Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben aláírnátok...

Ilyen esetben aláírnátok házassági szerződést?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy ezt így hívják-e, még nem voltam ügyvédnél.


8 éve vagyunk házasok, 2 gyerekünk van. A férjem úgy döntött hogy szeretne elindítani egy egyéni vállakozást a munkája mellett, amit délután/reggel csinálna. Így minden gyerekekkel kapcsolatos dolog rám fog hárulni. Plusz anyósom (akit nagyon szeretek) is segítségre szorul, heti 1-2x át kell hozzá menni. Ezeket a dolgokat eddig megosztottuk.Ebbe így még bele is mentem volna, hiszen értünk is csinálná.

Itt jön a bökkenő: azt szeretné ha aláírnám, hogy az egyéni vállalkozásból befolyt pénzhez nekem semmi közöm, az az ő különvagyona. Kérdeztem hogy ha a gyerekekre kell valami akkor ad-e belőle, azt mondta meglátja, most is kijövünk, azt szeretné ha ez a pénz láthatatlan lenne a családi kassza szempontjából.


Én úgy gondolom hogy ez nagyon nem fair. Ráadásul attól tartok, ha ennyire "B" tervet gyárt, annak oka van :-( Ezt ő tagadja.


2017. okt. 6. 10:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
94%
Nem, semmi ilyesmit nem irnek ala. Miert akar kulon sajat penzt maganak?
2017. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
96%
Ezt semmi esetre ne ird ala. Es biztosan oka van ra, hiszen mire kell neki egyedul a penz?
2017. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
99%
Nem írnám alá. Sőt, meginogna a bizalmam, hogy van-e értelme a házasságnak, ha a másik fél ennyire másként/másban gondolkozik?!
2017. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt, bocsánat: nem mondja meg. Régebben szeretett volna motort venni, gondolom arra. Vagy a válásra készül, bár nem értem hogy akkor miért nem válik el most.
2017. okt. 6. 10:21
 5/65 anonim ***** válasza:
99%
Nehogy alá írd.
2017. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
91%
Nem írnám alá akkor sem, ha az egészet a gyerekekre tervezné költeni. Ne hagyd magad kisemmizni, az a te pénzed, ha önként nem vagy elég mulya, nem tudja elvenni tőled.
2017. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
91%

Ezt CSAK akkor írnám alá, ha belevennék azt is, hogy neked az anyós és a gyerekek ellátására megfelelö mértékü kárpótlás jár, mégpedig amit a saját vállalkozásban tölt órákat, annak megfelelö óraszámra és az ö órabérének megfelelö összegben.

Így te biztosítva vagy, mivel amit nem a családi növekedésbe fektet, azt kompenzálja, emellett mivel ez neked lényeges többletmunka, jogos, hogy te is kap érte valamit.

2017. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
99%

Biztis,hogy nem!

Nem azert mert kapzsi vagyok es magamnak akarnam,hanem mert egy par vagyunk,hazasok minek neki lathatatlan kulon vagyon?! Lelepni keszul,vagy mi?!


Na meg minden gyerekekkel kapcsolatos dolog ram haruljon,hogy neki lehessen sajat penze,a gyerekek nem az ovek?


Semmikeppen se ird ala szerintem,ez annyira abszurd szamomra!


En egy ugyvedet is megkerdeznek egyebkent,arrol,hogy mi van ilyenkor ha ilyet csinal a draga ferjem?


Majd ird meg mi lett,kivancsi vagyok!

2017. okt. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
51%

Olyat aláírnék, hogy nekem nincs közös magához a vállalkozáshoz és a benne lévő tőkéhez, tehát válás esetén nem részesülök magának a vállalkozásnak a tőkéjéből (ugyanis van váláskor, hogy az egyik fél simán részt kér abból a vállalkozásból (sok milliós tétel), amihez semmi köze nem volt soha).


Azt viszont nem, hogy ő sutyiban pénzt lapátol össze, amihez nekem semmi közöm. Szerintem egy házasságon belül sem baj, ha van az embernek kis pénze a hobbijára, de az igen, ha ez több százezres nagyságrendű, és nem valami közös megegyezéssel folyó cél érdekében történik. Nyilván vannak extrém esetek, de egy házasságban az ilyen mértékű aránytalanságba nehéz nem belelátni a hátsó szándékot...


De ha már ilyenek felmerülnek, akkor érdemes leülni megbeszélni, mert a bizalom láthatóan nem működik egyik oldalon sem.

2017. okt. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
95%
Nem írnám alá. És micsoda patkány, hogy arra, hogy ha a gyereknek kell adna-e azt mondja, hogy majd meglátja...
2017. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!