Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy működik a családi...

Nálatok hogy működik a családi élet, a háztartás vezetése?

Figyelt kérdés

Nálunk otthon az volt, hogy anyukám látástól mikulásig takarított meg főzött stb, és ha mégsem volt csillogó-villogó rend, akkor panaszkodott, hogy ő milyen szar háziasszony. Ja, és munkahelye is van, tehát nem otthon van egész nap, hogy más dolga ne legyen. Húgomnak is van már családja, detto ugyanezt csinálja ő is. Én mondtam nekik, hogy a helyükben nem csinálnám ezt, amit a család szépen lefordított úgy, hogy én otthon egy szalmaszálat se lennék hajlandó keresztbe tenni... szó sincs erről! Vagy pedig megkapom, hogy "de, hidd el, te is ugyanígy csinálnád" meg "ez a nők sorsa" stb.

Van egy ismerős házaspár, náluk való igaz, nem mindig tiptop a lakás, viszont élik az életüket, sokat dolgoznak, de esténként nem a tévé előtt punnyadnak hullafáradtan, hanem beszélgetnek a gyerekeikkel (óvodás-kisiskolás gyerekeik vannak). Sokkal lazábbak, mint a mi családunk. Nekem az ő példájuk valahogy jobban tetszik, mint az otthoni...



2018. jan. 26. 13:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
" meg "ez a nők sorsa" stb. Az olyan nőké akik beállnak ebbe a szerepkörbe. Egészégükre, de utána ne sirjanak mártirként,és ne pocskondizzák ahol más van. Nálunk mindenki segit, mert én Feleség vagyok és Anya nem rabszolga és nem bejárónő.
2018. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Anyum is hasonló. Már leírtam itt többször, be akart fogni engem is, hogy a már bőven férfikorban lévő testvéremet, aki nem csinál semmit, csak egész nap játszik, kiszolgáljam (tehát minden hazalátogatásomnál azzal teljen az idő). Akkor nagyon durva veszekedés volt kettőnk között. Utána belátta, hogy igazam volt.

De komolyan, ki szerint normális, hogy az anya reggel héttől este hatig dolgozik, aztán hazafelé bevásárol, mert a "kisfiú" megírja neki sms-ben a listát (5 percre van a bolt), utána meg még kiveri a hisztit, hogy nem olyan ételt vett anyám? :O És most hagyjuk, hogy ez anyám hibája, azért egy lassan harminc éves embernek lehetne már esze és önkritikája. Bár a felnőtt párkapcsolati témáknál bőven van rá példa, hogy ezek a mamapicifiai mesevilágban élnek. (Tesóm is szokott ilyenekt puffogni, hogy a nőkhöz pénz kell, miközben anyámtól kér pénzt mindenre)

Kérdező, remélem szarsz ilyen szempontból a családod elvárásaira.

2018. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Ja elnézést a kérdésre: mi nagyjából megosztjuk a dolgokat barátommal, őt nagyon jól nevelte az édesanyja, rendet tart maga körül. Viszont volt olyan, hogy részmunkaidőben dolgoztam, én voltam többet otthon, akkor én csináltam a nagyobb részét.
2018. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Mivel most 30%-ban dolgozom, így hazaérek pár óra után, főzök - akkor is, ha épp több munkám van, mert szenvedélyem :) -, ha kell, takarítok.

Mosás adott napon, kiteregtni meg két perc.


A lakás arra való, hogy használd, élj benne, és nem kell tiptop puccosra nyalni minden nap.

