Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak mostoha anyámmal?

Mit csináljak mostoha anyámmal?

Figyelt kérdés

Állandóan ellenőrizget, akármilyen pici dolog is legyen az, ő azt leellenőrzi. Pl ha egy vázát az asztalra rakok, ő azt megnézi és 2 centivel arrébb tolja és lebasz, hogy ezt sem vagyok képes rendesen megcsinálni. Ha elmosogatok, minden egyes tányért, evőeszközt nagyítóval néz át, és keresi a hibát. Ha a kutyával sétálok száraz időben utána leellenőrzi a kutya lábát és megtörli, mert hogy még arra is képtelen vagyok, mindent kijavít, amit csinálok, semmi sem jó szerinte. Nem engedi, hogy a takarításban vagy a főzésben segítsek, aztán meg sír apunak, hogy milyen lusta vagyok, mindent neki kell csinálni a házban. Eddig nem csinálta, de mostanában már számon is kér mindent, pl ha csak leviszem a szemetet, rögtön kérdőre von, hogy mégis hol voltam, pedig tudja nagyon jól, hogy nem vagyok az az eljárós fajta. A suliban is kitűnően teljesítek, az az az egy dolog, amit nem ellenőris (még). Csak azóta ilyen boszorkány, mióta összeházasodtak apuval. Előtte egy tündér volt. Van egy felnőtt fia, aki a mindene, amitmeg is tudok érteni, hisz úgy gondolom, hogy az egy szülő dolga, hogy szeresse a gyerekét, de mindig vele vagyok összehasonlítva, hogy ő mennyire tökéletes ellentétben velem. Leginkább csak akkor viselkedik így, mikor apu nincs itthon, de komolyan állandóan azon stresszelek, hogy most mibe fog belekötni. Próbáltam beszélni apuval is, de nem hisz nekem, azt mondta, hogy ne próbáljak mégegyszer ilyen hazugságot állítani. Miért van egy olyan érzésem, hogy útba vagyok a mostoha anyámnak? Nem is szeretek már itthon lenni, ha itthon is vagyok, inkább elbújok a szobámba, azzal is kevesebb galibát okozva, de ez így nem mehet az örökkévalóságig. Próbáltam én változni, ha ő nem tud vagy akar, de hülyének néztek. Őszintén nem tudom mit tegyek, valakinek valami ötlet vagy saját tapadztalat vagy akármi?

16/L



2017. szept. 16. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hangfelvételt készítesz a cseszegetéseiről, és megmutatod apukádnak. De ha nagyon megbolondította a nő, akkor azzal sem fogsz eredményt elérni.
2017. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A hangfelvétel jó ötlet szerintem is. Vagy esetleg ha ez így is folytatódik, akkor átköltözhetsz valaki máshoz, igazi anyukád, nagyszülők, stb.
2017. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

A hangfelvétel nem rossz ötlet!

Egyelőre nem tudsz egyebet tenni, minthogy kerülöd a konfliktust és igyekszel nagyon jól tanulni, hogy valami távoli egyetem kollégiumába mehess.

Ott is jól tanulsz és öntudatos, diplomás felnőtt nőként, kezedbe veszed az életed.


Közben eszembe jutott, hogy édesanyádhoz, vagy valami anyai ágon rokonhoz, esetleg már most kollégiumba nem tudnál menni?

