Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az ilyesmi elfogad...

Szerintetek az ilyesmi elfogadható?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó aki már külön lakik a szüleitől (30on túl van már), egy nagyobb házban.

Mikor beszélgettünk , feljött hogy majd a jövőben valamikor a szülei talán odaköltöznének az ő nagy házába , pontosabban egy külön lakrészbe.


Én furcsálltam először mikor mondta , bár ha külön lakrészben vannak úgy lehet jobban elfogadható hisz van privát tere.

Ti ezt elfogadhatónak tartjátok?


A másik ami elgondolkodtatott hogy egy ilyen helyzetben nem lenne vajon az hogy a szülők ráakaszkodnak a gyerekükre vagy akar forditva?

Vagy ha valaki eddig is bevásárolt , takarított stb egyedül akkor ezután is egyedül csinálna mindent?

Vagy amúgy egy ilyen helyzetben lehet elfogadott hogy ha már egy házban vannak akkor megosztják a munkát?


Én nem vagyok ilyen helyzetben , csak elgobdolkodtatott a kérdés.


2017. nov. 4. 08:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha lenne sok pénzem és egy nagy házam, akkor 100%, hogy megkérném a szüleimet, hogy költözzenek hozzám. Én szeretem őket és szeretném, ha idős korukra közelben lennének, mert így könyebben segíthetnék nekik.
2017. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem Kérdez a gondjaidat!


Léteznek még normális családok - szerencsére nagyobb számban, mint ahogy a gyakorin néhány hangadó diktálnák a módit - akik nem utálnak egy helyrajzi számon élni a le- és felmenőikkel.

Vedd észre, hogy minél kulturáltabb valaki, annál alkalmasabb az együttélésre, bárkivel.

A kedvencem az, amikor valaki csak azért költözik be egy albérleti szobába, hogy az "elvárásoknak" megfeleljen és ott nyomorog gyökértelenül egy rakás, esetleg retkes idegennel.

És itt most nem azokról beszélek, akik a munkájuk, vagy a tanulmányaik miatt kényszerülnek erre.

Teljesen rendben van az ismerősöd elképzelése az idősödő szüleivel kapcsolatba, minden normális ember így gondolkozik, csak nem mindenki tudja megvalósítani.


"Vagy ha valaki eddig is bevásárolt , takarított stb egyedül akkor ezután is egyedül csinálna mindent?"


Ez meg milyen hülye kérdés?

Ha te ikerházba költözöl, elvárod, hogy ezentúl munkamegosztásban éljétek a szomszéddal az életeteket?

Mindenki él ahogy eddig, de ha valamiért úgy gondolják, akkor majd másképp szervezik.

Ez nem a te és nem a mi dolgunk!

2017. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
38%
10 éve meghalt a nővérem férje egyedül maradt három gyerekkel.A szüleim hozzá költöztek külön lakrészbe.Anya régen sokat segített a tesómnak...takarított főzőtt gyerekeket rendezte.Sajnos ma már beteg inkább ő szorul segítségre.A lényeg, hogy az együttélés még így sem könnyű.Van jó és rossz oldala.
2017. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális dolog. Mi annak idején direkt úgy kezdtünk házat nézni, hogy olyan legyen, ahová párom szülei is jöhetnek velünk. Már akkor is 70-en felül voltak, nem is teljesen egészségesek, apósom azóta meg is halt. Anyósom most 84 éves, a saját kis lakrészében tesz-vesz, kint a kertben is néha, de pl. vásárolni már nem tudna elmenni. A régi panelből valószínűleg ki sem mozdulna, így neki sokkal jobb. Ha a a még iskolás gyerekek hazajönnek, rögtön mennek hozzá, tudunk rá figyelni. Sokszor főz is, ami meg nekünk nagy segítség, hogy nem kell mindig meló után este 6-kor nekiállni a főzőcskének. Cserébe hétvégén mi csinálunk kaját is és átvisszük. Normális családban ez lenne a természetes igazából.
2017. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!