Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Miért fél a...

Mit tegyek? Miért fél a gyerekeimtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Fél éve együtt vagyok egy férfival. Ő 40 eves. Eddigi élete nem mindható "normális" életnek. Gyermeke nincs. Én borzasztóan családcentrikus vagyok. Van 3 gyerekem is. 11,6,4 évesek. Szeretik a párom. Viszont a párom fél a gyerekektől. Elmondása szerint nem tudja mit,és hogyan kell velük viselkedni. Zavarban is van időnként a társaságukban. Igyekszik nagyon,látom én is. Hogyan segíthetnék neki ebben? Mit kellene tegyek,hogy a gyerekek miatt a félelmei,aggodalmai elmúljanak?



2017. okt. 8. 07:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Az egyetlen megoldás, ha relativ sokat vannak egy helyen, de nem kell neki a gyerekekkel foglalkozni, csak "szokni öket", hogy körülötte vannak.

Idövel a gyerekek úgyis nyitnak felé, ha nem kimondottan elutasító, bunkó velük - és akkor rájön, hogy a gyerekek nem veszélyesek.

2017. okt. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerencsére ők nyitnak felé,olyankor jó látni őket. De fordítva ő nem nyit feléjük. Nem tudja,hogyan kell.
2017. okt. 8. 07:48
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Az idő. Nem kell sürgetni. Nincsenek elvárások, csak annyi, hogy ne legyen velük bunkó. Adja önmagát. Ha olyan tisztelettel beszél velük, mint veled, akkor már jó. Gyanítom, hogy nemcsak a gyerekektől fél, hanem minden emberi kapcsolattól. Vállalnia kéne önmagát, lazítania, biztonságban éreznie.
2017. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha elfogadja, ha a gyerekek nyitnak felé, akkor minden rendben, idövel megszokja a helyzetet. A gyerekeknek mindenképpen jobb, mintha folyamatosan rájuk eröltetné magát.

Így csak idö kérdése, és kimondottan jó viszony lehet belöle.

2017. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Azert ne monde, vagy ne hidd el neki, hogy fel ev utan meg mindig nem tudja mit csinaljon a gyerekeiddel, hogy alljon hozzajuk. Szerintem ez csak kifogas. Bocs, de nem lesz meg fel evetek egyutt.
2017. okt. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Az eddigi élete nem mondható normálisnak? Miért, szerinted a mostani az? Nem más gyerekeit kellene szoknia, hanem saját családot alapítnia, az lenne a normális.
2017. okt. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

Húha.

A helyedben sokat beszélgetnék és vele a gyerekkoráról, a családjáról.

A rossz minta nem jó ómen.

Előbb vagy utóbb apaként is helyt kell állnia, hiába megy a demo verzió, hogy nem apát keresel a gyerekeknek. Ez addig működik, amíg külön éltek, és ő nálatok csak vendég. Együtt élve kivitelezhetetlen, hogy ne családként működjetek.

A helyedben egyelőre nem mélyíteném el jobban ezt a kapcsolatot. Amíg ki nem derül, hogy viselkedik a gyerekekkel. Az nem működik örökké, hogy hozzájuk se szól, nem is foglalkozik velük.

2017. okt. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem hasonló élményeim vannak, kedves Kérdező. Csak én abban a viszonylatban a férfi voltam, aki egy háromgyermekes özvegyasszonynak udvarolt.


Hogy oldódott meg a helyzet? Leginkább az segített, h nem sürgetett senki semmit. Ahogy az előző, pozitív hozzáászólók is írják, a lényeg a dolgok természetes kifutása. Lehet, h most idegen a párodnak a szituáció, de ki tud ellenállni egy négy éves gyermek kérdéseinek, kedvességének, mosolyának?

2017. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, de nálam ez kizáró ok, h 40 évesen nincs gyereke.úgyhogy bele se mennék egy ilyen kapcsolatba, mert kérdés, h mi a fenét csinalt eddig.itt vmi nem stimmel.
2017. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon egyszerű és természetes is lehet az aggodalma-félelme.

Eddig egy gyereke sem volt, most meg egyszerre lett három, akik nem is övéi.

Kérdező, ha más probléma nincs köztetek és köztük, akkor az idő és türelem (részedről is) nagy úr. Ő téged választott a gyerekekkel együtt, te meg őt. Bele kell rázódni a mindennapokba. Ez nála kicsit tovább tart, de nem lehetetlen.

2017. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!