Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha anyám Frontint...

Mit tegyek ha anyám Frontint szed és alkoholt fogyaszt?

Figyelt kérdés
Lassan 16 éve megy ez. Kisebb nagyobb "verekedéseink" vannak/ voltak ezek miatt. Rossz nézni, hallgatni mikor be van állva. Állandóan bántjuk egymást szavakkal és fizikálisan is. Néha csak ráhagyom ezt az egészet de én se birom már ezt sokáig.
2017. dec. 7. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Otthon laksz vele? El kellene költöznöd és utánad az özönvíz. Úgy rontja el a saját életét, ahogy akarja, nem tudsz rajta változtatni.
2017. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
16 éves leszek.
2017. dec. 7. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha családtag nem tud magához venni, akkor el kell fogadnod hogy ebbe kell felnőnöd, bár lemondásokkal jár mert elmegy emiatt a fiatalságod, mást nem tehetsz.


Én ugyanígy vagyok az egyik dohányzó szülővel, mióta megvagyok, úgymond cigifüstben nőttem fel, akármit mond neki az ember meg sem hallja. Szóval ismerem az ilyen akarat gyenge függőket, nekik ez természetes, a másik meg szopik miattuk.

25F

2017. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Apukád? Nagyszülők?

A háziorvosnak szólj. Ha tudja, hogy iszik, nem kellene felírnia a gyógyszert és be kéne utalnia a pszichiátriára. Ha téged mint fiatalkorút veszélyeztet, akkor erre meg is van a jogi lehetőség.

2017. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Apám messze dolgozik tőlünk,mikor hazajön akkor is csak a veszekedés megy. Kórházban dolgozik anyám szoval úgy hoz gyógyszert ahogy ő akarja
2017. dec. 8. 07:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, merész lépés lenne, de lehetne szólni a munkahelyi főnökének, hogy figyeljék a gyógyszerkivételét. Viszont ha rajtakapják, akkor kirúgják. Aminek előnye, hogy nem jut gyógyszerhez, hátránya, hogy nem lesz állása.

A gyámhivatalba is mehetsz, de akkor esetleg téged állami gondoskodásba vesznek, azt meg nem biztos, hogy akarod. Ha egyik se, akkor marad, hogy kibekkelni 2 évet és elköltözni. Addig meg ne veszekedj vele és ne is reagálj rá, ha provokál, hagyd ott a saját idegrendszered védelme érdekében.

2017. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igyekszem.. köszönöm a segítséget! :)
2017. dec. 8. 11:34
 8/9 anonim válasza:
Próbálj meg beszélni vele,akkor amikor még nem szedett Frontint és nem is ivott. Biztos van ilyen időszak is,mert mint ahogy írtad kórházban dolgozik,tehát nem hiszem,hogy a nap 24 órájában "be van állva". Szóval beszélj vele őszintén,hogy ez neked rossz és ezt nem akarod. Próbáld meg rábírni,hogy egyszerre csak egyiket csinálja (vagy vegyen Frontint vagy csak igyon) hisz ez is már haladás. Lehet,hogy nem sokat fog érni,de egy próbát szerintem meg ér. Feltéve ha egyáltalán nem érdekli a véleményed és még akkor is veszekedtek,amikor józan...
2017. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy szenvedélybeteggel nem lehet beszélni. Nincs abban az állapotban. És nyilván azért kombinálja a két szert, mert az így kiváltott hatást akarja átélni, nem a külön-külön kiváltott hatást. Az mondjuk, tényleg érdekes, hogy hogy a permanens szer hatása alatt lévő állapotban dolgozni, pláne az egészségügyben.
2017. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!