Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor rokonoknál vagytok...

Mikor rokonoknál vagytok mindent ti fizettek, vagy ők?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra, hogy mondjuk unokatesódéknál nyaralsz, elmentek együtt strandra a szüleivel, és ott a belépőt, kaját ti fizetitek magatoknak vagy ők? Vagy mondjuk mikor moziba mentek, vagy állatkertbe vagy bárhová. Hogyan szokás ezt?

#rokon #belépő #pénz #kinek kell fizetni?
2017. júl. 25. 15:35
 1/5 A kérdező kommentje:
15/l
2017. júl. 25. 15:36
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megy a harc, hogy mi ér oda előbb a pénztárhoz. Ha ehhez nincs kedvem, akkor fel szoktam ajánlani, hogy fizetek, ha azt mondják oké, akkor kifizetem a részem, ha nemet mondanak, akkor nem.
2017. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fizetem magamnak a belépőket, de ha ott eszünk egy lángost vagy fagyit, vagy elmegyünk sütizni vagy pizzázni akkor azt a felnőttek állják. Mi elég sok helyre szoktunk menni, és azért 14-20 ezer plusz kiadás sok lenne nekik egy hét alatt.
2017. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Két eset van.


Ha meghívtak és elvisznek valahova, akkor az alapdolgokat a meghívónak illik fizetni, de ha te extra dolgokat szeretnél, akkor azt illik neked fizetni.

(Ennél az esetnél illik viszonozni a meghívást, azaz a vendéglátódat legalább ugyan annyi időre vendégül látnod.)

Viszont, amennyiben a meghívóról tudod, hogy szűkös anyagi körülmények között él, akkor a fizetések alkalmával felajánlhatod, hogy beszállsz a költségekbe.

Ha elutasítja, akkor megköszönöd, de erőltetni nem szabad, mert súlyos sértésnek veheti. Ellenben ha te kezdeményezel valami programot, és veled mennek, akkor mondhatod hogy most te szeretnéd fizetni az ő költségeiket is. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor általában elfogadják, de ha nagyon tiltakoznak, akkor nem szabad erőltetned, hogy te fizess...


Ha meghívattad magad, akkor viszont, szinte mindent neked illik fizetned, max. a szállást és az alap étkezést fogadhatod el, ha láthatóan szívesen adják.

2017. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyukámmal (külön élünk már), mindig megy a versengés, hogy ki tud előbb fizetni, mindig igyekszünk meghívni a másikat. Vagy akár boltban, buszon is fizetni.

Más rokonnál ha pl meghívnak, és elfogadjuk, igyekszünk viszonozni, viszünk valamit.

2017. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!