Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy gyereket vernek szülei,...

Ha egy gyereket vernek szülei, mit tehet?

Figyelt kérdés

Nem rég megismerkedtem egy lánnyal. Most tökmindegy hogy igaz-e a története vagy sem, szimplán már csak engem is érdekel. Folyton verik mindenért. Nem engedik el otthonról, verik ha nem hoz haza jó jegyet, verik ha otton nem egésznap tanul, verik ha olyat csinál ami nem tetszik nekik, emellett folyamatos ordibálás.


A lány hetente/havonta ájul el iskolába, jár kórházba. Már vagdossa is magát, ami például már nem olyan amit le is tud tagadni bár sokan tetszik ez. Sajna én nem vagyok a közvetlen környezetébe hogy segítsek neki, de még csak nem is magyarországon élnek.


Ha nincs rokon/ismerős opció aki segíthetne, törvényes úton mit tudna tenni hogy az állam elvegye a szüleitől? Állítása szerint már próbáld ideiglenesen otthonba menni és felvenni a kapcsolatot a gyermekvédelemmel, csak mikor a szüleit is tájékoztatják erről akkor hazudik, mert fél az anyjától, így pedig tárgytalan lesz az egész eljárás. Nem meri igazából rendesen elmondani, mert fél hogy utána megint rögtön ordibálnának vele, majd megvernék. Mit lehet tenni?


2017. dec. 19. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
El szalad.
2017. dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Feljelenti a szüleit a rendőrségen.
2017. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyeske, k**vára vicces vagy :)


#2 Szerintem ez nem a rendőrség hatásköre.

2017. dec. 19. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség illetve a gyámhivatal hatásköre Magyarországon.Azt nem tudom hogy ez abban az országban hogy van bár mondjuk általánosságban az Európai Uniós országban a testi sértés bűncselekmény szokott minősülni...
2017. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon 2010 óta a szülő sem verheti a gyerekét. Nevelési célból sem. Tehát mehet a gyámügyre, rendőrségre.
2017. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Attól függ hogy hol lakik. Falun, elmaradottabb településeken hajlamosak az emberek szépen elfordítani a fejüket, beleértve a tanárt, a rendőrt is. Sok helyen a gyerekverést nem tekinti bűncselekménynek a közvélemény, ahol én nőttem fel, ott pl. sokan hangoztatták is hogy abból nem lesz ember akit nem vernek. Emlékszem, általános iskolában sok gyereket vertek a szülei (beleértve engem is) és ez sokszor az udvaron vagy az utcán, mások szeme láttára történt. Az iskolában is lehetett látni a foltokat meg olykor monoklit pár osztálytársam arcán de soha egyszer sem kérdezte vona meg a tanár hogy kisfiam bántottak? mert félt hogy majd őt is elintézi a (nem ritkán részeges, idegbeteg) szülő. Én gimiben találkoztam először olyan gyerekkel akit állítása szerint sosem vertek meg és először el se hittem hogy ilyen van. Szóval rendőrség, gyámügy, ha hajlandóak ezzel foglalkozni. De amíg a kislány tagad mert félti az életét, úgysem lesz a dologból semmi. Ha meg lehetne oldani, hogy a vallomástétel után ne állhassanak bosszút a szülők, akkor menne a dolog, így nem fog. Anno anyám is lazán behazudta az orvosnál hogy leestem a lépcsőn, én meg álltam mellette kukán mert tudtam, hogy ha megszólalok, otthon még nagyobbat kapok.
2017. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!