Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben jobb...

Ebben a helyzetben jobb lemondani a gyerekvállalásról?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, ha úgy tölteném be a 29. életévemet, hogy még nincs gyerekem, sőt útban sincs, akkor már egyáltalán nem vállalnánk.

Párom 5 évvel idősebb, addigra ő is 34 lenne. Tudom, hogy manapság kitolódik a gyerekvállalás, de szerintem a gyereknek az a jó, ha viszonylag fiatalok a szülei.

Az én apám elég későn nősült, a saját és a húgom példáján tapasztalhattam, miért rossz, ha 30 felett vállalnak gyereket (húgom esetében apám már 40 fölött volt).

Meg magamról is úgy érzem, már nem akarnék 30 fölött kisbabázni... Ehhez hozzátartozik, hogy idősebbnek érzem magam a koromnál. (Tudom, hogy minden tizen- és huszonéves ezt állítja magáról, a különbség az, hogy engem rendszeresen 30-as nőnek gondolnak, ha beszélgetnek velem)


Ugyanakkor a bökkenő ott van, hogy ez mindössze 5 év, és jelenlegi helyzetünkből kifolyólag biztosan nem leszünk sokkal előbbre anyagilag... Pl. fogalmam sincs, mikor jutunk el oda, hogy egyáltalán lakást vehessünk? Most ugyan a szüleimnél élünk, és mindketten dolgozunk, innen minél hamarabb el akarunk menni (Már éltünk külön, aztán visszakényszerültünk ide, de képtelenség velük egy fedél alatt megmaradni), viszont ilyen horribilis albérletárak mellett a mi fizetésünkből (kettőnké max 180 ezer) alig lesz mit félrerakni, annyit biztosan nem, hogy 10 éven belül lakást vehessünk.


Te mit tudnál tanácsolni ebben a helyzetben?


2013. aug. 21. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha elértek a folyóhoz akkor keresd a hidat vagy hogy szokták mondani.

Egy ekkora döntést nem lehet meghozni így. Anyu 35 éves volt amikor én születtem apu szintén 40 felett és nem volt gond. Nem kor inkább ember függő.

Mondjuk én soha nem is terveztem 30 előtt szülni.

2013. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Kicsit hasonlóan gondolkodok, csak én alacsonyabb korra raktam a mércét. Méghozzá annyira, hogyha 22 éves koromig nem lesz gyerekem, akkor később sem és ebben az ég világon semmi sem fog megváltoztatni. Sajnos most decemberben jön a 22. életévem, úgyhogy már el kell mindenkinek fogadnia a családban, hogy nem lesz gyerekem. Nem akarok trottyosan menni a gyerekem szülőiére, meg egyáltalán nem akarok öreg lenni, mire a gyerekem 20 éves lesz. 40 évesen azért kell, hogy a gyerekem legyen legalább 18 éves. Tudom, hogy nagyon kitolódik manapság a gyerekvállalás, de én erre magasról teszek, mert szerintem 30 felett marha gáz szülni, én nem fogok. Nekünk sem lesz saját lakásunk 40-45 éves korunkig legalább, egyszerűen nincs pénz és nem is lesz. Albérlet is elvisz mindent (muszáj volt eljönnünk otthonról), hiába dolgozunk már évek óta. (párom 5 éve, én 2 éve)

De ez az én hülye felfogásom és makacsságom, másnak, mint neked is azt tanácsolnám, hogyha nagyon szeretnél gyereket, akkor vállalj 30 körül is, akár 35 évesen is gyereket, hogyha úgy érzed, hogy fel tudnád nevelni. Nekem sok osztálytársam nevel gyereket albérletben. Jól kijönnek a pénzből, jut pluszra is, de saját lakásra szinte sosem telne. Meg kellett békélniük ezzel a gondolattal és így vállaltak gyereket is, mert ha a lakásra várnának meg a szuper anyagi helyzetre, akkor már ott lennének 50-60 évesek.

2013. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem veszekedni akarok csak egy picit megdöbbentő,komolyan 22 éves korra tetted a gyerekszületés határát?
2013. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Az élet egyik legnagyobb baromságának tartom azt, amikor ekkora jelentőséget tulajdonítanak a számoknak. Nem tudom hogy jött ki nálad ez a 29, de biztos hanyatt-homlok osztottál és szoroztál. Röhej.
2013. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen 22-re. De ez idén teljesen elsiklott a sok, hirtelen jött szörnyű dolgok miatt, pedig a párommal is így gondoltuk a gyerek témát, adott is lett volna minden előttük. Jobban nem fejtem ki, mert most a kérdezőről van szó,nem rólam. :)
2013. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5 év alatt a világot meg lehet váltani, ha akarjátok.

Ha a pénz a gond, akkor álljatok neki most elérni, hogy többet keressetek. Két főre 180 ezer az tényleg nem sok. Háromra meg pláne. De továbbképzés, pluszmunka, akármi segíthet és akkor nincs gond.

Aztán 5 év alatt még annyi minden változhat... lehet, hogy akkor majd gond nélkül vállaltok gyereket később :)

2013. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én pont fordítva gondolkodom. 30 előtt semmiképp sem szeretnék gyereket, addig a karrier és a világjárás van terítéken :)


nem is tudom, h pont az éveid száma miatt miért fosztanád meg magad ettől a hatalmas élménytől.

a környezetemben azt látom, h aki 30 felett szült, annak mind értelmesebb, érettebb gondolkodású, kiegyensúlyozottabb gyereke van, mint annak aki túl fiatalon vállalta ezt a feladatot.


a gyerek pont vastagon tojik arra, h hány évesek a szülei, ameddig szeretik, és megadják neki a fejlődéshez szükséges dolgokat.

2013. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Arra nincs remény, hogy ennél sokkal jobban keressünk. Párom nak szakmunkása van, annak idején kétszer futott neki az érettségit adó giminek utána, kétszer már belebukott, ennyi év kihagyással már nem érdemes nekivágni 29 évesen. Nem minden szorgalom kérdése, hanem képességen is múlik.


Nekem van érettségim, de sosem találtam olyan szakot, ami érdekelne. Viszont a mostani munkám egyfajta hivatás, amit ha jól fogok csinálni, akkor biztos munkahely lehet hosszútávon, akár majd minimálisan nagyobb fizetéssel. Nem fogom ott hagyni egy bizonytalanért. Mai viszonylatban meg kell becsülni a biztos munkahelyet, mert igen ritka.


Hogy találtam ki a 29-et? Mert 30 fölött nem akarok szülni. Ha már elmúltam 29 gyerekvállaláskor, alighanem nem férek bele. Nyilván 1-2 év csúszást még elviselek, de úgy érzem, nem annyi fog eltelni, hanem jóval több. Tehát 34 évesen pl. eszemben sincs gyereket vállalni. Párom már addigra a 40-hez közeledne. Hiába van ezer meg egy pár, aki így vállal, én már sokszor most is túl öregesnek érzem magam természetileg...

2013. aug. 22. 19:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát kérdező neked elég furcsa a gondolkodásod.Én 29 voltam amikor a fiam született,vagyis 29 éves és 8 hónapos.A férjem 34,de soha eszembe nem jutott volna hogy öreg lennék,sőt még szeretnénk 2 gyermeket, de a 3.-at lehet 4
2015. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szóval a 3.-at lehet 40 körül fogom bevállalni és akinek nem tetszik..hát tehet egy szívességet.
2015. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!