Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszüleim rám ÍRATNÁK a...

A nagyszüleim rám ÍRATNÁK a házukat, anyukámat kiiktatva az öröklődésből. Ezzel kapcsolatban mi történhet később? Mit gondoltok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ők 83 és 78 évesek, anyukám 56, én 23. A családi gondok a nagyszüleim és anya között vannak, tőlem függetlenül. Évek óta alig beszélnek egymással, sokat utálkoznak. Jóban vagyok a családban mindenkivel. Szeretem anyát is és a nagyszüleimet is, mamáékhoz is elmegyek amikor tudok (másik városban tanulok főiskolán, szóval mindig, amikor pár hetente haza megyek), meg telefonon beszélek néhány naponta mindenkivel.


És múltkor mondták, hogy úgy néz ki jelenleg a kb 10-12 milliót érő családi házuk, hogy

Papám: 33%

Mamám: 33%

Anyukám: 33%

Mert anyára ráíratták az egyharmadát még 20 éve. De azt mondták, hogy mielőtt meghalnak, majd a következő években valamikor a nevemre íratnák/ajándékoznák a saját kétharmados részüket és írattatnak egy papírt, hogy nyilván ott lakhatnak benne a halálukig. (És nyilván én sem tenném őket ki, amúgy sem.) Arra is hivatkozva mondták, hogy a szüleim úgy sem keresnek annyit, hogy elindítsanak az életben egy saját lakással vagy komolyabb anyagi támogatással, viszont nekik itt lesz ez a "feleslegessé váló" ingatlan, amikor meghalnak és akkor miért ne én használnám fel akár lakhatásra, albérletre, cserére vagy eladásra.

A szüleim amúgy 3-szobás lakásban élnek, hasonló értékűben mint a ház, mindenféle hitel nélkül. De akkor is mamáék azt mondták, hogy erről még ne beszéljek anyának, viszont én átverésnek érzem, hogy ezt a tervüket nekem elmondták, a lányuknak meg nem. Nem akarok ebből nagy konfliktust (bár biztos lesz). Hogy lehetne ezt rendesen megoldani?


2017. okt. 9. 16:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Hiába lenne neked nagyobb részed a házban, mint anyukádnak, csak akkor élhetnél ott, ha anyuka is beleegyezik. Eladni sem tudnád nélküle.
2017. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó, az hogy a saját részükkel mit kezdenek, egy dolog, de még mindig anyád nevén van 33%, amivel Ő gazdálkodik.
2017. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Most nem az a kèrdès, hogy kinek mennyi jut, hanem hogy elmondja e az èdesanyjának ezt az informáciòt.

Èn a helyedben nem mondanám el. A nagyszüleid mèg bárhogy dönthetnek, lehet, hogy rendeződik a viszon köztük ès anyukád között, sőt az is előfordulhat, hogy nem kerül átìrásra a hàz, amíg ōk èlnek, ìgy feleslegesen nem èrdemes szìtani a tüzet, mert ugye azt mondtad, hogy ebből balhè lenne. Majd ráèrtek akkor balhèzni, amikor már megtörtènt az átìratàs.

2017. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
megtehetik neked adhatják talán ebben az esetben az eltartási szerződés lehet a legjobb megoldás, hogy halálukig ők használhatják aztán a tiéd lesz a 2/3 aztán hogy utána hogy egyezzel meg anyukáddal a használatrol illetve az értékesítésről az már más kérdés
2017. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1-2: Anyukám is nagyon szeret és a lehetőségeikhez képest támogatnak engem apával.

Ebben 90% biztos vagyok, hogy


AMI A BAJOM ÉS AMIRŐL A KÉRDÉS SZÓL FŐLEG: Anyának rosszul esik/esne, ha megtudná hogy őt kihagyva így beszélnek erről mamáék, a háta mögött. És nekem is már most rosszul esik ez, de közben meg a nagyszüleim mondták, hogy ne mondjam még el és ők sem akarják. De szerintem anya ezt még így önmagában támogatná is.


Most nem a pénzről van szó első sorban, ezt lehet sokan nem értették elsőre.

2017. okt. 9. 17:08
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Már hogy eshetne rosszul neki? Egyelőre köze nincs a részükhöz, így várni az örökséget pedig visszataszító.


Normális ember ezt úgy látja, hogy a nagyszülők segítík az unokájukat ahogy tudják. A saját tulajdonukkal segítenek téged, nincs olyan, hogy anyukád örökségét adják oda neked, mert anyukád öröksége csak a haláluk után válik örökséggé.


Ha akarnák felvehetnének hitelt a házrészükre és leléphetnének meghalni hawaiion, mert a saját tulajdonukkal és pénzükkel azt csinálnak, amit akarnak.


Ha az én anyám ilyen pénzéhes lenne, hogy a még élő szülei pénzét a sajátjának érezné, és védené, hogy a haláluk után minél többet kapjon, akkor nem nagyon tartanám vele a kapcsolatot.


Ne érezd magad rosszul.


Eltartasi szerződést ne köss velük, különben rámegy a fiatalságod a pelenkázásukra. Nem rosszindulatból, de ez anyukád felelőssége. Ismerek olyan srácot, aki így szív a lassan 100 éves önmagáról bem tudó nagyijával. Pelenkázza, fürdeti és mellé ápolót fogad a béréből, mert a lakásfenntartáshoz kevés a nyugdíj, a nagyit meg nem lehet felügyelet nélkül hagyni. Szerintem úgy fair, ha te leszel a kétharmaduk tulaja ők pedig haszonélvezetet kapnak rá és ennyi.


Véletlen se köss eltartási szerződést, annyit nemér az a 3 milla, a fiatal éveid felbecsülhetetlenek.

2017. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2%

Nos, A nagyszüleidé a lakás 66%-a. Ebből 33% anyukád kötelesrésze, ha a nagyszülők végrendeletet írnak.


Viszont te egyedül nem fogod tudni sem eladni, sem kiadni, sem cserélni, mivel anyukád is tulajdonos lesz, bő 50%-ban.

2017. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
7es, köteles rész örökléskor van, ha még életükben neki ajándékozzák, abból az anyjának nem jár semmi.
2017. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Bele tud költözni, hiszen tulajdonos, a kisebbségi tulaj nem zárhatja ki onnan.


Ha kiadják, a 2/3 pénzt megtarthatja, egyharmadot adhat az anyjának.

2017. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

#8: Tévedsz.


Ha az ajándékozás a halált megelőző 10 éven belül volt, akkor jár a köteles rész.


"Általános szabály, hogy a 10 éven belül tett ajándék a köteles rész alapjához hozzászámítandó. Ha az ajándékozás miatt hagyaték effektíve nem marad a köteles részre jogosult kérheti a hagyatéki eljárás megindítását az illetékes polgármesteri hivatalnál."

2017. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!