Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért olyan jó tizen- és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan jó tizen- és huszonéves párok körében több év után is együtt lakni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én számítok kivételnek, de szerintem sokkal jobb egyedül élni, főleg ha már 5-6 éve együtt vagytok valakivel.

Nem uncsi ?

Ezen ma reggel gondolkodtam, mikor hazajöttem a futásból és semmi kedvem nem lenne ahhoz, hogy egy pasi végignéza, ahogy izzadtan, lihegve, a szétment kis tornacsukámban beesem az ajtón és rohanok a csaphoz egy csomó vizet inni.

Szerintem sokkal jobb, ha nem éltek együtt és akkor a szerelem is sokkal tovább megvan, nem szembesülsz a párod

"mindennapi" énjével annyit. Persze ez is kell, de majd később, családalapításkor, pár év múlva.

Amit még nem értek, hogy pont azok hagyják ott sokkal nehezebben a párjukat, akik együtt laktak. Tudom, hogy így sokkal megszokottabbá válik a léte, de hamarabb ki is ábrándulsz. Miért olyan nehéz egy kiégett párkapcoaltból kilépni 5-6 év együttélés után, mikor még ott van az ember előtt az élet ?


2010. aug. 21. 08:24
 1/9 Holdtündér ***** válasza:
86%

Lehet rosszul értelmeztem, de te úgy gondolod, hogy a párok összeköltöznek, együtt laknak pár évig aztán szétköltöznek hogy ne unják meg egymást? Ez így érdekes.

Én 4 hónap után költöztem össze az emberemmel, jól megvagyunk, el sem tudnám képzelni hogy külön lakjunk.

Az együttéléshez pedig hozzá tartozik, hogy a párod meglát reggel smink nélkül csipás szemekkel, zsíros hajjal, de így is szeret.

2010. aug. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
az a problémám a kérdéseddel, hogy nem értem. :) szóval ha valakik összeköltöznek, nem azért költöznek össze, mert nem szeretik egymást, és nem tudják, hogy szét fognak menni. ez ugyanaz, mint a házasság, az emberek szerelemből házasodnak, nem gondolnak válásra, mégis a házasságok 70%-a válással végződik. ugyanez a helyzet az összeköltözéssel. ha lesz majd egy olyan fiú, akit imádsz, és ő szintén, akkor vele akarsz élni. és szeretni fog futás után is, mivel az is te vagy. valószínű nincs olyan férfi az életedben, akivel összeköltöznél, mert aki van vagy volt, azzal nem gondoltad olyan komolyan, hogy örökkön örökké... de ha úgy érzed egy férfiről, hogy ő az igazi, akkor költözni fogsz mielőtt hozzá mész. jóesetben. ki kell próbálni az együttélést szerintem házasság előtt. akkor tudod igazán, kihez akarsz majd hozzámenni.
2010. aug. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdekes látás mód.

Nem, nem uncsi. Bár mi nem élünk együtt, de a munka mellett annyi időt szánunk egymásra, amennyit csak lehet, és imádjuk minden percét. Mindketten boldogok vagyunk, ha együt vagyunk, és kit érdekel, ha a másik kicsit szét van esve? Izzad, büdös, betegsége van, szét van esve, ez van, attól még az enyém és szeretem!

20/L és 27/F, több, mint 4 éves kapcs.

2010. aug. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi négy hónapja költöztünk össze, azóta voltam beteg is, hasmenés-hányás, ő ápolt, sokkal rosszabb állapotban látott, mint mondjuk Téged futás után a párod:)

Amúgy első válaszolóval értek egyet.

2010. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

valóban kissé furán fogalmaztam.

de én inkább olyan fiatalok véleményére lennék kíváncsi, akik sok (min. 4-6) évig éltek együtt valakivel, most me mondjuk szinglik vagy épp nem szinglik csak egyedül laknak.


Azt én is gondolom, hogy 4 hónap után j óegyütt lakni, meg 4 éves nem együttlakós kapcsolatban jó nagyon sokat együtt lenni, és egyetértek azzal is, hogy házasság előtt jó együttélni pár évet.

Sőt, azt se mondtam, hogy rossz lenne együttélni. Egyáltalán nem az, csak ha már nagyon sok éve laktok együtt és még mindig fiatalok vagytok, nem hiszem el, hogy olyan idillikus és fantaszztikus együtt élni a többségnek ( persze biztos sok kivétel is van, főleg, ha házasodni is akarnak, de szerintem akkor is több az ellenpélda ).


Inkább akkor úgy fogalmazok, hogy akiknek már kiégett a kapcsolata, tehát a negatív példát erősítik, azok mi a fenéért laknak még mindig együtt.

Ebből jön a második kérdés, hogy miért nehezebb sokszor azt elengedni szakításkor azt, akivel együtt is éltél, mint azt, akivel nem. Értem én, hogy sokkal jobban a mindennapjaid része lett, de sokkal hamarabb át is alakul megszokássá, mintha pl. minden nap találkoztok ugyan, de nem éltek együtt.

Szerintem egyébként majdnem minden nő kapcsolatfüggő és többségük be se vallja saját magának; a fiúk meg nagyon gyakran kényelmesek.

Én fiata lány vagyok és kb. két éve jöttem rá, hogy igen, én is pasi- és kapcsolatfüggő vagyok , és azóta másképp godolkozom, nm mondom, hogy ne lennék mst is valamennyire ilyen ( most épp meg se tudom állapítani, mert most nem tetszik senki ), de biztos, hogy sokkal függetlenebb és

önálóbb vagyok .

És úgy érzem, hogy 100szor jobb egyedül, mint egy felemás kapcsolatban még benne maradni 2-4 évet. Egy csomó mindent csinálhatok így, amit egyébként nem tudnék.

Erre gondoltam.

ÉS még egyszer hangsúlyozom : szerintem is fontos és jó az összeköltözés, a párkapcsolat, és nagyon is szerelmes alkat vagyok ; és most a már nem annyira jól működő kapcsolatokra vagyok kíváncsi.

2010. aug. 21. 09:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Így érthetőbb. Hát, amiket felsoroltál, azért nem mennek szét és laknak együtt. Sokszor egy hosszabb kapcsolatban megvan az az érzés, hogy úgyse találna jobbat, és jó vele így lenni, minek rúgja fel. Persze van, akinek ez bejön és újra lángolás lesz a vége, de van aki meg nyűglődik tovább, mert önbizalomhiányos, vagy esetleg nincs pénz külön menni és a szülők nem jöhetnek szóba, mert rossz a kapcsolat velük.
2010. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még valami : az összes barátnőm azt szokta mondani, ha őt megcsalnák, kirúgnák a pasit. Ehhez képest amelyikkel mégis megesett, vagy nem hitte el (ha hátulról tudta meg) vagy megbocsátotta.

Valahogy azt látom sokszor a lányokon ( magamon is ), hogy istenítik a pasijukat és sokszor nem is képesek objektíven átlátni a helyzetüket. És még lenyomnak vele ár évet.

2010. aug. 21. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is járok futni, de nem hiszem, hogy mire hazaérek, olyan ocsmány külsőm és gusztustalan szagom lenne, hogy ki kéne belőle ábrándulni.


Ettől függetlenül osztom a véleményed. Szerintem is felesleges annyira korán összeköltözni. Jobb a függetlenség. :)


20F

2010. aug. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:D
2010. aug. 21. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!