Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám keveset keres, apukám...

Anyukám keveset keres, apukám nem fizeti rendesen a gyerektartást, alig megy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vidéken tanulok, kollégista vagyok, ez ugye plusz költségeket jelent. Anyukám egy boltban eladó, nem eget verő a fizetése. Apukám nem igazán segít nekünk. Anya alig eszik, gondolom, hogy nekem és a 12 éves húgomnak több jusson. Nagyon rossz ezt látni. Gondoltam a diákmunkára, de ez nem megoldható ott, ahol élek. Nem tudom mit tegyek. A válaszokat előre is köszönöm.

15/L



2017. jún. 12. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Sajnálom,hogy ilyen nehéz helyzetben vagytok!


Apukád a gyerek tartáson kívül nem fizet vagy pedig azt semrendesen? Mondd el anyukádnak amennyiben a gy.tartást nem fizeti,hogy forduljon a bírósághoz és ott vonni fogják a fizetéséből és behajtják rajta az elmaradást is és talán picivel könnyebb lesz majd.


Tanulj jól,addig is,hogy később segíthess anyukádon...Ő neki az is segítség lesz idézőjelesen,hiszen nagyon jó érzés az egy szülőnek hidd el.


Kitartást nektek!!

2017. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

A kollégium nem plusz költség, mert ott olcsóbban laksz mint otthon.

Nézz utána a sulidban lehet van ösztöndíj, ha jó tanuló vagy arra is pályázhatsz.

Ha jó a kézügyességed esetleg készíthetsz valami kreativ dolgokat amit el lehet adni, aprópénz, de az is számít.

Nem tudom buszbérletet kell e venned,de ezt esetleg megspórolhatod ha gyalog vagy biciklivel jársz.

2017. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Ennyire nehéz helyzetbe hozni a gyermekeid anyát és a "kicsiket" embertelen 1 dolog.


Ilyen apát nem kivánok senkinek,mert ez kegyetlen.Sajnos a nök között is van sok ilyen.


Az,hogy nem segit,az már mindennek a teteje! Nekem leégne a pofámról a bör,ha családom volna és ezt kellene átélniük.

2017. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Nincs bérletem, a városban gyalog járok. Viszont hetente 2x 560 ft a buszjegyem, hogy be tudjak jönni, ide, ahol tanulok.
2017. jún. 13. 06:03
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Be kell jelenti a Gyámhatóságon, hogy nem fizet rendesen, illetve ha olyan kevés az összeg kérhet Anyukád emelést. Ott elmondják mi a teendő, vagy a bíróságra bementek, van ingyenes panasznap, ott mindenki kap ingyenes jogi segítséget, elmondják mi a teendő, segítenek a beadványokat megírni stb. Végrehajtást kell kérni a gyermektartásra. Nem tiltja neki le a munkáltató? Emelést kérését indokolni kell, hogy lényeges körülmény változás állt be azért kéritek az emelést, a Ti esetetekben, az, hogy kollégista a lettél szerintem meg fog állni.
2017. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Anyukéd márturkodás helyett elmehetne a gyámügyre, biroságra ls tehetne valamit. Félelmetes hogy lazán beletörödik hogy nyomorogtok - én a szart is leszedném a volt páromrol hisz ketten vállaltuk anno a gyereket.
2017. jún. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

1) anyukád bírósághoz fordul, hogy apádtól behajtsák a gyerektartást

2) azt megpróbálhatod, hogy ha még nincs is diákmunka, te hirdetsz pl. korrepetálási, kutyasétáltatási, gyerekfelvigyázási szolgáltatásokat a környéken.

2017. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!