Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérnek mennyi pénzt...

Unokatestvérnek mennyi pénzt illik adni nyolcadikos ballagásra?

Figyelt kérdés
Vidéken élünk, most kezdtünk önálló életet, szóval nem hiányzott ez a kiadás. Szívesen fogadok olcsó, de mutatós, ötletes ajándék ötletet is! Köszönöm
2010. jún. 5. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

szerintem egy virágcsokor jó amin rajta van egy ballagásos idézet..vannak olyanok is amiken plüss állatka van

vagy dobsz egy kétezrest

2010. jún. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Sok pénzt semmiképpen sem, bizonyos helyeken (pl. az én volt általános iskolámban) nincs is nagyon "ballagás" ilyenkor, szóval nem egy nagy ünnep.

14 éves gyereknek szerintem jobb lenne egy ötletes ajándék, de ha a pénz mellett döntesz, párezer forint, nem kell túlzásba vinni.

2010. jún. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Egy 10-es (mármint 10 ezerFt)minimum + virág,és ötletes ajándék.
2010. jún. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

10 ezer? nem kell annyi! szülőtől, nagyszülőtől még oké, de unokatesótól ne... én a 12.-es ballagásra sem kaptam annyit tőlük, pedig ott azért bőkezűbbek!


Max 4-5000, vagy ajándék

2010. jún. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha lány valami ezüstékszer. Ha fiú akkor isXD
2010. jún. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy üveg pia, egy üveg márkásabb bor, egy olcsó mobil (pár ezer forintból már kapható), egy pc játék, cd, egy szép sakk készlet, egy egyszerű mp3 lejátszó.
2010. jún. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
10000+virág meg ajándék? Hol élsz Te?
2010. jún. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a tízezer forintot és még plusz ajándékot ajánlgató válaszadó maga is éppen most fog nyolcadikban ballagni és reménykedik, hogy ő ezt kapja... :D

Szerintem is elég 2000, főleg, ha csak tőled kapja, ha az egész családtól, akkor talán 3000-4000... De ez a maximum.

Így, felnőtt fejjel én is jobbnak tartom az ajándékot, mint a készpénzt, de pontosan emlékszem, hogy milyen volt tininek lenni és - szégyen-gyalázat, tudom :) - én mindig a pénznek örültem a legjobban, amit aztán úgy és ott verhettem el, ahol akartam! :D

2010. jún. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Egyetértek az előzővel. Pénzt adnék, de nem sokat, 3000 Ft körül.

Akkor vennék ajándékot, ha valamiről pontosan tudom, hogy tetszene, örülne neki, valami személyes dolgot - de ha ilyen tipikus ballagási ajándékra (plüssállat idézettel, idézetes könyv stb) költesz, akkor szerintem jobb, ha pénzt adsz, mert ezeket a tucatajándékokat általában elrakják a fiók mélyére, és nem sokszor kerül elő. :)

2010. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy belekérdezek, de egy keresztszülötöl milyen értékü ajándék a szokásos? Nincsenek olyan ismeröseim, akiktöl tudnék érdeklödni, ezért kerdem itt.
2010. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!