Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a fontosabb, a vér szerinti...

Ki a fontosabb, a vér szerinti családod, vagy a férjed, gyereked?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a válaszokat, és elgondolkodtam. Úgy látszik, csomó embernek fontosabb, hogy a nagymama vagy anyós mit gondol, mi a jó nekik, mint a saját férjük, gyerekük. Pl. Ha a hétvégét a saját családjával tölthetné valaki, de ehelyett a nagymamával vagy anyóssal töltik. Nem mondom, hogy ezeket a kapcsolatokat nem kéne ápolni, de közben meg csomó családban probléma van a férj-feleség között, vagy a gyerek-szülő között. Szerintem nem is csoda, mert kb. mindenki fontosabb, mint a házastárs vagy a gyerek. Ti mit gondoltok erről,ha véges az ember szabadideje, kivel fontosabb több értelmes időt eltölteni?
2017. szept. 25. 18:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
A férjem és a gyerekem ők nekem az elsők. Mindenki más pedig majd ahogy a szükség óhajtja.
2017. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
A férjem és a gyerekem, ez egyértelmű
2017. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk a gyerek is vérszerinti családtag.
2017. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Egyértelmű, hogy a férjem és a kislányom élveznek előnyt mindenben.
2017. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
98%

Nekem édesanyámnak mindig is fontosabb volt a saját anyja.

Úgy értem, hogy mindig is ő volt előnyben velem, a testvéremmel, és az apukammal szemben.

Mama nalunk lakik, és milliószor volt olyan hogyha neki nem tetszett valami, kigenerálta a veszekedést.

Mikor anya hazajött a munkából, akkor felidegesítette, anya meg apával, esetleg velünk veszekedett. Általában ilyen kis piti dolgok miatt, hogy a testvéremnek a baratai nálunk játszanak az udvaron, átment a szomszédhoz a labda, nem vettem meg neki valamit a boltban holott nem is mondta hogy kell neki valami stb.

Anyával is jóban vagyok, ugyanúgy mint apával, de nincs meg köztünk az anya-lanya kapcsolat.

Ennél fogva, ha nekem gyerekem lesz, és férjem/baratom, én nem így fogom ,,kezelni'' ezt a helyzetet.

Biztos hogy el fogok költözni, mert nem tenném ki a családomat annak, amit én itt átélek/átéltem ezáltal.

15/L

2017. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Ez a hozzájuk fűződő viszonytól is függ, de alapvetően azt tartom természetesnek, hogy az ember a gyermekét és választott párját teszi előtérbe (önmagát most nem számítva). Vannak szituk, amikor a házastárs már egyáltalán nem közeli, az anya pedig mégiscsak anya, de az már a problémás, akár széthulló kapcsolatok témaköre.


Időt eltölteni? Az a jó, ha minden fontos családtagra jut. Nyilván az édesanyánkkal is akarunk lenni, ki mennyit, mert nem egyformák az emberek és anya-gyermek viszonyok, a szabadidő. Sőt, egy ideiglenesen beteg, nélkülünk magányos édesanyával érthető, ha több időt töltünk.

De elsősorban a saját legszűkebb családunkra célszerű koncentrálni, velük élünk, a velük való kapcsolatunk igen fontos is és elég káros, ha elhanyagoljuk ezt.

2017. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
5-ös,sajnálom, igen,pont erre gondolok. Szerintem sokszor ez a "meg kell felelni a rokonoknak" elvárás sokszor az ember saját, szűk családját teszi tönkre.
2017. szept. 25. 19:40
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a gyerekeim és a férjem, forditva viszont a férjemnek elõször a testvérei és utána mi.
2017. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

Hát azért az elég furcsa, ha valaki egész hétvégére elmegy otthonról EGYEDÜL a nagyszülőkhöz. Az én ismeretségi körömben legalábbis nem fordult még elő ilyen.

Ha valakinek van saját háza, saját családja, párja, gyereke(i), akkor ő ott él, tehát nem értem, miért töltené máshol a hétvégét, attól függetlenül, hogy nagymamáról, papáról, anyósról vagy bárkiről van szó.

Nekem erről az jut eszembe, hogy az illető szándékosan menekül otthonról és a családjától. Annak pedig nem az anyjával-apjával való kapcsolata az oka, hanem akkor otthon nincs valami rendben.

Persze helyzetfüggő, ha pl. az illető családtagja, akihez sokat járkál, már nagyon öreg vagy beteg, és esetleg nincs sok ideje hátra, akkor természetes, hogy vele tölti el a legtöbb időt.

Én is olvasom itt mindig a kérdéseket-válaszokat, de csak azt látom, hogy sok embernek tényleg fontos(abb) a saját anyja/nagyanyja véleménye, meg vannak mamakedvence pasik, ez tényleg nem ritka, na de hogy valaki a hétvégéket az anyósával tölti, a családot meg otthon felejti... ezt hol olvastad, kérdező?

2017. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Gerda Péter válasza:
85%
Mindenképp a férjed és a gyermeked. Míg a szülőkkel laktál nyilván ők voltak a legfontosabbak. Azonban családot alapítottál,ezzel függetlené váltál a szüleidtől. Mostmár az új családodért vagy felelős. Természetesen maradj jó viszonyban a szüleiddel is. Fogadj el tőlük tanácsokat, hallgasd meg a véleményüket, de ne engedd hogy irányítani akarjanak. A döntés a te kezedben van. Viszont a döntések utáni felelőség is
2017. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!