Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja a szüleimet meg...

Miért zavarja a szüleimet meg a tesómat, hogy én zokni nélkül vagyok odahaza a lakásban?

Figyelt kérdés

Én otthon mezítláb szeretek lenni télen is, nekem ez a kényelmes. Mégis állandóan oltogatnak a szüleim is meg a tesóm is, hogy "miért vagy mezítláb, miért nincs rajtad zokni????" Állandóan ezt kell hallgatnom. Ez végülis miért baj nekik? És mit mondjak, hogy hagyják abba a beszólogatást? Én nem fázom így télen sem, sosem vagyok megfázva sem akkor ez nekik miért olyan világkatasztrófa? Miért nem lehet rám hagyni? Mit csináljak?

16/F



2017. dec. 23. 15:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Nem sokat tehetsz azon kívül, hogy elmondod nekik még egyszer, utoljára, hogy neked nem fázik a lábad, és azt is, hogy zavar, ha gyakran szólnak érte. Jó esetben ez elég, amúgy meg ez van, tudom, hogy bosszantó, de mást nem nagyon tudsz tenni, mint hogy elviseled. Ha már százszor veszekedtetek ezen, attól még nem fog semmi másképp történni a százegyedik alkalommal.


Esetleg azt megpróbálhatod, hogy ezentúl mindig ilyesmit válaszolsz: "nagyon kedves vagy, köszi, hogy figyelmeztetsz, de szerencsére nem fázik a lábam". Hátha az új stratégiád összezavarja őket, és elkezdenek gondolkodni.


Tökéletesen el tudom képzelni a helyzeted egyébként, régen nekem is ilyen volt a lábam, mezítláb rohangáltam egész évben. Aztán most, hogy már idősebb vagyok, szoktam zoknit felvenni, mert már fázom különben. De nem felejtettem el, hogy régen másképp volt, szóval én majd nem szekálom ezért a gyerekeket :-)

2017. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi! Legalább van aki megért :)
2017. dec. 23. 16:06
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
38 éves vagyok, 38 éve piszkál a család, hogy mezítláb járok. 38 év alatt egyszer sem fáztam fel, mégsem hiszik el... Reménytelen ügy!
2017. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%
Esélytelen. Engem is egész életemben csesztettek. Poén, hogy amúgy tényleg fázós vagyok, most is két pulcsi van rajtam fűtés mellett, de a lábam nem fázik és kész :D
2017. dec. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Én a másik oldalt erősíteném! :-)

Én a páromat szoktam néha-néha piszkálni, hogy vegyen fel zoknit. Persze nem olyan mértékben, ahogy téged,de azért hetente egyszer kicsúszik a számon. Szerencsére párom elüti egy poénnal a dolgot, így csak nevetünk egy jót.


Hogy miért zavar ennyire, nem tudom. Én mondjuk utálok zokni nélkül lenni, még alváshoz is rajtam van télen-nyáron. Meg nem szeretem valahogy a lábfejeket nézegetni. :-D Tudom-tudom, nem vagyok normális.. Ez van sajnos.

Próbáld poénosra venni a figurát, aztán ha ez sem jön be, akkor egyik füleden be, másikon ki...

25N

2017. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Én most télen is mezítláb viszem ki a kutyának az udvarra a tápot és a friss vizet. 3 méter miatt nem húzok hótaposót csak mert 5 fok van. Húznék papucsot, ha kimegyek, de nem tudok, mivel az egyetlen papucsom folyton anyám lábán van xD. Amúgy meg rég nem érdekelnek a rokonok/szomszédok ilyen jellegű beszólogatásai. :D
2017. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Engem a férjem családja piszkált, ugyanis náluk kötelező a papucs. Apósom egyszerűen nem bírja elviselni ha valakin nincs papucs (férjemet gyerekkorában el is verte ha nem volt rajta). Viszont én olyan családból származom ahol senki nem hord papucsot. Apukám és én meg különösen nem. Nyáron a telken is mezítláb vagyunk, aztán este mossuk a sarat a talpunkról úgy parasztosan.

Én hangulattól függően szoktam kezelni a beszólogatást. Van, hogy lenézek a lábamra és rémülten közlöm, hogy "úristen, nincs rajtam papucs!" vagy visszakérdezek, hogy "nem fázik a lábam?" vagy "papucs? mi az a papucs?" stb.

Na erre a fajta bunkózásra senki sem kíváncsi, így már csak néha napján ajánlanak föl egy papucsot, de már nem akarják rámerőszakolni.

(Amúgy félreértés ne essék, jóban vagyunk, nagy a szeretet, csak össze kellett csiszolódni.)

2017. dec. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy vagyok. Anyám még nyáron is papucsban járkál és még olyankor is mindig veszekszik velem emiatt, míg én még télen is mezítláb vagyok, esetleg néha zokniban, de legtöbbször még az sincs rajtam idebent. És ilyenkor naponta legalább 80-szor megkapom, hogy azonnal vegyek fel papucsot, mert felfázok, meg mindig azzal jönnek, hogy ha nem hordok papucsot, nem lehet majd gyerekem :D

Egyébként nálam az a normális, ha hidegek a végtagjaim, így érzem jól magam, ha melegek, akkor már tényleg annyira melegem van, hogy megdöglök kb, de nem bírják felfogni. Plusz még amiatt se szeretek papucsot hordani, mert amikor itthon leülök valahová, felhúzom magam alá valamelyik lábam, viszont ha van rajta papucs, akkor úgy kényelmetlen, ha meg leveszem, utána úgyis elfelejtem visszavenni. És miután ezt elmondtam nekik, anyám vett nekem egy mamuszt, de azt meg azért nem hordom, mert annyira melege lesz benne a lábamnak, hogy ha fél óráig rajtam van, már folyik rajta a víz és undorító szagú lesz a lábam..

Nem értem, miért kell még ilyen apró dolgokból is vitát generálni, szerintem az ilyen emberek élvezik, ha veszekedhetnek valakivel és ha épp nem tudnak már mibe belekötni, akkor jönnek az ilyen f4szságokkal, mint ez is, hogy miért nincs rajtad pl. papucs. Legalábbis a saját szüleimből kiindulva.

20L

2017. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A második mezítlábas gyereket nevelem. Az első már felnőtt, vele még kitartóbban próbálkoztam, hogy papucsot erőltessek a lábára, ajelenleg 13 évest már régóta békén hagyom. Kivéve, mikor aktuálisan beteg.

Viszont az tényleg zavar, ha a koszos tappancsukat felteszik a kárpitos bútorokra. Nekik nincs mit levenni a lábukról ilyenkor, és én bizony nem vagyok a takarítás bajnoka, így aztán piszkos a talpuk.

2017. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

76% :DDD



mondjuk az hogy megverte a párod gyerekkorában, mert nem vett fel papucsot az elég kemény

2017. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!