Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy a dédunoka...

Létezik olyan, hogy a dédunoka örököl és nem tudja lemondani?

Figyelt kérdés
Ismerősöm unokájára rászállt egy örökség mert a felette lévők mind lemondtak róla. Ők is leakartak és nem engedik hiába járkálnak bárhová. Így ugye a dédunokától követelik a temetési költséget,de az örökség ezt nem fedezi,tehát még ők fizettek rá! Ilyen lehet? Soha nem is látták a meghalt személyt,mert saját gyerekét is otthagyta csecsemőként az apjára! Jogszabályt is az orruk alá dugtak,de akkor sem engedik lemondani. A dédunoka 2éves.
2017. aug. 23. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyámhatóság nem engedi?
2017. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondolom! Pedig Én is utánaolvastam,azt írja mindenhol lemondható és akkor az államra száll! 4 kérvénylevelet is írattak,darabjáért 10ezret kértek el és semmi eredmény! Nekem ez nagyon furcsa!
2017. aug. 23. 15:57
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Olyan nincs hogy nem tudja lemondani.

Vagy örököl mindent ebbe belatartozik az adósság és vagyon is...az öröklő eldöntheti hogy mmegéri e így is igényt tartani az örökségre. Vagy lemond mindenről ebbe beletartozik az adósság is és a vagyon is. Vagy mindent vagy semmit. Ki nem engedi lemondani? Ki akajra kifizettetni a temést?? Csak nem a "kedves" család. Szépen csőbe akarják húzni az ismerősöd uvyanis ilyen nincs nonszensz ne hagyja magát.

2017. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az Önkormányzat temette el,most azt követelik tőlük.

Én is azt mondtam,a családja akar kiszúrni vele,mert volt háza is az elhunytnak,azt valahogy eladták rögtön a mami halála után.Ami meg megmaradt,az ment a hagyatékba,de ugye az a temetési költséget sem fedezi.

2017. aug. 23. 16:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Forduljanak ügyvédhez! ... már csak a dédi halála után eladott ház miatt is.
2017. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami nem tiszta. Ha a dédi nevén volt a ház akkor azt csak úgy nem adhattàk el míg nem volt hagyatéki. És szerintem ilyen sincs hogy nem mondhatok le. Ez valahogy sántít. Forduljanak ügyvédhez.
2017. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Marhaság az egész. Erre kár az időt pazarolni az ilyen urbánus legendákra.
2017. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kiskorúnál valóban beleszól a gyámhivatal, de nekik elvileg a gyerek érdekét kellene nézniük. Valaki ott nem jól végzi a munkáját. Ügyvéd kell.
2017. aug. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7# Köszi az értelmes,hasznos választ! :) Talán ha veled történik,nem lenne értelmetlen,ugye? Számomra is hihetetlen,de ez van!

Igen,a gyámhivatalnál tettek olyan megjegyzést is,miért ilyen gonoszak,az jó volt mikor, sütemény sütötte nekik a mamika? Hát nekik nem sütött,44 éve nem is tudtak róla,még a gyerekének,unokájának sem sütött,nem még a dédunokának!

2017. aug. 24. 07:17
 10/12 anonim ***** válasza:
ez tényleg kamu.
2017. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!