2017. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Mint a népmesékben, a gonosz mostoha elűzi a háztól az ember lyányát.
2017. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal mi van? Apádnak a szerelem elvette az eszét. Temperamentumtól függ: vagy egyik füleden be, a másikon ki, kimész, amikor beszél, nem foglalkozol vele, mert csak a saját szórakoztatására gonoszkodik, vagy minden egyes alkalommal felveszed vele a harcot, kikéred magadnak, határozottan, bátran, nem alárendeltként visszautasítod érvekkel, úgyse tud veled mit csinálni, de jó esély van rá, hogy abban a pillanatban, amikor már nem félsz tőle, neki se lesz érdekes a szekálás, nem érezheti magát nyeregben, és abbahagyja. Amúgy, ha a szemetet leviszem, én mindig szólok, pedig 3 és félszer annyi idős vagyok, mint te. Aki otthon van, nem tudja, hova tűntél.
2017. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Anyu 3 éve meghalt balesetben :) telefonom pedig nincs hangfelvételhez, mert hülyeségnek tartom, hogy valaki állandóan azon lóg. Régi öreg gombnyomós telefonom van, ami annak elég, hogy heti 1-2szer telefonálok. De mint ahogy egyik válaszoló is írta, teljesen haszontalan lenne. A szemét levitelénél meg általában szólok, de persze olyankor mindig mindenki a fülén ül. Vagy jönnek azzal, higy ne jelents már be mindig minden marhaságot. Próbáltam már felvenni vele a harcit, de inkább békés, meghúzódó ember vagyok, nem sikerült.
2017. szept. 16. 20:59
 7/12 anonim válasza:
48%
Veszünk neked egy okostelefont!Na,ne már régi billentyűs?Szerintem már vagy annyi idős hogy lehet "új" telód,mondjuk én se függök tőle,de azért nem rossz ha van,rengeteg dolog jó benne pl.: ha kell fotózni valamit gyorsan vagy térképen nézni valamit, stb... + nem kell szuperphone ami drága.Én is csodálkozom, hogy hogyan tudják nyomkodni végig a buszon ülve is,nekem 3mp alatt megfájdul a fejem a buszon nyomkodva.Kérdéshez térve: lehet az jó ötlet,ha beszélsz a fiával hogy szóljon neki finoman hogy fogja vissza magát.Netán a fia is "nehéz eset" ?
2017. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
A regi nokiakkal is lehetett hangot rogziteni... Vagy te meg a valltaskas verzioval nyomod? Nagyon sajnalom, hogy apukad nem hisz neked. Probalj csak akkor otthon lenni, mikor apud is otthon van. Vagy mondd meg te a boszorkanynak, hogy a hazassag ota szemtelenul viselkedik, amit te nem ertekelsz es csak akkor kritizaljon, mikor apud is hallja. A tobbit meg engedd el a fuled mellett.
2017. szept. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az en nevelo anyam is ilyen volt. Aztan 18 evesen kirakott az utcara, apam meg szo nelkul hagyta.

Az en velemenyem az, hogy ne felj tole, huzd ki magad, legyen benned tartas. Velem is azert tudta ezeket megcsinalni, mert annyira vedtelen es jolelku voltam, meg visszaszolni sem mertem neki, es azt lestem hogy tegyek a kedvere. Nyilvan ez csak adta a lovat ala.

Szoval, ha nem vagy vele olyan jo viszonyban hogy oszinten leuljetek es megbeszeljetek, vagy mar tul vagytok ezen es semmi nem valozott, akkor ignoraljad a not. Ne felj tole, kerekedjel fole, engedd el a fuled mellett barmit mond, legyel udvarias, de nagyon kozonyos es hideg fele. Ugyanis a szeretetet nem fogod tudni soha megkapni, hat akkor te se add azt neki, erezze hogy terad nincs hatassal a viselkedese, mert te konkretan lesz@rod ot.

Valoszinu nem lesz jobb a viszonyotok akkor sem, de legalabb nem fog tudni mar teged bantani, mert erezni fogja hogy rolad ez leporog, es hogy nincs hatalma feletted mivel te sem fuggsz az o szeretetetol.

Melette pedig elj legyel boldog, ne engedd hogy ez az egy szemely megkeseritse az eletedet. Tanulj tovabb es probalj meg olyan helyre bejutni, ami nem ott van ahol te elsz, es akkor kollegista lehetsz. Remeljuk legalabb ezt engedi a mostoha anyad, az enyem nem engedte. Erettsegi utan "fel is ut, le is ut" volt, pedig en mindent megtettem hogy szeressen, nem voltam meg eleg okos es erett ahhoz hogy azt tegyem amit neked tanacsoltam.

2017. szept. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kérdés hogy milyen viszonyban vagy apukáddal. Ha jó a viszony, akkor nem kell felvétel. Lehet csak irigy a szipirtyó. Ez gyakori baleset. Azért amíg lehet én mondanám neki, hogy erre nincs szükség.
2017. szept. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!