Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti felvállalnátok?

Ti felvállalnátok?

Figyelt kérdés
Istenhívő családban nőttem fel, alapvető volt a templomba járás és teljes hitélet gyakorlása. Felnőttem és nem érdekel az egész, a hideg kiráz tőle. Nem fogok templomba járni, nem fogom gyakorolni a hitet. Szerintetek hogyan fogadják majd?

2017. nov. 26. 20:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
A hivőnek azt mondják mit kell gondolni, az ateista meg megtanul gondolkodni. Mindenképp előnyben vagy. Egy ilyen konfliktust örömmel vállalnék fel:) Mint ahogy teszem is. Ne aggódj a család miatt, a krisztusi szeretet majd megenyhíti őket:)
2017. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Én felvállalnám.


Majd számíts arra hogy meggyanúsítanak mindenkit körülötted hogy ő mondta neked a sok hülyeséget, ne higyj az akárkiknek, meg biztos az ördög, amúgy sem erre neveltünk, azért mondod ezt mert nem tudsz eleget, ha többet jártál volna templomba nem mondanál ilyen butaságokat blablabla..

Ez van, ezt kell elfogadniuk.

2017. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
én nem mondanm el, csak ha kiderül. mindig utáltam az ilyen fölösleges konfliktusokat, senkinek nem tartozok felnőttként elszámolással. Egy csomó mindent eltitkoltam, mert egyik szülőm olyan, aki mindenbe beleszól, hát nekem a nyugalmam fontosabb, és ő meg higgyen amit akar.
2017. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg vallásosak (nem csak azért járunk templomba, mert akkor mimtaemberek vagyunk, vagy mertár az ő szüleik is kényszerítették őket) akkor el fognak fogadni, hisz a másik tiszteletben tartása és a szeretet alapelve a vallásnak.
2017. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
14: egy vallásos embernek nem kell senkit elfogadnia csak a vallás miatt. Az egész rendszer a klerikális reakcióra épül és az agresszívitásra. A testvéri szeretet csak mondva van. A vallásos enber nagy eséllyel buta is, mert tudja, hogy elég a hülyeségeket visszamondani és máris van becsülete.
2017. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha hívők, akkor meg fogják érteni. Akkor lesz durca, ha csak vallásos és meg akarnak felelni az adott közösségnek.
2017. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fogadták jól. Azt mondták, hogy majd megbánom, mert Isten megbüntet és veszekedtek.De remélem nekem elfogadják és tiszteletben tartják a döntésed. :)
2017. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
87%

Én felvállaltam.


Nekem nem a szüleim voltak vallásosak, hívők, hanem a nagyszüleim. Sosem képezte a vallás az életem részét, ámbár szüleim állítása szerint gyerekként vitt a papám templomba és tetszettek a képek, de alapjáraton sosem kérdeztem istenről vagy a bibliáról.


Aztán kiskamaszként (11/12 év) rájuk jött a dolog, hogy nekem bérmálkoznom vagy konfirmálnom vagy nem is tudom, melyik kellett volna nekem (meg vagyok keresztelve). Már akkor sem voltam vallásos. Nemet mondtam a dologra, mondván, hogy papa, ne haragudj, nem hiszek ebben.


Ezt nem fogadta el így, egy évig minden áldott találkozásnál piszkált vele, leültetett magával szemben, mondta, csak mondta... A szüleim annyit szóltak erre: tedd meg neki, számára ez a fontos. Azóta is úgy vélem, hogy ez rossz hozzáállás volt a részükről.


Nem tettem meg, mert nekem meg fontos volt az, hogy ne kényszerítsenek ilyesmire. Ezt sosem értettem, miért fontosabb tisztelni valaki kívánságát, ha az hit miatt fakad, mint azt a kívánságot, ami pedig abból jön, hogy nem hiszek? Miért feljebbvaló a hit mint az ateizmus? Miért kell tiszteletben tartanom valaki vallását, ha nekem azt mondja, hogy pokolra kerülök, mert nem hiszek?


Nem szoktam senkit sem gyalázni vagy beszólni a hitére, de amennyiben azzal szembesülök, hogy csak azért engedi meg magának valaki az én értékrendszerem b*szogatását, mert ateista vagyok, ellenben azt a szívére veszi és kikéri magának, hogy nekem tisztelnem kell az ő hitét, akkor általában annak sírás volt a vége és gyűlölködés (a hívő részről). Nem viselem el. Tisztelem én őt, de ha ő nem tiszteli azt, ami szerint én élek, és úgy véli, joga van beleszólni, mert ő vallásos, akkor sajnálom, de meg fogom sérteni.


Visszakanyarodva. Egy év után elegem lett, és lázadó kamaszként elkezdtem másképp kimutatni a nemtetszésem, mert csakazértsem hagyták abba. Ateistás, humoros pólót vettem fel, stb. Gyerekes, tudom, de nem voltam 14 éves sem, és másképp már nem tudtam kimutatni, mit akarok, érzek. Ezután még egy év eltelt, aztán abbahagyták. Papám máig hívő, templomba jár, én a mai napig ateista vagyok. Jól kijövünk. :-) Nem esik szó vallásról köztünk.


Szerintem vállad fel. Rosszul fogják fogadni, de nem előrébb való hinni, mint nem hinni. 24/N

2017. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

A vallás magánügy.


Ha kérdezik a helyzettől, és megitélésedtől függően hazudj, vagy állj eléjük, vagy ne szólj semmit, adj kitérő választ, mindegy.


Magánügy.

2017. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!