Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem ezt a helyzetet...

Hogy kezeljem ezt a helyzetet mostoha anyámmal?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk annyira jó kapcsolatban, én mindig próbáltam nyitni felé. Próbált azért ő is néha..

Szóval már körülbelül 8 éve együtt van apámmal.

A nőnek az előző kapcsolatából van egy 13 éves lánya. A kislánnyal jóba vagyok.

Egy ideig nagyon rossz volt a kapcsolatunk apámmal, mert nem engedte a csaj, hogy beszéljen velem. Teljesen eltávolodtunk. Nem oly rég javult a helyzet. Újra jóba lettünk. Elmondták , hogy a csaj terhes.

Próbáltam segíteni mivel a féltestvéremről volt szó. Kicsit szúrta a szemem, hogy hatalmas hassal 5 percenként szívja a cigit. Így szóltam neki, hogy lehet ez nem annyira jó dolog a bébinek. Hát egyből le lettem szólva. Mondván, hogy majd ő tudja mi a jó a gyerekének, mert már gyakorlott anyuka. Ne szóljak semmit.

Mikor megszületett a tesóm akkor is sokszor feljártam segíteni. Nagyon sírós baba , az orvos azt mondta nikotin függőség alakult ki vagy micsoda és azért ilyen nyugtalan..

Szóval én mindig b#szogatva lettem ,hogy ha a gyerekhez nyúlok akkor mossak kezet , meg fertőtlenítő meg minden. Másnak nem szólt ezért. Persze a macska a kisgyerek ágyában tanyázik. A kutya pedig ott mászkál a gyerek felett (nyálas kutya) . Mostohaanyám meg hol a kutya fejét gyömöszöli hol a gyerekét.

Mikor fogom a babát akkor is mindig beszól , hogy egyáltalán nem tartom jól. (Van egy kistestvérem anyai részről, rokonságban 7 kisgyerek van. Szerintem így már eléggé megtanultam.)

Hasfájós lett a gyerek, mindenki teljesen kivolt , hogy mit csináljanak vele. Hát nekem volt egy ötletem. Van egy ilyen kis párna szerűség (tényleg kicsi , kb tenyérnyi) gyógynövény van benne. Mikróba fel kell melegíteni és a baba pocijára tenni.

Vettem egy olyat (nem volt olcsó) el is vittem nekik. Azt vágta a fejemhez, hogy minek viszek neki patracot mert ő aztán nem fog azzal szarakodni hogy melegítgeti meg a gyerekre rakja.

Aztán pont a születés napom volt. Kicsit náthás voltam, de apa mondta , hogy azért menjek már fel ezen a napon hagy köszöntsön fel.

Át is mentem, a csaj fürdött gyerek apám kezében. Szobába álltak. Én megálltam a küszöbön , hogy azért mégse a nappaliból kiabáljak apámnak. Persze nem mentem közel hozzájuk , nem akartam , hogy beteg legyen. Jön ki a csaj a fürdőből és úgy rámordított, hogy idézem "k#rva gyorsan takaroggyál ki abból a szobából te hülye idióta" köpni nyelni nemtudtam.

Ki is mentem, apa jött utánam, egyikünk se szólt a másikhoz. Kijön a csaj a szobából és mondta, hogy nem azzal van a baj, hogy felmegyek csak gondolkodni kellene mit csinálok.

Na itt begurultam és ki is mentem a lakásból. Apám kijött bezárta az ajtót maga mögött és adott 5000.-t . Mondta , hogy a csaj nem láthatja mert nem szereti , ha pénzt ad nekem. Mert a csaj ugye nem dolgozik egyáltalán mióta ők együtt vannak.

Egy ideig ez után az eset után nem is mentem fel.

Majd egyszer csak még is megnéztem miujság a gyerekkel. Kérdezte a csaj merre megyek. Mondtam neki, hogy koncertre a baràtommal. Hát akkor is mondta a magájét , higy neki az én barátom nem szimpi , hagyjam ott . Menjek el a koncertről stb stb.

Körülbelül akkor voltam fent utoljára..


2016. ápr. 29. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Szoval a mostohad a "csaj"a tortenetben? Mert emlitettel egy 13 eves lanyt..akkor megsem csaj..na csak azert irom, mert zavaro. Hany eves vagy??? Nem tunsz butanak, sot..latom bekes termeszetu is vagy, viszont nem kell mindent lenyelni a bekesseg kedveert. Meg mi az, hogy nem szereti ha neked a sajat apad penzt ad?? Apad egy papucs ezek szerint. Ne hagyd, hogy atgyalogoljon rajtad egy ilyen szemetlada. Kuld el a f***ba.
2016. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Me hagyd magad! A "csajrol" no comment...
2016. ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! Ne haragudjatok , a "csaj" apám nője lenne a történetben. Kicsit feszült voltam ezért írtam ennyire lekezelően a kedves mostaha anyámról.

