Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találhatok olyan férfit, aki...

Találhatok olyan férfit, aki egyáltalán, soha nem fogyaszt alkoholt? Vagy egyedül maradok örökre? (bővebben. )

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok és azt hiszem, az előző kapcsolatom maradandóan megnyomorított lelkileg. 7 évig voltam együtt egy férfivel, amikor megismerkedtünk én 17 éves voltam, ő 20. Én akkor egy borzasztóan pörgős, nagydumás, bulizós csaj voltam, ő detto, szóval pár évig csak buliztunk, ittunk, füveztünk, szexeltünk, habzsoltuk az élvezeteket, mint ahogy az ebben a korában szokás. Kb 3 évig ment ez így, mikor én kezdtem azt érezni (akkor 20 évesen), hogy elég volt ebből. Közben összeköltöztünk, de ő látszólag semmit sem változott, ugyanúgy minden hétvégén önkívületi állapotig itta magát, discokba járt, részegen kocsikázott, szóval mint egy kamasz (23 évesen). Én ekkor már nem jártam el vele minden hétvégén, úgy éreztem kinőttem ebből, többre vágyom már. Gondoltam, hagyok neki időt, hátha csak később érő tipus, de egyre rosszabb lett, egyre többet kezdett inni, egy idő után már nem csak hétvégén, hanem hétköznap is, míg odáig fajult a dolog, hogy egy szép napon, mikor nagyon kiborultam az életmódja miatt, és azt mondtam neki, hogy nézzen magára huszonévesen ALKOHOLISTA, nos akkor pofont kaptam hogy szó szerint a fal adta a másikat. 1 hétig nem mentem dolgozni mert annyira lila volt a fél arcom. Persze utána jött, rózsa, csoki, sajnálom, megváltozok, még sírás is volt. Elhittem, megbocsátottam, darabig jó volt minden, aztán kezdődött előről, én pedig annyira ostoba voltam, hogy egészen addig vártam, míg a bántalmazások, pofonok, szorongatások, ráncigálások napi szintűek nem lettek és már tényleg nagyon féltem tőle. Még akkor is alig bírtam elhagyni, a nővéremhez költöztem, ha ő nincs, talán még vissza is megyek hozzá, amilyen ostoba vagyok. Nagyon sokat köszönhetek a testvéremnek, aki mellettem volt. Azóta eltelt 1 év, nagyjából összeszedtem magam, de úgy érzem, egy életre maradandó nyomot hagyott bennem ez a 7 év. Azóta nem ismerkedtem, és úgy gondolom, csakis olyan férfival tudnék újra kapcsolatba lépni, aki soha, semmikor nem iszik alkoholt. Ha ilyet nem találok, akkor inkább egyedül élem le az életem. Ha egy férfit (akár a bátyámat, akár apámat, akár ismerőst) meglátok enyhén ittas állapotban, tényleg nem off részegen, csak hogy már kicsit jobb kedve van, és mondjuk hangosan felnevet, nekem a gyomrom azonnal egy gócba ugrik össze, a testem szinte remegni kezd, a sírás kerülget. Egyszerűen nem hiszem, hogy képes lennék valaha az életbe együtt lenni egy olyan férfival, aki akár csak alkalmakkor, hétvégente iszik. Nekem ez túl nagy lelki trauma volt.


Mit tehetnék? Keressek valakit, aki soha nem iszik? Létezik ilyen férfi? Vagy fogadjam el, hogy az exem annyira megnyomorított, hogy emiatt örökre egyedül maradok, mert a paranoiám miatt alkalmatlan leszek egészséges párkapcsolatra? Esetleg forduljak szakemberhez?


2014. okt. 19. 14:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Én fogyasztok alkoholt, de mértékkel, soha nem voltam még részeg, annyit sose ittam, hogy már nem voltam tudatában a tetteimnek. Sok olyan férfi van aki mértékkel iszik csak ők csendesebbek, visszahúzódóbbak és nem a diszkóban meg a kocsmában kell keresni őket.

24/F

2014. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Egyébként azért az alkoholfogyasztáson van a hangsúly, mert mindig akkor bántalmazott testileg és lelkileg, amikor részeg volt, soha nem józanon. Ezért a szorongásom és a félelmeim valahogy arra épültek, hogy "ha egy férfi iszik". Gondolom van sok ember, aki józanul is tesz ilyeneket, az én fejemben valamiért mégis az alkoholfogyasztás és az agresszivitás szorosan összekapcsolódnak.
2014. okt. 19. 15:03
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Először keress magadnak egy pszichológust.
2014. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem elsosorban dolgozd fel a dolgot, akar szakember segitsegevel, ha magadtol nem erzed magad eleg erosnek hozza. Mert egy ilyen fajta trauma mashol is befolyaslhatja az eleted.


Attól még, hogy valaki alkalmakkor (nem a minden hetvegre hanem mondjuk 1-2 honaponta egyszer iszik) nem lesz alkoholista vagy hasonlok. Ez kicsit olyan hozza allas mintha valaki azt mondana, hogy mivel egy ferfi megcsalt akkor tobbet nem jovok ossze ferfival.


Ezt felre teve, biztos van ilyeb ferfi a vilagon, de hogy megtalald, es a kemia is mukodjon es minden... Hat munkas es hosszu lesz! De sok sikert hozza!


(De mi van, ha olyannal sodor ossze a sors, aki megis csak fogyaszt alkoholt alkalmakkor?)


U.i: elnezest a helyesirasert, telefonrol vagyok.

2014. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen leteznek olyan ferfiak akik nem isznak alkoholt.
2014. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
igen vannak olyan ferfiak akik nem isznak . egyik valaszoloval egyet ertek , hogy nem a diszkoba kell keresni . A ferjem se iszik csak egy sort azt is egy heten egyszer vagy esetleg citromos sort ... es se nem cigizik
2014. okt. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Találni fogsz olyat aki egyáltalán nem iszik, csak keresned kell :)

Én se iszok max 1 évben egyszer barátokkal a balatonnál, de akkor is tudatomnál maradok.

2014. okt. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, az exem sem ivott soha.
2014. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vannak ilyen pasik, az én férjem sem iszik soha.
2014. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

Volt egy professzor, akit kirúgtak az egyetemről azért, mert azt merészelte mondani, hogy az alkohol veszélyesebb, mint bármelyik drog. Mennyire igaza van. Amíg a drogot nehezebben veszed meg, és általában csak önmagadat pusztítod vele és a külvilág látja, hogy te hogy viselkedsz, de ártalmatlan vagy, addig az alkohol ennek az ellenkezője. Agresszívak lesznek tőle egyesek, és ez kiábrándító.


Mértékletességen van a hangsúly. Biztos fogsz ilyen pasit találni. Az én haveri körömbe is vannak ilyenek. Sőt. Még olyanok is, akik nem agresszívek lesznek a piától, hanem bepunnyadtak és elalszanak. Kicsit vicces. Természetesen a józan életmódot képviselő férfiak is vannak. Ne keseredj el. Addig szerintem pedig keress fel egy szakembert, aki segít ezeken áthidalni. ne nyomd el magadba.


Ui: Anyukámnak az apukája is alkoholista volt, aztán a férje is (apa), és az azt követő barátja is. Most egy józan életvitelűvel van együtt, aki ritka baráti cswevegésekkor megiszik egy pohár bort. Van esély rá. Ne aggódj ezen! :)

2014. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!