Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mi a szabály arra...

Nálatok mi a szabály arra vonatkozóan, hogy hogyan ülitek körül az asztalt? Ki ül az asztalfőn? Főleg ez érdekelne. A ház asszonya vagy a ház ura?

Figyelt kérdés
2017. dec. 16. 13:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hol van az asztalfö???


Nálunk mindenkinek megvan a megszokott helye, de eddig senkinek eszébe sem jutott, hogy ki ül az asztalfön!!!!

2017. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk négyzet alakú asztal van, mindenkinek megvan a helye, de nincsen asztalfő.
2017. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szintén. Mindenkinek meg van a helye, de nincs asztalfő.
2017. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi a praktikus szempontokat vesszük figyelembe: anya ül azon a helyen, ahonnan könnyebb fölállni, mert ő szokta behozni az ételt stb. A többieknek is van szokásos helye. Mivel téglalap alakú az asztal, formálisan van asztalfő, és a kisöcsém ül ott, mert mikor még etetőszék kellett neki, akkor azt oda lehetett kényelmesen felállítani, aztán úgy maradt. Az asztal másik végén nem ül senki, mert a falhoz van tolva.
2017. dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van megszokott helye, de ha valaki most éppen máshol szeretne ülni, akkor oda fog ülni és senkit sem fog érdekelni.
2017. dec. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szabály, az asztalunk kerek!:)

De praktikussági szempontokat figyelembe véve én ülök a legközelebb a konyhához, mert én tálalok.

30 éve, amikor a szülői házban éltem (téglalap alakú asztal), anyukám ugyanúgy ült mint én most, apukám meg az asztalfőn.

2017. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen hogy "aszralfő", szerencsére a 21. században vagyunk. Mindenkinek megvan a helye, én és férjem a konyhához közel, gyerekek a fal mellett mert ott ők férnek el legjobban, többiek ahol leülnek. Szüleimnél ugyanez.
2017. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
én ülök az asztalfőn, a szüleim meg tesóim oda ahova akarnak
2017. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Én ismerek egy olyan családot, ahol a nappaliban van felállítva az étkezőasztal is, és úgy van felállítva, talán így fért el legjobban, hogy az egyik végéről jól látszik a tv, a másik végére, ahová ülni lehet, onnan nem. Látszik, de nem olyan jól, ki kell tekernie a nyakát az embernek, akarom mondani, asszonynak. Az asztal két szélén pedig "nem lehet" helyet foglalni, mert az egyik rész háttal lenne a tv-nek, míg a másik a fal mellett van közvetlen.

És mindig a férj ül a jobb helyen, pedig egy lusta dög, aki semmiféle házimunkát nem végez, sőt, csak összekoszolja a lakást, mert nem vigyáz semmire, a rendre, tisztaságra sem. Mégis neki jár a jobb hely.


A másik helyen pedig szintén a férfi ül a kényelmes helyen, a nő pedig mellé kucorodik, nem az asztal másik végéhez ül, ahol kényelmesen elférhetne, hanem oldalra, ahol minimális hely van, mert az asztal olyan kialakítású, hogy van egy panel az oldalán, így alig lehet elférni, ha valaki oda ül. Mégis ott ül a nő. Szerintem ezzel akarja kifejezni az alárendeltségét, másra nem tudok gondolni.

Itt is a férfi egy lusta állat, a nő végez mindent, mégis ilyenek.

2017. dec. 16. 14:36
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem üljük körbe, mert ketten eszünk a kedvesemmel, egyébként családi ebédekkor meg nem vagyok otthon - okkal :)
2017. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!