Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg szüleimet...

Hogyan győzzem meg szüleimet a számlák internetes kifizetéséről?

Figyelt kérdés
Szüleim 50 év körüliek. Kb. minden új dologtól félnek, mint a tűztől. Bankszámlájuk természetesen van, de csak azért, mert munkáltatójuk csak erre volt hajlandó utalni a fizetést. Jelenleg nagy harcok árán a számlák egy részét végre netbankingon keresztü fizetjük. Bizonyos számlákat azonban mindenféle normális indok nélkül nem hajlanóak neten keresztül fizetni. Gyűjtögedik a csekk,, maradványát,, vagy mit adnak vissza a postán fizetés után. Pontosan ismerik a netes fizetés előnyeit, soha nem volt még gond vele, ennek ellenére nem hajlandóak ebben a témában meghallani egyetlen értelmes indokot sem. Úgy érzem, hogy koruk előrehaladtával mintha megáltak volna a fejlődésben. Élvezik, hogy a postán sorba kell állni, szagolni a kevésbé értelmes embereket és nem utolsó sorban szerintem még veszálynek is teszik ki magukat valamilyen szinten. Segítsetek, kérlek.

2018. jan. 16. 00:36
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért csinálsz ebböl ügyet. Elköltözöl majd tölük, és ugy fizeted a csekkjeidet ahogy akarod. Nyilván megvan az indokuk rá, ha már pár csekket neten keresztül fizetnek. Amugy meg nem muszáj postán fizetni, a plázákban, tescoban már van külön pult a befizetésre, vedd öket rá erre.
2018. jan. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy idősödik az ember, egyre kevésbé lesz nyitott a világ változására. Ennek oka az, hogy megszokták 50 év alatt azt, ami van a világban és nehéz számukra elfogadni, hogy megváltozott. Egy 50 éves kevésbé érti, hogy miért van szükség okostelefonra, amikor 45 évig megvolt nélküle ő is és a világ is. Fiatalként ezt nem lehet megérteni, mert ebbe születtünk bele, de ha a gyerekkorodban internet sem volt, akkor teljesen máshogy látod a világot. Nekik megfelelt eddig is az, hogy postán fizessék be a csekket, ezután is meg fog nekik felelni. Hagyd rájuk, nem neked kell végigállnod a sort, hanem nekik. Ha majd te fizeted be a csekket, akkor megoldod az interneten. Tegyük fel, hogy 30 év múlva már be lehet fizetni a csekkeket egy ma még gondolati szinten se lévő eszközzel, amiről senki se gondolná ma, hogy szükség lenne rá, mennyire idegenkednénk tőle, miután leéltünk nélküle sok évet? A választ megkapjuk, ha mi leszünk 50 év körüliek. Addig fogadjuk el, hogy az idősek gyakran egy burokban élnek, de erről nem ők tehetnek, nem tudják felfogni a világ gyors változását. Merem állítani, hogy mi se fogjuk tudni 30 év múlva. 20/F
2018. jan. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
75%

"Egy 50 éves kevésbé érti, hogy miért van szükség okostelefonra, amikor 45 évig megvolt nélküle ő is és a világ is. "

Azért ne általánosíts már! Normális 50 évesek ugyanúgy használják, és nem csak telefonálásra.

A régi, megszokott dolgokhoz ragaszkodás inkább csak a kevésbé tanultakat jellemzi.


Kérdező, a szüleid úgy fizetik a számlákat, ahogy akarják.

Majd te a sajátodat te is úgy, ahogy te akarod.

2018. jan. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk úgy volt, elmondtam, mik az előnyök, de ők inkább maradnának a postánál, majd sok kérdés után kiderült, félnek használni a számlájukat befizetésekre, onnantól én vettem át, minden számlájukat befizetek online, a saját bankszámlájukról, így nekik sem gond vele bajlódni, nekem ez havi negyed órát vesz el az életemből, megéri, hogy tudom, nem kell sorban állniuk, és a postai kezelési költségek nagyobbak voltak, mint a bankiak. Azt felajánlottad nekik, hogy csinálod? Lehet, csak félnek elkezdeni.
2018. jan. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy egyátalán miért szolsz bele hogy fizetik a számlájukat ? Ha posta jó nekik akkor legyen ugy ,majd a saját számláidat igy fizeted ha akarod szüleid meg maradjanak postánál

Férjem is postán szereti befizetni a csekket,én is azt pártolom ,

Pedig neten vásárolunk .

2018. jan. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
93%
Konkrétan miért is probléma ez? Nekik így jó. Te a saját szamlaidat nyugodtan fizesd netbankon keresztül
2018. jan. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
93%

Sok ember dönthet úgy, hogy nem használja a netes fizetési lehetőségeket koruktól függetlenül. 73 éves ismerősöm ismerősöm is használja.

Sajnos, vannak szolgáltatók, kereskedők, akiknél számlaeltérés esetén még mindig hatékonyabb, ha bemutatjuk a befizetési bizonylatot.

Vagy nem szabad pl. beszedési megbízást adni, mert rögtön lekapják a számláról szerintük jogos összegeket.

De ott van a dijnet, ahol egy platformon 10 perc alatt végezhetünk a befizetésinkkel.

2018. jan. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki azt használ amit akar. Vannak olyan fiatalok is, akik nem használják. Ahogy a kártyával sem fizetnek. Miėrt? Mert nekik így jó. Neked meg semmi közöd az ő szokásaikhoz. Ennyi.
2018. jan. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
74%
én is a postán szeretem befizetni a csekkeket, és nem egy fiatalt látok ott sorbaállni. nem szeretném még ezzel is a bankokat hizlalni. A postán pont ugyanannyit kell befizetnem, mint amit a bankban kéne, csak a bankban lenne még hozzá jutalék. Amit esetleg te nem érzékelsz, mert nem a te bankszámládról van szó :)
2018. jan. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
89%
Minek akarsz bárkit is erővel változásra késztetni? Neked sem esne jól, ha ők azt mondanák, kakaó helyett teátigyál..senki nem kényszeríthető olyanra, amit nem szeretne
2018. jan. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!