Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy totó, de szerintet...

Tudom, hogy totó, de szerintetek van új végrendelet?

Figyelt kérdés

A nagyszülők néhány év különbséggel haltak meg. 15 éve írtak egy végrendeletet, melyben nem az egyszem gyerekükre hagyták a vagyonukat. Erről a végrendeletről csak a haláleset után tudták meg, mert megtalálták. Másikat nem találtak, tehát így még van esély, hogy csak az az egy van. Ez hivatalosnak tűnik, két tanúval hitelesítve lett, de a közjegyzővel még nem beszéltek.


Szerintetek mi van ilyenkor? Szokás újat írni? (Ha írnak újat, annak is ott kell lennie a házban?)


2018. jan. 5. 18:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha írtak újat, szerintem a régit megsemmisítették volna. Főleg ha nem egy eldugott helyen volt.

De ettől Függetlenül köteles rész megilleti a gyerekét. Kivétel ha kitagadták, de az nem annyira egyszerű, nyomos indok kell.

2018. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy a legkésőbbi számít. Tehát ha mégis van, akár közjegyzőnél és későbbi dátum van rajta akkor az az érvényes.
2018. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg ,de szöget ütött a fejembe ...Annak ,hogy nem az egy szem leszármazottjuk javára végrendelkeztek ,nyomós oka lehetett .Ti most a hagyatékra aspiráltok ,kutakodtok hátha mégis csurran -cseppen valami ?Ha nem így van én kérek elnézést ,de olvasva a kérdést úgy jön át .
2018. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Szokás újat írni? (Ha írnak újat, annak is ott kell lennie a házban?- nem szokás, mivel már meghaltak.
2018. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, hogy miért baj az, hogy nem az egyetlen gyerekükre hagyták a vagyonukat? Eleve miért merül fel ilyen kérdés?
2018. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom a kérdezö az egyszem gyerek
2018. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
rám hagyták
2018. jan. 5. 20:13
 8/19 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem az elhunyt lányával, hogy felezünk (mivel jóban vagyunk). Viszont ha előkerül másik végrendelet, amin ő van feltüntetve örökösként, biztos nem ad nekem, ami szerintem nem valami korrekt. (Ezt onnan veszem, hogy amióta megtalálta a végrendeletet és elmondta nekem, hogy azon én lennék az örökös, nagyon kerül engem.)
2018. jan. 5. 20:16
 9/19 A kérdező kommentje:
Kérlek válaszoljatok, hogy lehet-e új, mert akkor felkészülök rá lelkileg.
2018. jan. 5. 20:16
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom az egyszem gyerekük a haláleset után elkezdett rendezkedni a házban és megtalálta a végrendeletet.

Feltehetőleg megszületett a fejében a kósza gondolat, hogyha megsemmisíti, akkor nincs végrendelet és minden az övé.

Csakhogy!

A nagyszülők nyilván közölték a végrendelet kedvezményezettjével is a végakaratukat és az, ha karon kapja a 2 tanút és elballag a közjegyzőhöz velük, akkor az hivatalból feljelentést tesz az egyszem gyerek ellen, plusz megítéli a szülők akarata alapján az öröklést, levonva belőle a kötelesrészt, ami a gyereknek törvény szerint jár.

Megjegyzem, nekem is van kézzel írt 2 tanús végrendeletem, amiből 1 példány itthon van, 1 a kedvezményezettnél és 1 pedig 1 megbízható barátomnál.

Tehát, ha a nagyszüleid nem voltak fejre ejtettek, akkor ők is így csinálták, jó lesz vigyázni!

2018. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!