2018. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Én itthon vagyok és a vállalkozásunkba dolgozok. Első perctől megmondtam, hogy nem vagyok mártír, se pincér, mindenkinek van keze, lába. Főzök-esztek, nem főzök-rendelünk, nagy a ház (140nm), heti 1x jön a takinő. Még mindig ott a rendrakás, mosás (és ne jöjjön senki olyan baromsággal hogy azt 3 perc berakni!!! Berakod, lejár, kiteríted, elhajtogatod, vasalsz stb. NEM 3 PERC!!!) Férjem anyja igazi mártír. 2 év alatt leneveltem róla a szokásait. Neki is van keze, tud kenni vajas kenyeret, ne rám várjon! Elmegy boltba, altatja a gyerekeket stb. Ő az egyenrangú társam, szerelmem, nem a pótgyerekem akit el kell látni! Persze kedvességből főzök neki kávét, eresztek fürdővizet, de azért mert kölcsönösen szeretjük egymást, senki nem rabszolga!!! Anyós és főleg a saját nagyanyám gyakran megszól, hogy nekem aztán jó dolgom van, de nem érdekel. Boldogok vagyunk, ne fájjon nekik.
2018. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Kezdjük azzal, hogy a benti házimunkanak minimum a 90%-át a rendszeres főzés generálja. Eleve az egyik leghosszadalmasabb feladat, de aki főz, az többet mosogat, többet takarít, többet kell bevásárolnia, stb. Egy lakás rendbentartása egyébként nem nagy feladat. Ha rendszeresen kell/szeretnél főzni és mindkét szülő teljes munkaidőben dolgozik, akkor sajnos kevés szabadidő marad.
2018. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy annak a nőnek ez a sorsa, aki beleáll ebbe a szerepbe. Én nem szeretnék ebbe beleállni, viszont családban mindenkitől ezt a példát láttam, nagyszüleimnél még inkább, de a fiatalabb családtagjaimnál is. Eszükbe sem jut, hogy másként is lehetne, csak megy a panasz, hogy milyen rossz nőnek lenni... mindegy, az ő életük. De én inkább zárdába vonulnék, vagy lennék bolond macskás néni, mint hogy nekem is ez jusson...
2018. jan. 26. 14:34
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom azokat, akik tisztaságmániásak, miközben nem szeretik csinálni (bár egy szint után az is baj, ha igen)... Én sajna az ellentétes véglet vagyok, nagyjából utálok takarítani, ennek megfelelően nem viszem túlzásba, de mivel a piszkot sem szeretem (bár az mindig van, főleg, ha rásüt a nap, reménytelen :D), azért egy alapszintet tartok. Nem napi órákat takarítani az ócska, ronda kis lakást, ami sose lesz szép, mint anyám tette eléggé embert kívánó, nem 8 órás munkája után (amiért kapott annyi pénzt, hogy kicseréltethette volna a citromsárga, borzalmas függönyöket 20 év után, de ez már más téma)... Kell takarítani, de egy pont után nem érdemes beáldozni miatta a fontosabbakat. S van, akinek ez amúgyis kevésbé fontos.

Nekem a főzés a hobbim és mániám, egyszerű ételekkel is elmegy 3 óra naponta (ennek jelentős része persze takarítás típusú, de a konyhaival nincs bajom, bár a mosogatás elég sok s az nem a kedvencem. de nem olyan vészes, ha épp tudok mire gondolni, szoktam tudni). A takarítás nálam nüansznyi, sok más pedig nincs. Illetve én barkácsolok, festek, de az is hobbi. Végignyalni mindent mindennap, az kiábrándító sziszifuszi munka nekem.


Akkor van baj, ha egy családban drasztikusan más a tisztaságszerető szint, s a tisztaságmániás annyira azért nem szeret takarítani, hogy a felénél többet legyen hajlandó végezni. Az durva lehet. Nálunk mindketten hasonlóan gondolkodunk, még abban is, hogy egyenlően kell felosztani a munkát, illetve ha valaki többet dolgozik, akkor ez valamit jelent, de olyan nincs, hogy aki otthon van, az végez mindent. Ha az ember szereti és tiszteli a másikat, empatikus és igazságszerető, akkor nem pakolja a nyakába a saját melóját is.

2018. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

""ez a nők sorsa""


Csak azoké, akik vannak olyan balekok, hogy bevállalják a házi rabszolga szerepét.

2018. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Látom megjöttek lepontozni akik beálltak ebbe a szerepkörbe,és frusztrálja őket h máshol a nő egyenrangú társ nem puszta háztartási alkalmazott és gép..
2018. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!