Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fizetésem hány százalékát...

A fizetésem hány százalékát vonhatják le maximum gyerektartásként?

Figyelt kérdés
Albérletben élek az új családommal feleségemmel és kisfiammal egy fizetésből.A másik gyermekemet hiába látogattam volna nem engedték.És most követeli a gyermek tartást.Ezt megteheti hogy nem látom a gyereket sem és egy fizetésből élünk?Akkor nem lesz mit enni sem.
2010. máj. 31. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ő megteheti, hogy pereli a gyerektartást, te megteheted, hogy perled aláthatást.

Ezek szerint eddig nem volt bírósági ítélet (hiszen akkor vonnák tőled), tehát most el kell indítani. Neked pedig a láthatást kell kérelmezned. max.50 százalékot vonnak a gyerekekre, de általában 20 %-ot ítélnek meg 1 gyerekre.

2010. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

1 gyerek után a fizetésed 20% vonják le összesen a fizetésed 50% át vihetik el gyerektartásra.

Ha fizetsz gyerektartást jogod van a gyermeket látogatni,elvinni.Ha ezt nem engedi az anyuka menj a bíróságra.Amúgy joga van a gyermektartást kérni,ez a gyermeked pénze.Eddig miért nem fizettél,jah amúgy visszamenőleg fél évre kérheti a gyerektartást.Az hogy egy fizetésből éltek azt a bíróságot nem érdekli,gondolom a párod is kap valami pénzt,gyes gyed stb...

2010. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Max 50%ot,többet semmi esetre sem.
2010. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne felejtsd, hogy 2 gyereked van, tehát ha 50%-ot állapítanak meg, az akkor is csak 25%, mert az egyiket ti nevelitek. De valószínűbb a gyerekenként 20.
2010. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ha nem fizetsz gyerekatrtást is jogod van a gyerekedet látni, csak nem túl fair....csak mondom, mert eza törvény


max 50%,ahogy előttem si írták, de a bíróság mindig vizsgálja,hogy ezáltal nem kerül-e a létfentartásod veszélybe?

ha úgy élsz,ahogy mondod, nem fogják elvenni a felét.

2010. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
14:28-as!Eddig is fizettem a kezébe!Igen kap a feleségem gyest 27000ftot!!!Képzeld el az albérlet meg a rezsi csak 80000ft.Ha levonnak 30000ezret vagy 25000 vagy 20000vagy 10000et mindegy nem lesz mit ennünk felfogtad?A volt élettársamnak saját lakása van dolgozik és a szülei támogatják.Nekünk senki nem segít nyílván ha megtehetném bár úgy lenne fizetnék.
2010. máj. 31. 14:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Max. 50 %, ez általában 2-3 gyerek esetén van. Mivel itt egy gyerekről van szó, igy 15-25% közt van a birói gyakorlat.

Nem teheti meg az anya, hogy eltiltja tőled a gyereket, ahogy te se teheted meg, hogy nem járulsz hozzá a SAJÁT gyereked létszükségleteinek kielégitéséhez.

Anya jól tette, hogy a birósághoz fordult a gyerektartásért, te is mehetsz a láthatásért.

Talán egyszerűbb lenne, ha fizetnél ÖNKÉNT és nem perelni kellene a KÖTELESSÉGEDRE és lehet, hogy anya is máshogy állna a láthatáshoz, de mondom, neked is jogodban áll perelni, gyámügyön bejelenteni, ha anya akadályozza a láthatást. Csak megspórolnád valószinűleg a perköltséget, ha végre fizetnél és anya jó eséllyel engedné rögtön a gyereket.

2010. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,jogos a felháborodásod,sajnos ilyenek a magyar törvények:((

Valahol olvastam,idézni nem tudom pontosan, de a lényeg az, hogy a megélhetésed rovására is levonják a tartásdíjat!!

Jó kis jogszabály, nem mondom!Pedig mint nő irom ezt,de ebben én se értek egyet!

Az 50%-ot úgy kell érteni, ha 4 gyerek után fizetnél,akkor is "csak"50%,tehát ez a max.

1 gyerek után 20%.

2010. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
kedves kérdező én csak leírtam segíteni akartam nem kell rögtön lekiabálni.Nem írtad hogy eddig fizettél,honnan tudhatnám.Amúgy meg mivel te is nevelsz gyereket tudhatod hogy nem olcsó egy gyermek cucc.Szerintem ha minimál béres vagy k.b 10 ezer ft ot fognak majd le.Az meg nem a felleges ég!!!!
2010. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1. kézbe ne fizess gyerektartást, csak, ha elismervényt ír róla alá, inkább utald a számlájára, annak van nyoma

2. ha nem tudod fizetni, akkor kérj csökkentést

3. a gyerekedet láthatáskor keresd meg, ha nem láthatod, akkor perelj

2010. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!