Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ők csinálják?

Tényleg ők csinálják?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordul,hogy eltűnik a pénztárcámból a pénz!Van,hogy 5-6000 forint volt benne,elmentünk nyaralni-ahova nem vittem magammal-,anya,meg nővérem csak másnap jöttek utánunk,mire hazajöttem,2000 forint volt benne!Ez előfordult már sokkal nagyobb összegekben is.A családunkban sosem volt szokás a lopás,a kölcsönveszem,majd visszakapod elmélet.Egyszerűen elképzelni nem tudom,hogy a családom meglop engem!Mit lehet tenni?Szóljak érte?Most például direkt nem is hagytam benne sokat,csak olyan7-800 forintot,erre ma mennék el,hogy vegyek valami jégkrémet,és 300 forint van összesen!A gáz az,hogy már nem is merem itthon hagyni a pénzemet!Veletek volt már ilyen?Hogy kezeltétek?Nekem személy szerint nagyon rosszul esik!😭

2017. aug. 2. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy gyerekesen hangzik, de én tesztként mondjuk egy 500-ast otthagynék, és ráírnék egy kis cetlit: "Kérlek, ne lopj el! :)" Mert ez mégsem olyan, hogy nekik esel, hogy miért lopkodják a pénzedet, de ha tényleg ez történik, akkor legalább látják, hogy észrevetted, és szépen megkérted őket, hogy ne lopják el.
2017. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Hívd össze a családot megbeszélni a dolgot! Tudod, hogy anyukád vagy nővéred volt az, vagy mindketten, mondd el, mennyire csalódtál! Ez valószínűleg segít majd.
2017. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen beszélj velük erről.

Ne rögtön vádaskodva, csak így mond el nekik a sztorit, ahogy leírtad.

Max annyit tennék még, hogy egy pár centis papir darabot beletennék a pénz mellé, lefényképezném, majd ha nincsen meg a pénz és a papír csücsök is máshol van, akkor eléjük menni, hogy valaki meglop, mert fénykép alapján így hagytad a pénzed, és ez fogad most. Ebbe abszolút nem tudnának belekötni!

2017. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, ki más csinálna, csak az teheti, aki veled együtt lakik.

Tegyél mindig a pénz mellé egy papírt, amire ráírod, hogy mennyi van a tárcádban.

2017. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Annyit tennék hozzá, hogy tarts magadnál minél kevesebb pénzt, inkább kártyával vásárolj. Tudom szörnyű dolog ha az embert otthon meglopják.

Esetleg diszkréten kérdezd meg édesanyádat, hogy nincs e pénzre szüksége.

2017. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!