Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fontos. Hogyan tehetném...

Nagyon fontos. Hogyan tehetném túl magam a történteken? Mit léphetnék annak érdekében, hogy elrendeződjenek a családi gondjaim? Nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

A fenti kérdésem első részével kapcsolatban:

Nem lehettem több öt évesnél. Volt egy óvodatársam, akivel nagyon közel álltunk egymáshoz lelkileg, sokat beszélgettük, "szerettem" őt (amolyan gyerekes módon, viszont nagyon fontos volt a lelki kapocs).

Egyszer megemlítette, hogy menjek át hozzá. A közelben lakik, így természetesen beleegyeztem, hogy átsétálok. Mondtam, majd becsengetek, de ő erősen kitartott amellett, hogy "menjek be csengetés nélkül", csak kopogjak. Végig nyugtalanított az egész, hiszen gyerekfejjel abban sem voltam bizonyos, hogy melyik házban él, a megbeszéltek ellenére sem, és aggódtam, görcsöltem az esetleges gondok miatt, amelyek a csengetés hiányából adódhatnak.

Végül nehezen rávettem magam, beléptem a kapun, és igyekeztem a bejárati ajtó irányába. Ekkor hirtelen kirohant egy tizenhat (?) év körüli, akkori szemmel még férfinak (nem fiúnak) tűnő személy, és brutális jelleggel üvöltözni kezdett minden rosszat felém, majdnem megvert, én pedig sírni kezdtem, majd elszaladtam. Teljesen kikészített pszichésen az "ügy".

Arra is gondoltam, hogy esetleg véletlenül egy másik ház kertjébe mehettem be, mert szorosan egymás mellett helyezkednek el az épületek, de ugyanakkor valószínűbbnek tartom, hogy a megfelelő helyet választottam. Sok év telt el, nem emlékszem konkrétan eme részletre.


(A kérdés másik felével foglalkozva pedig:)

Fehér, magyar ember vagyok, viszont a szüleim gyakran hangoskodnak, veszekednek egymással, olaszos vérmérsékletűek, ahogyan a húgom is. Van egy erőteljes és kellemetlen gyanúm, hogy a környékbeliek cigányoknak gondolhatnak bennünket, pedig nem vagyunk azok. Ha rajtam múlna, csend lenne.

Ráadásul, még régen, egy másik közeli fiatal is megfenyegetett, valamilyen érthetetlen, koholt okból kifolyólag. Máskor viszont átjött a szomszéd, hogy kihívja a rendőröket, ha nem leszünk csendben, illetve aláírásgyűjtésbe fogtak ellenünk. Néhány évvel ezelőtt le is videózott egy közelben lakó férfi, amikor anyukám és húgom kiabált egymással, én pedig olyannyira rosszul éreztem magam és szégyelltem őket, hogy előresiettem. (A garázsból mentünk a ház felé.)


Pszichésen súlyosan beteg vagyok, emiatt (elismerten) képtelen az önálló életvitelre. A szüleimmel élek, mert gyakran egészen jól kijövünk egymással, és sokszor nincs hangzavar, amiből egyébként kimaradok, vagy legfeljebb egy-egy rövid mondat erejéig emelem fel a hangom, annak érdekében, hogy legyen csend és nyugalom.

Nem értelmi fogyatékos lennék, hanem az idegeimmel vannak komoly problémák. Nagyon összetett a "dolog".

És, mintha mindez nem lenne elég, még bélbeteg is vagyok.

(24 éves fiú.)


2017. jún. 21. 12:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%

És min akarod túlenni magad?

Az ötéves korodban történteken?

2017. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
*túltenni
2017. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%
Huh, hát egy átlagos idegrendszerű ember túl szokta tenni magát óvodás sérelmeken 24 körül. Sajnos itt gyk-n ritka a pszichológus/pszichiáter, keress meg egy szakembert a közeledben és kérd a segítségét.
2017. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

12:54

Igen, főleg a kisgyerekkori traumá(ko)n, amelyek kihatnak egész életemre.

A családi gondokat külön értem, mint helyrehozandó problémaegyüttest.

2017. jún. 21. 13:03
 5/23 anonim ***** válasza:
13%
most komolyan gondolod, hogy a szüleid 5évesen elengedtek egy olyan házba, amiről azt se tudtad, hogy melyik? egyáltalán hogy érted volna fel a csengőt, hogy csengess? van ekkora gyerekem, kisebb meg nagyobb is, de még a 8évest sem küldeném olyan helyre, ahol életében nem járt - főleg nem vendégségbe, ha még a szüleivel sem egyeztettem le, hogy mehet. ez vagy nagyon sántít, vagy a szüleid idióták
2017. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

13:19

Megkérdeztem a szüleimet, hogy átmehetek-e, és beleegyeztek.

2017. jún. 21. 13:24
 7/23 A kérdező kommentje:
Régen anyukám néha (futólag) beszélgetett a lány anyukájával. Ismerte annyira őket, hogy megbízzon bennük, vagy legalábbis úgy gondolta.
2017. jún. 21. 13:33
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

Peti, felismerlek és nem kell aggódnod ezek miatt... Kit érdekel más véleménye, hogy, cigány-e vagy sem? Én is az vagyok és most hasonló sorsúakat mentorálok. Ne törődj az emberek megjegyzéseivel, nem baj, ha kiabálnak.

Megmondtam már 1000x, hogy ne csinálj bolhából elefántot...

2017. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

13:43

Én viszont nem ismerlek fel téged, bárki is legyél.

Közöltem egy tényt, amikor kijelentettem: nem vagyok cigány.

Azzal viszont egyetértek, hogy ne reagáljam túl a dolgokat. Másrészt, rendkívül érzékeny lelkületű vagyok, emiatt is viselnek meg jobban a külső ingerek.

2017. jún. 21. 14:01
 10/23 anonim ***** válasza:
38%
Két pofon kéne (kellett volna) neked...akkor nem picsognàl ilyen hülyeségen.Ráadásul azon ami óvodáskorban történt. Mindenkivel történtek durva dolgok, mégsem "alkalmatlan" önálló életvitelre...Eztel csak nyugtatod magad. Mi lesz akkor ha anyádék meghalnak? Kivel fogsz lakni? Szedd össze magad, mert később nehezebb lesz.
2017. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!