Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Müller vezetéknevet fel lehet...

Müller vezetéknevet fel lehet venni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 14. 17:13
 1/10 anonim válasza:
100%
Igen fel lehet venni, az egyik munkatársamat is igy hivják.
2017. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Miért akarod felvenni? És akkor már miért nem a magyar változatát a Molnárt?
2017. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Eléggé különleges a mostani vezetéknevem (összesen 6 embert tudok akinek ez, abból 5 a rokonságon belül van) és régóta nem vagyok kibékülve, nem mondom el mert abból beazonosítható lenne. Az is ellene szól, hogy apámmal azonosítanak sokan, pedig teljesen különbözőek vagyunk, valamint nem is állt fent apa-fia kapcsolat köztünk soha.

Azért Müller, mert abból nem sok van, és egyedi is valamilyen szinten.

2017. szept. 14. 17:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, fel lehet venni, nekem nagyon tetszik a Müller vezetéknév :)
2017. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert tudtommal a magyar hagyományoktól eltérő hangzású vagy magyartalanul képzett név nem engedélyezhető. És ezért is tettem fel a kérdést, hogy a Müller beletartozik-e vagy sem.
2017. szept. 14. 18:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csomó Müller vezetéknevű ismerősöm van. Nem különleges, nem fura.
2017. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van müller,de tény németes. Mivel ezt úgy ejted ahogy írod, ezért engedélyezik. Férjem neve (nem írom le mert egyetlen így az országban) német, de van magyar is. Ezért eleinte(kinn szuletett)volt ,hogy a magyar verziót írták rá a papírjaira. Csomó papírmunka volt mire sok hivatal felfogta,hogy kinn szuletett és mivel egyik fél mémet így engedélyezett a kulfoldi név és úgy ahogy eredetileg van írva.

Nem engedik keresztnévnél, ha mindkét szulo magyar és pl jessica, sarah vagy ilyesmit választanál(de ez ugye keresztnév)ezeket ilyrn fonetikusan megedélyeztetik, és ez vmi borzalom:D

2017. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Persze hogy felvehető, de annyira nem ritka, kapásból két családot tudok megnevezni Müller vezetéknévvel az ismeretségi körömben, családonként minimum 4-5 emberrel.
2017. szept. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, bármikor felveheted, előttem már megírták páran, tehát nem értem a kérdés kiemelését.

Mindegy, a lényeg, hogy igen, megváltoztathatod a régit Müllerre. Nem annyira ritka, mint ahogy gondolod. Privátban leírom, ha gondolod, az enyém mi. Elcsodálkoznál. :)

2017. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem magyaros nevet szerintem nem vehetsz fel csak azért mert az tetszik. Ha volt a családodban Müller, akkor arra hivatkozz.
2017. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!