18 éves lány vagyok

2016. ápr. 29. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt úgy tudod a legjobban kezelni, ha minél jobban kerülöd a nőt. Nem tudsz jót tenni neki, akármit csinálsz. Normális ember megköszöni azt a gyógynövényes cuccot, akkor is ha nem fogja használni, vagy civilizáltabban küld ki a szobából... Ha segíteni akarsz neki, akkor is csak leszól. A folyamatos kézmosás mánia elég álszent, ha ott fekszik a kutya is, normális nő pedig megmutatja, hogy hogyan fogd a babát és nem folyamatosan konfliktust generál belőle.


Az a legjobb tényleg, ha elkerülöd és addig sincs vita. Ha akarsz segíteni a háztartásban, akkor bőven találsz szerintem időablakot, amikor a nő fent van a gyerekkel, vagy egyszerűen nincs ott, hogy kritizáljon.

2016. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Ganyé ember lehet! Nem tudom fater mit lát benne...

Sajnos nálunk is hasonló a helyzet. Fateron él a "bige", de egy semmi amúgy, baromi manipulatív. Mikor terhes volt, ő részegségig ivott és bagózott...

Meg is lett a böjtje, ugyanis epilepsziás és értelmi fogyatékos lett a kicsi...


Ez neki rohadt kényelmes volt, mert volt oka miért intézetbe adni és nem kell látnia csak 2 havonta 1x...

Nincs felelősség, nincs kin gondoskodni, csak ő van, fater meg a lóvé... és ha fater meghal, akkor ő több részt kap, mert a kicsié is az övé...


Ez rosszindulatúan hangzik, de sajnos igaz. Nem színezem ki, hogy felháborítóbb legyen... Vannak ilyen emberek. Én nem tudom,hogy mi vezérli őket, hogy mit éreznek, hogy milyen neveltetésben volt részük vagy mi az értékrendjük, nem is érdekel. Csak baromi szomorú, hogy mennyire gondatlan szülők vannak. És a tefaterod és az enyém is egy ki***b***-szottnagy felnőtt csecsemő, akiket 2 csöcs úgy rángat, ahogy akar... Mintha megszünt volna létezni a józan ész és az értelem...

Állítom, hogy a 27 éves önmaguk a mostani énjüket arconköpnék, ha meglátnák mi lett belőlük. Felnőtt, manipulált papucsok. :) Ezen nincs mit szépíteni.


Veszekedni pedig lehet a véleményemmel, de ami igaz az igaz...


Ui: keress rá a neten, hogy a kutyák, macskák milyen betegségeket vihetnek rá az emberre...

Köztük a legtöbb veszélyes!


És ne gyertek nekem azzal, hogy az immunrendszer erősödik ezáltal... Igen! Ha kerül kosz a szervezetébe, az nem feltétlen rossz,de azért egy fél várost meghágó macska ne nyalja már arcon a fél éves csecsemőt...

2016. ápr. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor mondta a nő, hogy nem szimpi neki a te barátod, és hagyd ott, én megmondtam neki, hogy 1. neki semmi köze ahhoz, te kivel jársz, 2. ő sem szimpi neked, főleg, ahogy viselkedik, mégsem szóltál egy szót sem. És ezzel otthagyni. Nem tudom, mit képzel....
2016. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nalunk hasonlo a helyzet vagy inkabb volt a helyzet.. mar egyaltalan nem latom a not es nem kell vele beszelnem se hala istenek.. nem tudom az o viselkedeset leirni ugy hogy ne legyek idegbeteg :D a lenyeg az hogy a no beteg agyilag.. a kapcsolatunk addig volt jo amig nem nottem fel es vettem eszre hogy a penzre megy es ketszinu gerinctelen ember, addig a szemetsegeit se vettem ugymond eszre.. en sem kerhettem aputol elotte semmit mert utana szegennyel veszekedett..

Talalkozz ugy apaddal hogy ne legyen ott a no.. vigye a tesodat is es igy lathatod :)

(En nem hagytam volna szo nelkul ha igy beszelt volna velem)

2016. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úristen... nem tudom felfogni, hogy apud miért van még mindig vele.


Vagy miért nem állt a sarkára és tépte volna ki a cigit a csaj szájából, aki az Ő gyerekével terhes.


Vagy miért nem adhat pénzt a SAJÁT lányának.


áhhh, nem értem ezeket a férfiakat :/

2016. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!