Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan férfiró...

Mit gondoltok az olyan férfiról, aki ragaszkodik ahhoz, hogy az elsőszülött fiúgyermek az ő keresztnevét örökölje?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 20:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
12%
Ez lenne a normális szerintem.Nincs ezzel semmi baj.
2017. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
80%
Na ilyen férfihoz sose mennék hozzá. Nem akarok senkit megsérteni, egyszerűen ezzel nem értek egyet.
2017. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
23%
Nincs ezzel baj. Egy régi családi hagyomány. Egyszer újra divatba fog jönni szerintem.
2017. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
46%
Ha hanyományból csinálja, az szimpatikus. Mondjuk sok nevet elnézve, amit mostanában akarnak az anyukák adni, bár minden családban lenne ilyen hagyomány. Inkább egy Dénes vagy András, mint Patrik vagy Zeusz.
2017. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, hogy tetszik neki.:)


Egyébként nem gondolok semmit.

Hagyománytisztelő családokban sok vidéken még mindig így működik.

2017. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
90%
Engem férfiként kirázott volna a hideg tőle... bár tagadhatatlanul van némi bája, amikor anyuka kiszól, hogy "István", és megjelenik 3 generációnyi István...
2017. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
83%

Semmit, csak valoszinuleg nem vele fogok gyereket vallalni. Azert volt ez divat, mert faluhelyen voltak a Pistak, a Jozsik, meg a Bandik, azt' kifujt. Nekem a csaladomban is van arra meg pelda, (mivel papamek heten voltak testverek), hogy ugyanabban a generacioban, ugyanabban az utcaban, ugyanavval a nevvel 3-4 unokatestver nott fel. Na abba probalj meg nem belekavarodni, hogy ki kicsoda. Noi nevek kozott a Maria volt nalunk a slager. 3 teljesen ugyanolyan nevu, Maria rokonom van, ugyanabbol a genereaciobol (vezeteknev is megegyezik!). Katasztrofa. Szornyu.

Raadasul az a gyerek nem az apa kicsinyitett masa, hogy ugyanugy hivjak... ez nagyon negativ az en szememben. Van annak a gyereknek sajat szemelyisege, sajat neve miert ne lehetne? A vezeteknevet ugyis "viszi".

2017. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is volt ilyen ismerősöm, akinek már az apját, a nagyapját, meg azoknak az apjait is, nem tudom, hány generációig visszamenőleg, ugyanúgy hívták. És valószínűleg az ő fiát is úgy hívják majd. Még akkor is, ha neki történetesen nem is tetszik, bár erről nem beszéltem vele. De ilyenkor nagyon nehéz lehet ellentmondani az egész családnak, ha ez sok generációra visszamenő gyakorlat, és mindenki ezt várja tőle természetszerűleg.
2017. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
83%
Na ezért van, hogy általában fogalmam nincs, hogy anyósom épp az apósomról vagy a sógoromról beszél. És más sem tudja követni. Teljesen felesleges, buta hagyomány. A név azért van, hogy megkülönböztessen.
2017. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy régi hagyomány, de nekem se tetszik. Sose hívnám úgy a fiamat ahogy az apját, mint ahogy a lányomat se úgy ahogy engem. Szerintem ez fantáziálatlan, és személytelen, hiisz a gyerek nem ugyanaz a személy mint az Apja. Na meg tényleg tud káoszt okozni hogy kiről is van szó.
2017. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!