Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki köteles ellátni, ápolni a...

Ki köteles ellátni, ápolni a nagymamát?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Párom nagymamáját a saját fia és a 2. felesége ápolja, hozzájuk van bejelentve állandó lakcímen, kapnak utána ápolási díjat. Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy a nagymama fia előbb fog meghalni az édesanyjánál. Ilyenkor kinek kell gondoskodni róla? Élő rokonai az unokája illetve a menye.

A nagymamának nincsen vagyona, tehát ennek az árából az ő lakhatását megoldani nem lehet, az nyugdíjas otthonokban évek a várakozási idő. Mivel az unoka munka mellett nem tudja ápolni, nem "lepasszolni" akarja a nagymamát, csak tisztába lenni az esetleges kötelezettségeivel. Google nem hozott érdemi választ erre a kérdésemre és itt sem találtam használhatót. Ha tud valaki segíteni illetve volt már hasonló helyzetben és tudja a választ megköszönném!


2010. jún. 1. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Általában a legközelebbi hozzátartozó,és a menye is az.

Ha a fiánál lakik és ápolási díjat is kapnak, akkor a feleségnek kell tovább is ápolnia.Gondolom,eddig is ő ápolta,nem a fia.

Az viszont előfordulhat,hogy a férj halála után az unokától anyagi hozzájárulást kérhet,hiszen csökken a jövedelme,és egy beteg ápolása pénzbe is kerül.Szerintem ez jogos is.

2010. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem keresd fel (akár telefonon is) a helyi családsegítőt, mert informálni is tudnak a kötelezettségekről, azonkívül lehet, hogy segítenének az élet megszervezésében (étkeztetés, szociális gondozó stb.).
2010. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a meny vállalja,akkor ápolhatja továbbra is,ápolási díjat kapva.

Ha nem vállalja,akkor maradnak a vérszerinti rokonok.

Ez nem feltétlenül jelenti azt,hogy haza kell vinni,de anyagi vonzata van...

2010. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Érdeklődni lehet,

Aranykereszt idősek otthona.

[link]

2010. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem, miért függ attól a dolog, hogy ki "köteles". Ha az unokának nincs törvényi "kötelezettsége", akkor sz*ik bele? Nagyon szép...
2010. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából ahogy írjátok két esélyes a dolog szerintem is, de a családsegítő jó ötlet. Az, hogy a meny a férje halála után nem hajlandó ápolni annak az édesanyját azért az logikus. Köszi mégegyszer, ha valakinek még van ötlete az várom!
2010. jún. 1. 15:24
 7/10 A kérdező kommentje:
15:24 nem értetted meg teljesen a kérdést! Az unokája nem szabadulni akar a felelősség alól, csak előre szeretné tudni, hogy mi a kötelessége. Ma Magyarországon kevés ember van aki kimaradhat a munkából, hogy a nagymamáját ápolja a 30 ezres ápolási díjból, mikor a fizetéséből sem tud megélni. Továbbá nem tudja a 100.000 Ft-os otthont fizetni és nem utolsósorban nem tudja a teljesen magatehetetlen nagymamáját szakszerűen ápolni mint 40 éves férfi! Én szeretnék neked gratulni ilyen hozzáállással!
2010. jún. 1. 15:29
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem írtad, merre laktok, de pl.Bp-en van olyan idősek otthona, ahol nincs több éves várakozási idő. Persze az is számít, milyen állapotban van a nagymama?? Fekvőbetegeket nem igazán fogadnak.
2010. jún. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem Budapest, Miskolc környéke és fekvőbeteg, pelenkázni kell. Egyedül enni tud önállóan.
2010. jún. 1. 15:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg itt találhatsz segítséget:

[link]

[link]

2010. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!