Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnek Caramel koncertre...

Szeretnek Caramel koncertre menni de a szuleim azt mondjak nagyon draga, minek?

Figyelt kérdés

sosem jarok szorakozni, tenyleg soha

utoljara moziban tavaly voltam

semmi szinhaz, semmi sport ami penzbe kerulne...


ugy sajnalom

mivel gyozhetnem meg oket hogy ez legyen a karacsonyi ajandekom


15/L


2017. nov. 15. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy elengednének,de az anyagiak nem engedik,akkor akkor sem tudsz elmenni,ha fejre állsz. Tudom,hogy nehéz megérteni,de sokaknak a fűtés,melegvíz,villany kifizetése is gondot okoz,főleg karácsony táján. Volt olyan karácsonyom,amikor annak örültem,hogy étel van az asztalon.


Mennyibe kerül a koncert, mikor lesz, milyen messze van tőletek,kivel mennél?

2017. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Valaki mástól esetleg megpróbálni ezt kérni karácsonyra? Nagyi, keresztszülő?

Amúgy a pénz fura dolog. Régen anyám mindig spórolt az ajándékokkal, de egy csomó pénzt elköltött kajára karácsonykor. Sosem értettem, minek tízezreket költeni kajára, én inkább ettem volna valami szerényebbet, és a megmaradt pénzért valami jobb ajándékot vettem volna. (Most felnőttként ezt csinálom.)

2017. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a pénz fura dolog. Régen anyám mindig spórolt az ajándékokkal, de egy csomó pénzt elköltött kajára karácsonykor. Sosem értettem, minek tízezreket költeni kajára, én inkább ettem volna valami szerényebbet, és a megmaradt pénzért valami jobb ajándékot vettem volna. (Most felnőttként ezt csinálom.)"


De fura, ahány ember annyi félék vagyunk. Én meg pont hogy az ajándékozást hagynám a francba, sokkal jobban örülök, ha közösen főzünk és finomakat eszünk. Amire szükségem van, úgy is megveszem magamnak, és amúgy is olyan kínosan érzem magam, ha ajándékot kapok. Próbálom elérni, hogy inkább mindenki szálljon be a kajaköltségbe, és együnk aznap különlegesebb dolgokat.

2017. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
15-27e között vannak jegyek. Ez sok családnak megterhelő lenne. Próbáld meg több rokontól összegyűjteni rá a pénzt.
2017. nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Persze, hogy drága.


20 ezer forint egyhavi kajád majdnem.

2017. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Átérzem a helyzeted. 6 éve én is így voltam. Nem volt pénzem egy harminc eurós koncetjegyre, már közeledett a koncert! Én meg sírtam, hogy nem mehetek. Másnap beneveztem egy nyereményjátékba, és nyertem 2 jegyet. Próbálj meg te is benevezni ilyen nyereményjátékba, ha lesz,sok sikert. Vagy próbáld meg a keresztszülőknél elmondani.
2017. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

Figyelj, tudom nehez ezt ennyi idosen elfogadni, de ha nincs ra penz, akkor sajnos nincs, nem tudsz mit tenni. Nekem is volt olyan karacsonyom is, hogy egyedul voltam otthon, futes nelkul, 8 fok volt a hazban, kajara se volt penzem, mert minden elment a beteg papam apolasara, kezeleseire, gyogyszereire. Meg igy is nagyon nehez volt, hogy tudtam, hogy ugymond van "ertelme" szenvednem, azert, hogy ha nem is gyogyul meg, de legalabb valamivel konnyebb neki, meg hat neki meg igy is sokkal rosszabb volt. Vegig bogtem a karacsonyt ehesen, nagykabatban meg 3 takaroval.

20 ezer korul van egy jegy, de oda el is kell menni, videkikent nekem egy pesti ut 10 ezer alatt nem jon ki. Ez mar 30, de ugyus megallsz valahol, iszol, eszel, ami joval dragabb lesz, mintha otthon ebedelnel, vacsoraznal valamit, ugyis koltesz penzt. Egy fore egy ilyen buli legalabb 40 es ilyen fiatalon nem hiszem, hogy egyedul elengednek, meg ugy meg a legjobb buli is piszok rossz. Szoval minimum 60 ezerrel szamolj. Van ahol szinte ennyibol el egy honapban egy egesz csalad. Nem sokan engedhetik meg maguknak sajnos. Igen, nem kellenevagyok, hogy egy koncert vagy program orszagon belul luxus legyen. De sajnos az emberek tobbsegenek az.

2017. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem mindegy, milyen anyagi körülmények között éltek és a szüleid mire költenek. Ha csórók vagytok, akkor lehet vágyni kikapcsolódásra, de úgysincs rá pénz.

Ha viszont telne is rá, és ők is hülyeségekre költenek kb. ennyit (cigi, stb.), akkor elég kínos, hogy neked meg nem adnak ilyesmire.


Viszont egy magyar előadó koncertjére 15-20e-s jegy elég gáz és drága is. Bruno Mars-koncertre lehetett olcsóbban jegyet venni :(. Ráadásul ugye nem is biztos, hogy ilyen rendezvényre elengednek téged 15 évesen egyedül, ha meg nem egyedül mész, akkor a kísérőnek is kell jegy. Megpróbálhatod meggyőzni őket, hogyha ilyen értékű ajándékot adnának neked karácsonyra, ezt kéred, mert ennek örülnél a legjobban.

Ha nem engednek, akkor meg kérj vmi olcsóbb mozi/színházjegyet.

2017. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

Annyit még véletlenül se ér Caramel.

Dehogy moziban nem voltál az furcsa , mert már az otthonodban van a mozi. 10-20 film csatorna van kapásból. A moziban se adnak jobbat.

Sportolni meg ingyen is tudsz , ha akarsz.

2017. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudsz elmenni a mekibe diákmelósnak?
2017. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!