Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám és húgom mindenféle...

Édesanyám és húgom mindenféle tartozásokat (közmű, telekom) halmozott fel. Eddig próbáltam segíteni de ők folyamatosan kamuznak, meg játsszák az áldozatot. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

2017. nov. 24. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni őket eladósodni. Most komolyan. Ha nem kérnek a segítségből én nem foglalkoznék velük.
2017. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, hogy a segítségből kérnek...


Nincs pénzügyi kultúrájuk, szerintem egyetlen dologgal tudsz rajtuk hosszú távon segíteni.

Mégpedig azzal, ha nem adsz nekik.

Mert ha folyamatosan adsz, akkor megszokják, és tudják, hogy úgyis van, aki segít.

Most őszintén, ha egyszer valaki kifizeti helyettük, akkor miért ne tennék?

Akinek ilyen a hozzáállása, az így is fogja folytatni, amíg van, aki megsajnálja.

Azzal, hogy nem segítesz, azt kockáztatod, hogy megromlik a viszony, és megsértődnek, amiért nem fizetsz helyettük.

De ha fizetsz, akkor sosem lesz vége, ez egy ördögi kör, úgyis lesz újabb és újabb tartozásuk.

És a lelkiismeretedre akarnak majd hatni.

Felvesznek vmi hitelt vagy uzsorakölcsönt, és fenyegetőznek, hogy ha nem segítesz, akkor nem lesz mit enniük, kilakoltatják őket, stb.

Te hány éves vagy? Jól keresel?

Mert ha bőven van miből segítened, akkor tedd.

De ha saját maadtól vonsz meg dolgokat miattuk, vagy nem tudsz egyről a kettőre haladni, akkor átgondolandó.

Ha pl saját lakásra gyűjtesz, azt a pénzt betolhatnád lakáskasszába is.

Vagy ha lesz saját családod, gyereked, akkor is a felelőtlen rokonokat fogod támogatni?

Egyébként nekik van munkájuk vagy más jövedelmük? Miért nem fizetik a számláikat?

A keresetedet nem konkrétan kérdeztem, hogy mennyi, csak hogy mit lehetne kitalálni... valami olyasmire gondolok, hogy azt mondhatnád, neked sincs miből adni, mert pl az albérlet sokba kerül, vagy ilyesmi.

2017. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez gáz, mert ha elárverezik a házat, vagy lakást, senkinek nem lesz hol laknia és ha te is ott laksz, akkor neked sem.

Ez sajnos nem játék!

2017. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!