Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vegyek ajándékba unokatest...

Mit vegyek ajándékba unokatestvérnek?

Figyelt kérdés
Kint él Dániában, 35 éves, és felesége van. Ritkán találkozunk, a kapcsolatot is felületesen tartjuk, viszont meghívtak magukhoz jövő hónapban. Most fejezem be a gimit, keresetem nincs, úgyhogy nem nagy ajándékra gondoltam, csak jelképesre, hogy megköszönjem, hogy meghívtak. Köszi előre is!
2011. máj. 16. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Készíts neki egy fotó-albumot:

- családról, családtagokról

- arról a településről, ahol itthon élt

- az országunknak azokról a részeiről, ahol járt, amikor még itthon élt

- de benne lehetnek azok a részek is, ahol nem járt, de a képről felismeri, ill. emlékezteti


Vagy: vegyél neki magyar nyelvű könyvet az érdeklődési körének megfelelő témában. Ha a feleség nem magyar, neki vehetsz egy: kalocsai terítőt, herendi vagy hollóházi porcelánból valami csekélységet stb.

2011. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem sem elvárás tőled, hogy valami nagy ajándékot vigyél.

Én a te helyedben vinnék magyar mézet vagy lekvárt. biztosan elfogná őket a nosztalgia érzése. :)


Jó utazást!

21-l

2011. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A fényképalbum sok ok miatt nem jó megoldás, nekem is az ugrott be először, de hosszú lenne leírni az okokat, miért léptem rajta tovább. A többire nem lesz pénzem:/


A második válaszoló gondolatmenetét továbbfűzve: szerintetek nem törik össze a repülőn, ha viszek nekik poggyászban kis pálinkát, vagy tokaji bort magyar lekvárokkal és/vagy erős pistával? Egyáltalán fel lehet repülőre ilyent adni?

2011. máj. 16. 11:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy tényleg nem várnak semmilyen ajándékot, sem kicsit, sem nagyot, csak bűntudatom lenne, ha üres kézzel állítanék be, mikor ők vették nekem a repjegyet:/
2011. máj. 16. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem tudom, hogy repülőn lehet-e ezeket illetékmentesen szállítani.... (még nem repültem sehova sajna).
2011. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!