Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi a reális összeg, amit...

Mennyi a reális összeg, amit rezsibe, kajára adhatnék (többi lent, részletesen)?

Figyelt kérdés

Az élettársammal nem tudom helyrehozni a 7 éves kapcsolatomat, viszont van egy 3 éves gyerekünk is,akivel nem tudok most hirtelen hová menni, szóval 2-3 hónaig egy fedél alatt lakunk,anyósnál...

A volt párom azt mondta,hogy ne legyen az anyjának se feltűnő az,hogy nem.vagyunk együtt, mondta hogy adjak egy nagyobb öszeget és akkor a kaja is meg lesz oldva nekem és a gyereknek.


Na már most én 40 ezret mondtam de ő ezt keveselli

De amikor méf minden rendben ment köztünk, 50 ezret adtunk osszesen oda az anyjának kaja+rezsi!


2017. nov. 19. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérj gyerektartást és költözz, problem solved
2017. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha ketten együtt adtatok 50-et, akkor neked egyedül 25 a reális. Már amennyiben felesben fizettétek eddig.
2017. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen felesben fizettünk

A kedves volt párom azt mondta,ha el tudunk majd menni innen,akkor ad gyerektartást

2017. nov. 19. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Rezsi meg kaja hányad, neked és a gyereknek kb 60 ezer, alsóhangon, de inkább 70.
2017. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

A kedves volt párod atol kezdve köteles gyerektartást fizetni, amikortól megítélik.

A bíróságon kéred hogy a gyerek nálad legyen elhelyezve hivatalosan (mivel megszünt az életközösség köztetek) és állapítsa meg a gyerektartás mértékét.

A kérvény beadásától indul általában a gyerektartási kötelezettség, azaz attól kezdve fizetnie kell a megállapított összeget.

2017. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amint az életközösség megszűnik köteles gyerektartást fizetni,kérelem és megállapítás nélkül is.

Ha vagytok olyan viszonyban akkor beszéljetek meg egy összeget. Ha nem akkor a bírósági döntést követően,utólag behajtják rajta 6 hónapra visszamenőleg.

Mindenképpen add be a bíróságra mert nem lehet tudni később mi lesz és legyen egy hivatalos papír amihez nyúlhatsz, de fizetnie addig is kell.

Olyan nincs hogy majd a megállapítástól kezdve.

Mi anno váláskor ezt végigjártuk.

Szép is lenne ha mondjuk valaki nyáron válik szét és mivel a bíróságon nyári szünet van plusz még ülnek is rajta...anyuka 4-5 hónapig semmit se kap.


Mond hogy kevesebb rezsit fizetsz és azt betudjátok a gyerektartásba vagy továbbra is míg együtt laktok közösen vesztek a gyereknek mindent.

2017. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!