Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kötés Németországban,...

Házasság kötés Németországban, majd magyarba ismét lehet-e polgári?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ha párommal németben összeházasodunk gyorsan és majd szeretnénk idővel magyarba rendes polgári és templomit is tartani, akkor magyarba tarthatunk e ismét polgárit.Ha igen akkor ez hogy lehetséges és mi a folyamata? (fontos lenne magyarban a polgári)

2017. nov. 5. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
magyarba? Az hun van?
2017. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mehetsz kétszer hivatalosan férjhez. Maximum ha a kettő között megejtetek egy válást. De nem igazán értem, miért is lenne ennek értelme. Magyarországon tudtok csak templomi esküvőt tartani. Vagy vártok, és mindkettőt később tartjátok.
2017. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel már házas vagy. Magyarországon csak honosittatni tudod, ami nem mellesleg épp kötelező is.
2017. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

lényeg hogy szeretnénk itt megesküdni rokonság nélkül, majd magyarba idővel egy rendes polgárit és templomit is tartani ahol jelen lesznek a rokonok.

nem lényeg hogy miért, ez a helyzet.

2017. nov. 5. 15:54
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
nem lehet - ott "németbe'" álljatok ki a Nap elé egy tisztáson és esküdjetek egymásnak. Magyarországon, édes hazánkban, meg templomban és polgm. hivatalban a többi. Arra gondolj, hogy be kell jelenteni -és időpontot egyeztetni jó előre.
2017. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Elöször is nincs olyan, hogy "magyarba"!, hanem Magyarországon!!!! Ennyit azért még tudhatnál magyarul!


Másodszor, ha valahol már házasságot kötöttetek, akkor még egyszer nem tehetitek meg (kivéve, ha közben törvényesen elváltok), sem Németországban, sem Magyarországon.


Az egyetlen lehetöség, amit tehettek, hogy ott megtartjátok a polgári esküvöt, és Magyarországon meg egyházit, az ugyanis jogilag nem érvényes, ezért nem számít a törvény szerint házasságkötésnek - felhajtásnak meg böven elég, söt éppen ezzel lehet flancolni mások elött.

2017. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

Azért előkerültek a turbómagyarok is. :D


Amúgy a kérdésedre válaszolva: nem lehet.

2017. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

mert ha "magyarba" helyett Magyarországot mondok, és szeretem a hazámat - már hörögni-visítani kell, hogy "turbómagyar" Az oszt igen!

[link]

2017. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

16:10

köszönöm, erre lettem volna kíváncsi :)


többieknek pedig: nem kértem az okoskodásotokat, ha írtok akkor arra válaszoljatok amit kérdeznek. az pedig hogy magyart vagy Magyarországot írok/mondok nem tartozik senkire. ha valami böki a csőrödet menj tovább mert estére idegroncs leszel ha mindenért így felkapod a vizet

2017. nov. 5. 16:27
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy idegroncs leszek, ráadásul bele is őszülök abba, hogy az emberek rohadtul nem tudnak írni.

Csak arra vagyok kíváncsi, hogyha azt le tudtad írni, hogy Németországban, akkor miért nem tudtad leírni, hogy Magyarországon? Nem hülye vagy, csak igénytelen?

2017. nov. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!