Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám felkutatni dédapám...

Hogy tudnám felkutatni dédapám életét?

Figyelt kérdés
Családfát kellett csinálnunk egy órára. Egy rokonom már csinált egyet évekkel ezelőtt, de dédapám előtt nem tudott senkit. Annyit tudunk, hogy az erdélyi Menyő (Szilágy megye) környékéről származik. Nem hiszem, hogy mostanában el tudnék utazni Erdélybe, hogy utána nézzek, de esetleg interneten van olyan oldal ahol ennek utána tudnék nézni? 1896 körül született dédapám, az első világháborúban harcolt, meg is kapta a vitéz "rangot, vagy előnevet" (nem tudom, ezt hogy hívják). Rokonom a családfánkba vitéz Gheorghe Pope-ként írta (vagy vhogy így, a Pope biztos, a Györgyben nem vagyok benne biztos). Két családfát csinált a másikba rendesen vitéz Papp Györgyként írta.

2017. nov. 1. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A familysearch.org hasznodra lehet!
2017. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Irattárban nézz szerintem utána, vahy hívd fel a helyi közösséget, ott nyilván vannak anyakönyvi iratok.

A mi családunké 1700-as évekig vissza van követve :D

2017. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Erdélyben a familysearch semmit nem tud.
2017. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként hanyadik isztály és milyen óra?
2017. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*osztály
2017. nov. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsoó előtti évem társadalom ismeret. Kell valamibol jegyet szereznünk, a tanárunk kutató munkaként adta fel. Érdekli is kinek kik a felmenői, mi is örömmel csináltuk, de ha nem lett volna órai munka akkor is érdeklődnék a családfám iránt.
2017. nov. 1. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Középiskola (ez esetben gondolom, fakultáció) vagy egyetem?
2017. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak kozepiskolai feladat volt
2017. nov. 1. 16:53
 9/9 A kérdező kommentje:

Es tarsadalom ismeret ora volt.

Igen, meg ilyenunk is van :/ legalabb a tanart szeretjuk

2017. nov. 1. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!