Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zsarolás kérdés! Húgom nem...

Zsarolás kérdés! Húgom nem dolgozik már elég régóta, otthon van havi 10-15 ezret visz a konyhára maximum. A párja megfenyegette, hogy ha nem megy el dolgozni akkor elhagyja. Jogos ez a zsarolás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Lenne munka, csak lusta? Mert akkor én is megzsarolnám...

Ha otthon vakarja a fenekét és más meg gürizzen azért, hogy enni adjjon neki....

2011. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem zsarolás,lehet másképp soha el sem menne dolgozni!Lehet, a párja tudja,hogy találna munkát magának csak nem akar dolgozni!?
2011. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jogos. Ha csak eltartatja magát a párjával, és él vigan, mint ha a vizben, nem csoda, hogy a párja ki akarja dobni. Senki se akar együtt élni, egy lusta, igénytelen, ingyenélő emberrel. Máskérdés, ha a hugod töri magát, hogy munkát találjon, csak éppen még nem járt sikerrel. Akkor viszont nagy bunkóság lenne ilyennel zsarolni.
2011. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Max. fenyegetés, de szerintem jogos. Ha el tudna helyezkedni, akkor ne tartassa el magát.
2011. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem talál munkát(mint ahogy én sem már 2 éve),akkor bunkóság,ha viszont találna,csak ilyen-olyan okok miatt nem akarja elfogadni,akkor jogos a 2 pont.

Van azért egy kérdésem:a húgod otthon megcsinál mindent?Takarít,főz,mos..stb?

Mert lehet,hogy semmit nem csinál és ez bosszantja a párját.(nem akarom megbántani,ha nem így van)

2011. febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a húgodnak joga van a semmittevéshez, a párjának meg joga van ahhoz, hogy lelépjen, ha ez nem tetszik neki. Én sem tartanék el senkit.

Más kérdés, mindenhol előfordulhat, hogy valaki munkanélküli lesz, és akkor beosztják az egy fizetést, és az illető mindent megtesz azért, hogy újra legyen munkája.

De a lustaságot, láblógatást legtöbb ember nem tolerálja, és ez így van jól.


Mondjuk ha nem dolgozik, érdekelne, honnan van neki 15 ezer havonta. Segélyből? Annak is vége lesz egyszer, nem?

2011. febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Miert lenne zsarolas? Puszta tenykozles. Kozolte hogy ebben a kapcsolatban ilyen feltetelekkel nem szandekozik maradni. Azt is kozolte hogy melyik korulmeny zavarja, es hogy lehet megoldani. Innentol hugodon mulik.
2011. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez minden csak nem zsarolás. Miért tartana el egy ingyenélőt? Igaza van a pasinak...
2011. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem, feltételezve, hogy nem talál munkát, egyáltalán nem jogos, sőt az a kapcsolat sem ér sokat, ha zsarolja. Ha az otthoni teendőket elvégzi, és amúgy toppon van a háztartásban, akkor meg pláne.


Persze ha lusta, és épp simán élvezi, hogy kényelmesedhet, akkor jogosak a korábbi hozzászólások.

2011. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

A zsarolás nem jogos, bár nem ismerem a hátteret.Ha annyira lusta a húgod h. inkább élvezi h. mások eltartják akkor viszont jogos, hisz én se lennék együtt egy olyan emberrel aki belőlem él, a másik h.lehet két fizetésből jól kijönnének, így meg szűkölködnek....

Más az ha valaki nem tud dolgozni egyéb okok miatt,de gondolom itt nem erről van szó.

2011. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!