...

Ha kulfoldon szulok es az apuka nem magyar allampolgar, akkor koteles vagyok anyakonyveztetni magyar hatosagoknal? Ha igen, akkor bizonyos idohataron belul?

Figyelt kérdés
Nem talalom a lakcimkartyamat es nyarig mar nem tudok hazamenni, hogy ujat csinaltassak, anelkul meg semmit nem tudok intezni a nagykovetsegen.
2010. jan. 23. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem vagy köteles. de telefonálj a magyar nagykövetségre (abban az országban ahol vagy) ott biztosan meg tudják mondani neked.

én is külföldön szültem németben, és én is a követségröl kaptam választ a kérdéseimre. amugy ott (szerintem) a lakcimkártyádat is igényelheted, és otthonrol elküldik a követségre az ujjat ahonnan felveheted. ezt abbol gondolom, hogy a fiamnak az utlevelet igy is igényelhettem volna, csak nekem nem volt rá szükségem csak egy hazatérésire, mert jövö honapban megyünk haza, és otthon megcsináltatom az utlevelét.

remélem segitettem.

boldog babavárást!

2010. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a gyors valaszt!
2010. jan. 23. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem vagy. Nekem is külföldön születtek a gyerekek Magyarok ,de a kicsit még mindig nem anyakönyveztettem Magyarba.Ő 6 hónapos most ,itt kapott papírokat.Remélem nem lesz gondom belőle,bár ha nem költözünk haza nem lesz biztos. :)
2010. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sorbanalltam valami miatt a nagykovetsegen egy par honapja es az elotttem levo kisbabas anyukanak mondtak az ugyintezok, hogy koteles bejelenteni a babat, nem valasztas kerdese, ezert bizonytalanodtam el kicsit.
2010. jan. 23. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:

szia

csak akkor kell anyakönyveztetni a babát, ha azt akarod, h magyar állampolgár is legyen (a magyar áp.tv. nem zárja ki a többes állampolgárságot, de ha több van csak a magyart veszi figyelembe)

ha nem akarod, h magyar áp is legyen, nem kell anyakönyveztetni

a hugom gyereke, hollandiában született, amerikai áp.,lehetne magyar áp. is, de itt nem anyakönyveztették

2010. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előbb -utóbb bejelentem ,csak már belegondolni is rossz hogy mennyi papírt kell lefordíttatni.De az az érdekes hogy akkor miért adták ki az itteni útlevelet neki és miért nem küldtek a nagykövetségre, elég érthetetlen a dolog .itt fizetek adót ,itt van személyim ,jogosítványom ,bíztosításom Magyarba semmi mert a papírjaim lejártak ,de még egy értesítőt sem küldtek miatta.Most azért beültettétek a bogarat a fejembe. :D
2010. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En sem anyakonyveztetem a babam magyar hatosagoknal. Mi Angliaban elunk, a baba angol allampolgar, egyelore nekunk ez igy jol van, de mi nem tervezzunk, hogy hazakoltozunk Magyarorszagra.
2010. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!