Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás de ilyen áron?

Gyerektartás de ilyen áron?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ti mit tennétek a helyünkben?Férjemnek első házasságából van egy húsz éves lánya.Anyuka már régóta ellenünk neveli,nem is láttuk május óta.Szerintem kizárólag azért jött hozzánk havonta egyszer,hogy ne váljon érdemtelenné a gyerektartásra.Egyetemre jár egyébként (hol halaszt, hol másik egyetemre készül..)és van bejelentett munkahelye is.Anyuka orvos,jól keres...mégis úgy érzezzük,szerintem jogosan,hogy csak mi tartjuk el a "gyereket". havi 80 ezer forintot fizetünk,a férjem fizijének 20%-át...(akkoriban,10 éve még százalékos megállapítás volt).

Autót is kapott tőlünk a gyerek.

7 éves kisfiút nevelünk a férjemmel...beadtuk a bíróságra a tartásdíj csökkentési kérelmet,fél éve de semmi.Mi tévők lehetünk még,hova fordulhatnánk?



2017. szept. 14. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Amíg tanul fizetni kell. Ha most kevesebbet keres a férjed,akkor lehet csökkentést kérni.
2017. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Ha van a "gyereknek" saját jövedelme, mpnem kell utána tartasdijat fizetni. Pláne, hogy az egyetem valtogatassal kimeríthetetlen az erdemtelenseget is. Tertis ajánlott küldeményként lett beadványt a csökkentési kérelem? Csak mert 15 munkanapon belül kaptok kellett volna egy értesítés, hogy beerkezett.
2017. szept. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Fizetünk,amíg tanul,ez nem kérdés...

Annyi problémánk van,hogy a fizetése nemigen emelkedik,a válság után most lábal ki a cége ,mindenből részesedik a volt feleség (túlórák,ügyelet,prémiumok), ez túlzás ez az összeg,nyilvánvaló.Közben kiskorú gyermeket nevelünk, a felnőtt "gyermek" pedig hónapok óta szóba sem áll velünk,köszönhetően az édesanyja agymosásának.

2017. szept. 14. 12:47
 4/17 A kérdező kommentje:
A bírósági kérelmet a saját lakhelyünk illetékes bíróságra adtuk fel áprilisban, majd júniusban érkezett egy ajánlott levél ,hogy a tárgyalás az édesanya lakhelyén (egy másik városban) lesz.(ezt mondjuk gondolhattuk volna,mivel férjem a felperes.)Szeptember van..
2017. szept. 14. 12:50
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen mindegy, hogy milyen a viszony: a tartásdíjat fizetni kell, amíg a csökkentési kérelemről nem döntenek.


Semmit nem tehetsz, mint vársz.

2017. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
A tárgyalás időpontjáról nem érkezett még levél? Elvileg van egy iktatoszam azon, amit kaptatok, máz alapján lehet érdeklődni az illetékes birosagnal
2017. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
2017. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha a 20%-a ez csak a férjed fizetésének, akkor nem nagy összeg. Persze nagynak hangzik a 80 ezer. De van, akinek a 80 ezer a jövedelme fele, vagy kétharmada.

Minek vettetek neki autót? Arra nyilván nem a bíróság kötelezett. Az árából, azért jó pár havi gyerektartás kijött volna.

Szerintem nyugodtan fizesse tovább a férjed, hiszen a lánya, és nem megterhelő neki ez az összeg, ha mellé még autót is vett neki.

2017. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Én is erre gondoltam: az autó ajándékozását biztos nem a bíróság írta elő. :DDD

És eszerint akkor férjed havi nettó jövedelme 400e Ft, amiből így 320e Ft marad. Nehogy már ekkora jövedelemből (+ feltételezem, te is dolgozol) ne tudjatok egyszem gyereket fölnevelni!

A lánynak nem tudom meddig jár még a rokontartás, de szerintem nem sokáig. Utána úgysem lesz a férjed kötelezve egy fillér fizetésére sem.

Mondjuk azt nem értem, ha van bejelentett munkahelye, akkor hogyhogy jár neki a rokontartás, de én nem vagyok jogász.

2017. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Még ennyit:

"mindenből részesedik a volt feleség"

Már megbocsáss, nem a volt felesége, hanem a vér szerinti lánya. Gondolom ekkora lánynak (aki ráadásul már saját autót tart fenn) saját bankszámlájára megy a tartásdíj, nem az anyja bankszámlájára.

2017. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!