Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy elengedjenek Sopronba tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék Sopronban tanulni koliba. A szüleimmel már beszéltem erről de nem igazán engednek. 14 éves vagyok Jövőre ott kezdeném a 9.-et a koliba. Ha valakinek van valami jó ötlete hogy hogy vegyem rá őket akkor segítsen.

2017. júl. 24. 22:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Melyik suliba akarnál menni? Sajnos az itteni iskolák -bármennyire is reklámozzák magukat- nem épp a legjobbak. :(

Hol laksz amúgy? A szüleid mondták miért nem engednek el?

Mert félteniük nem kell, a középiskolás koleszokban általában megvan a rend, lehet hiányolnának, mert alig lennél otthon, vagy túl messze laktok és drága lenne az utazást fizetni.

2017. júl. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Első válaszoló! Miért nem jók az itteni sulik? Szerintem van nagyon jo is, lásd Berzsenyi 5 osztályos , az en gyerekeim biztosan oda mennek, ha felveszik őket amikor itt az ideje.., koleszos lennél gondolom Kérdező... mondd el, hogy erdészeti vonalon szeretnél a későbbiekben tanulni, ehhez Sopronban minden feltétel adott, es szeretnél Ausztria közelségében lakni, a gyönyörű környezet es a későbbi lehetőségek miatt.
2017. júl. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Én a Széchenyibe jártam. Nekem az a tapasztalatom, hogy a tanári kar negyede évente cserélődik, az osztály németes felének összesen 5 némettanárja volt. Így nem lehet rendesen tanulni. Nyilván a tanárok is keresik az ausztriai lehetőségeket, viszont a diákoknak ez nagy hátrány. Talán 1 vagy 2 tantárgyam volt nekem amiből nem volt tanárcsere. Ráadásul most az igazgatót is leváltották sajnos, pedig az eddigi nagyon jó volt.


A Berzsenyiben többektől hallottam már, hogy nem készítették fel rendesen őket érettségire. Továbba megvan ez a Széchenyi-Berzsenyi rivalizálás, ami szerintem teljesen feleselges és undorító. És sajnos ki kell hogy ábrándítsalak, de az 5osztályos gimnázium nem épp a legjobb döntés. Az első év kvázi egy elpazarolt év, az érettségi tárgyakból nincsen vagy csak nagyon kevés óraszám van, nyelvből meg informatikából van elvileg sok, de egy közepesen értelmes ember fél óra alatt rájön hogy kell excelt kezelni (igen, ez a tananyag és az érettségi feladat). Aki ilyenre ment mind megbánta az ismerőseim közül. Heti 4-5 órában tanultam angolul 6 évig az iskolában, 90+%os Cambridge nyelvvizsgát írtam és nem vagyok nyelvi zseni. Szóval ha a gyerekeid nem fordítók vagy nyelvészek akarnak lenni akkor tényleg feleselges.


Orsolya: Nem ismerem az iskolát nagyon, az egyik ismerős oda jár, de többektől is hallottam hogy szigorúak.


A többi iskola pedig csak csúszik lefele, egyre több, a lezüllött gyerek, akik sajnos húzzák le a többieket is. pl. vendéglátó, vasvilla...

2017. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
#3 sajnálom, hogy olyan rossz tapasztalataid vannak :( nekem Hunyadis mindhárom gyerekem és nagyon jókat hallottam a Berzsenyi 5 osztalyosról... inkább a kisgimit szidták...
2017. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok. És azért nem szeretnék az itteni sulikba járni mert szeretnék egy kicsit önnálósodni. A Soproni koliba szeretnék menni. Ott van egy ismerősom is aki jó barátom. És tudna segíteni nekem elmenni meg amikor akarok hazajönni. Mivel még ő is odajar most megy 10.be. Azt az egyet nem tudom hogy tudnám a szüleimet rávenni hogy igen is jó lesz meg minden. Mert szerintem féltenek. Köszönöm a válaszokat. De az itteni sulikat nem akarom. Szeretnék önnálósodni. Felelőségtudást tanulni. Hogy majd tudjak az életben érvényesülni.
2017. júl. 25. 17:19
 6/16 anonim válasza:
69%

Szia, én jövőre költözök Sopronból Győrbe. Sokkal több ott a munkalehetőség, mint Sopronban, a város sem olyan lelakott mint Sopron. Sopronban a belvárosban döntően lakások 1-2-3-400 évesek, a szegényebbek lakják, helyenként szemetes a város.

Ha nem tudsz, vagy nem akarsz németül megtanulni, ÉS Auzstriában festő-burkoló-pincér..szakmunkás lenni, akkor nagyon drága a város, a magyar fizetésekhez képest.

2017. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én csak tanulni akarok odamenni. Mert mondta a barátom hogy nagyon jo ott a Koli.azt tudom hogy nagyon drágák a dolgok de hát nem vásárolni megyek oda hanem tanulni. Szállásom lenne hisz az egy kollégium.
2017. júl. 25. 19:12
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
A koleszok is jó szarok:D És az iskolák sem a legjobbak. Vannak ismerőseim koliból és a legkülönbözőbb iskolákból, és jómagam is soproni vagyok. Én őszintén szólva nem igazán ajánlanám, de te tudod:)
2017. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Hát igen a másik hogy itt tényleg minden drága :/ Az oké hogy koleszban laksz, de venned kell kaját is néha, a szórakozás is sokkal drágább... Bpen sokkal jobb iskolák vannak mint itt.

A vonat is jó drága kb. 2700 a jegy csak oda...

Van ismerősöm aki 9. kora óta koleszos volt és nagyon megbánta, alig volt a szüleivel, hiányzott neki hogy támogassák, stb...

14 évesen nem jó ötlet kvázi elköltözni otthonról csak azért hogy önállósodj. Inkább menj el táborokba vagy valami szervezett kirándulásra pár napra-1 hétre, vagy kérd meg a szüleidet hogy bízzanak rád valami felelősségteljes dolgot.

Tényleg ráérsz majd az egyetem miatt költözni és önállósodni.

Kicsit nekem az jött le hogy neked csak az a lényeg, hogy koleszban lakj távol a szüleidtől hogy kibulizhasd magad a haveroddal. Nem is mondtad hogy melyik iskolába mennél.

2017. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

#4es, olyanok mondták akik oda járnak? Mert akikkel én beszéltem, azoknak tényleg jó szar lett az érettségijük pedig jó tanulók voltak, nem hülyék, de egyszerűen a vizsgára nem készítették fel eléggé őket. A 8osztályos meg botrányos... a 12 éves gyerekeket majdnem ugyanúgy kezelik mint a 18 éveseket.

Szerintem ebben az oktatási rendszerben bőven elég eltölteni 12 évet, én már legszívesebben 10.ben leérettségiztem volna. Azt nem vitatom hogy az 5osztályosban tényleg jól meg lehet tanulni egy nyelvet, de anélkül is lehetséges. Meg szerintem az a +1 év nem éri meg, szellemileg többet kivesz az emberből mint amennyit tudásilag hozzátesz.

2017. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!