Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a névváltoztatás...

Mit gondoltok a névváltoztatásról?

Figyelt kérdés
Szeretném megváltoztatni a nevem.Nagyon gyakori a nevem....a vezetéknevem is illetve a keresztnevem is....de tényleg...és szeretném megváltoztatni,nem az egészet, felvenni egy másik kereszt nevet, vagy felvenni anyukám vezetéknevét is. Viszont anyukám azt mondta hogy a névváltoztatás megváltoztatja a személyiségemet.Szerintetek is? Mit gondoltok róla?

2017. okt. 11. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
Csak annyira változtatja meg, amennyire megnő tőle az önbizalmad, amennyire jobban érzed majd magad a bőrödben akkor, ha nem Kovács Lászlónak hívnak, hanem Kiss-Kovács Lászlónak. (Ezoterikus hülyeségekre ne hallgass, hogy pl. ha eggyel több K betű lesz a nevedben, akkor mittudomén.)
2017. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem teljesen érthető a motivációd a névváltoztatásra. Baromi idegesítő, amikor a neved bármikor szembejöhet, rengeteg adminisztrációs problémát okozhat, összekevernek másokkal, nehezen találnak meg stb.
2017. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Én a vezetéknevem biztos nem változtatnám meg, mert az a név a családomé, azt viselték az őseim, az nem csak egyedül az enyém. Azért hívják családnévnek. Egy plusz keresztnév felvétele viszont jó ötlet lehet, hiszen a keresztnév az egyedül a tiéd, az csakis hozzád tartozik.

Amúgy régen is előfordult, hogy az emberek felnőve szereztek még egy nevet, akár valamilyen érdem folytán, ami illett a személyiségükhöz. Tulajdonképpen a becenév is erről szól...

Én a helyedben meghagynám az eredeti nevem, és felvennék pluszban még egy nekem tetsző keresztnevet. Így nem "dobod el" a régi személyiséged, csak gazdagítod azt!

Amúgy milyen nemű vagy?

2017. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Szíved joga eldönteni. Azonban arra nem gondoltál, hogy azért gyakori a keresztneved mert ehez a gyakori családnévhez ez passzol és szép is ha gyakori? Elgondolkoznék ezen mert a szülőnek rosszul is eshet. De a keresztneved a tied. Megváltoztathatod. De másoknak fura lesz, és neked is elsőre. A személységed meg ahogy az #1 mondta maximum az önbizalmad fog változni. S ha valamit befolyásol az önbizalmad akkor az is változik.
2017. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!:) no nemű vagyok
2017. okt. 11. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Én a vezetéknevedet biztos nem változtatnám meg, hisz jó eséllyel egyszer úgyis férjhez mész, és akkor felveheted az ő nevét (aki remélhetőleg nem Kiss, Nagy, vagy Tóth lesz :D) Keresztnévnek pedig valóban felvehetsz egy másodikat, illetve ha olyan a keresztneved tök egyedi becenevet is találhatsz ki esetleg :)

Meg hát nem tudom hány éves vagy, de gondolom van egy kialakult ismeretségi köröd, és ha nevet is változtatsz, az emberek ha Nagy Vivienként ismernek, úgyis Viviennek fognak hívni, mert x év alatt ez rögzült bennük

2017. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Én biztos nem dobnám el őseim nevét, vagyis az apai családnevet. Maximum 2. keresztnevet vennék fel.
2017. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha úgy jobban tetszene, nyugodtan változtasd meg. Nincs abban semmi rossz. Nem tudom, hogy anyukád mit értett személyiségváltozás alatt. Tudom, hogy a név kifejezheti az identitásunkat, hozzánk tartozik, stb, szal biztos van némi összefüggés, de azért egy személyiség megváltozásához több kell, mint egy névcsere. :)
2017. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs problémám a névváltoztatással. A vezetéknevem "lecseréltem" mikor férjhez mentem, a keresztnevem pedig már korábban megváltoztattam. Az eredeti neven becézett formáját vettem fel, amin 14 éves korom óta mindenki hív.

De ismerek olyat is, aki hivatalosan soha nem változtatta meg a nevét, csak egy ponttól egy teljesen más keresztnéven mutatkozott be és azon hívatta magát mindenkivel (pl Ilona helyett Zitának, de papíron semmi köze nincs a Zitához)

Megváltozott a személyiségem? Nem hiszem. Az életem viszont csak javult tőle, mert huszonpár év után végre nem tudnak szekálni a nevemmel.

Egyébként a vezetéknevemmel még elvoltam, de házasságkötéskor mindenképp el akartam hagyni.

2017. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs vele szerintem. Nekem is vannak ilyen intencióim, mégpedig azért, mert attól az alaktól, aki nemzett és a családjától az égvilágon semmit nem kaptam. Sem szeretetet, sem törődést, sem ajándékot, még egy üdvözlőlapot sem karácsonyra, szülinapra, névnapra. Az osztálytársaim gimiben rengeteget szekáltak a szüleim válása miatt: megkaptam, hogy nincs apám, volt olyan osztálytársam, aki azt is mondta, hogy a nevelőintézetből hozott az Anyám, holott nem volt igaz. Anyám nevét venném fel, Tőle és az anyai nagyszüleimtől ugyanis rengeteg anyagi és lelki támogatást kaptam. Ők az Én családom és nem azok a személyek, akinek a családnevét az a törvény rám kényszerítette, miszerint a házasságból született gyermek automatikusan az "édes"apa vezetéknevét kapja. Ezt is csak emberek találták ki. A dolognak ez a része pénzzel korrigálható. Mielőtt bárki valami replikát írna, azt mondom, akinek olyan elődei voltak, hogy emiatt ragaszkodik akár az idegen hangzású vagy pejoratív jelentésű családnevéhez, örüljön neki, hogy olyanok voltak az ősei, hogy ezt megérdemlik. Lehet, Ők maguk sincsenek tisztában azzal, hogy ez mekkora kincs. A keresztnevemet viszont nem cserélném le.
2017. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!