Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az ilyesmi elfogad...

Szerintetek az ilyesmi elfogadható?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó aki már külön lakik a szüleitől (30on túl van már), egy nagyobb házban.

Mikor beszélgettünk , feljött hogy majd a jövőben valamikor a szülei talán odaköltöznének az ő nagy házába , pontosabban egy külön lakrészbe.


Én furcsálltam először mikor mondta , bár ha külön lakrészben vannak úgy lehet jobban elfogadható hisz van privát tere.

Ti ezt elfogadhatónak tartjátok?


A másik ami elgondolkodtatott hogy egy ilyen helyzetben nem lenne vajon az hogy a szülők ráakaszkodnak a gyerekükre vagy akar forditva?

Vagy ha valaki eddig is bevásárolt , takarított stb egyedül akkor ezután is egyedül csinálna mindent?

Vagy amúgy egy ilyen helyzetben lehet elfogadott hogy ha már egy házban vannak akkor megosztják a munkát?


Én nem vagyok ilyen helyzetben , csak elgobdolkodtatott a kérdés.


2017. nov. 4. 08:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az én ismerősömnek amúgy van munkája szóval nem lenne otthon állandóan. De azért elgondolkodtatott amit írtam.
2017. nov. 4. 08:11
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Mi az, hogy elfogadható-e??? Mindenki azt csinál ami akar, úgy él ahogy tud!! Miért kellene barki másnak elfogadni?
2017. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Pár évtizeddel ezelőtt teljesen normális volt, hogy több generáció él együtt, tudják egymást segíteni, támogatni. Manapság meg már ritkaságszámba megy, hogy nem akarják a családtagok kinyírni egymást meg beleugatni egymás életébe.

Képzeld el kérdező, akinek nincs egyszerűen anyagi lehetősége, hogy külön menjen, mert különben nyomoroghat a marha nagy önállóságában.

Ha nem cseszegetik egymást a családtagok, egyik főz, másik bevásárol, a harmadik meg csinálja a takarítás nagy részét és mindenkinek több pénze, marad, ebben mi mégis az ördögtől való?!

2017. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem átlag-magyarok, hanem elég értelmesek ahhoz, hogy tiszteletben tartsák a másik magánéletét, akkor semmi gond vele.


Én Nyugaton élek, és itt teljesen megszokott az egy házban, két külön lakásban a szülökkel, viszont itt az is megszokott, hogy a szülök is meg a fiatalok is a másik lakásba csak elöre bejelentve mennek át (minimum egy telefonhívás), mintha "idegen" szomszédok lennének, emellett még így sem ülnek egymás nyakán.

2017. nov. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
A pasi szeretne családot, van kapcsolata? Mert ha esetleg úgy alakulna, lehet, hogy nem költöznének oda a szülei. De akkor sem okozna problémát, ha együtt élnének mindannyian, ha nekik így megoldható és kényelmes.
2017. nov. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Főleg ha külön lakrészük lesz akkor mindenki csinálja a maga dolgát.
2017. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Valószínüleg aggódik a szüleiért. Tudja, hogyha idősebbek lesznek akkor nem tudna róluk gondoskodni otthon. Teljesen logikus, hogy nem hagy magára két idős embert, igazán elismerésre méltó.
2017. nov. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

1. Senkinek semmi köze hozzá.

2. Nemcsak elfogadható, hanem példaértékű. Végre valaki, aki nem fordít hátat a szüleinek, amikor már szükségük lesz segítségre!

2017. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindegy, hogy valaki 30 évesen még a szülei nyakán lakik, vagy 30 évesen odaveszi magához a beteg szülőt! Hatalmas különbség!

És igen, elfogadhatónak tartom. Azt nem tartom annak, amikor valaki tojik a saját segítségre szoruló szüleire.

2017. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, kinek kéne ezt elfogadni. Ők így döntöttek, nekik kell elfogadni. Neked semmi közöd hozzá.
2017. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!