Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt nehéz családi háttérbő...

Van itt nehéz családi háttérből kikerült, sikeres ember?

Figyelt kérdés

Én még a jövő építésben vagyok, de néha nagyon elkeseredek. 25 vagyok, a 2. diplomám folyamatban, mellette dolgozom. Durva körülmények közül törtem fel, a pszichológusom szerint az én esetemben 100-ból kb. 97 prosti lesz, vagy alkoholista, öngyilkosjelölt, egyszóval deviáns. Nincs a környezetemben hozzám hasonló és az ismerettségi köröm 90%-a előrébb tart, mint én. Ettől szerencsétlennek érzem magam. Próbálok arra gondolni, hogy én hendikeppel indultam, és jó úton vagyok, mégis néha olyan reménytelennek látszik, hogy egyszer nekem is normál középosztálybeli életem legyen.

Ha van itt olyan, aki így ért el sikereket és mesélne nekem, biztatna kicsit, azt megköszönném.


2018. jan. 28. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tény hogy hátránnyal indulsz de gondolj arra, hogy mi mindent elértél már :) Egy barátnőm nőtt fel alkoholista apuka mellett, ahol folyamatosan ment a balhé. Most diplomás ős is és a tesója is és van munkájuk :)


Persze, a hátrányuk még most is látszik (26-27 évesek vagyunk), mert őket nem segítették hozzá semmihez a szüleik, de teljesen normális életük lesz szerintem.

2018. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit jobban reszletezned ezt a nehez gyerekkort?
2018. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én alkoholista apaval nottem fel, majd elvaltak a szuleim de anya depresszios, es nem tudja kimutatni az erzeseit es majdnem mindent nekem kell allnom. Szoval itt allok 17 evesen magantanulokent ugy hogy dolgozom egy gyarban hetkoznap hogy legyen mindenre penzem amibe beletartozik a pszichologus is, mert kell a segitseg. Nem mondom hogy konnyu de szerintem jol haladok. Erzem h le vagyok maradva a tobbi kortarsaim mellett de megtanultam ertekelni a penzt es erettebben viselkedem mint a tobbiek.
2018. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném részletezni, a kérdés szempontjából sem tartom fontosnak. Annyi legyen elég, hogy több igazolt mentális beteg, öngyilkos (sikeres és sikertelen is) van a családban, ami miatt védelembe is vettek, voltam intézetben, ahonnan aztán egy normális családtaghoz kerültem, végül vissza a kezdetekhez. Emellett a lakás körülményeink voltak nagyon rosszak, fűtés pl. volt, folyó melegvíz már nem. Ez hosszú, összetett, személyes és természetesen én se várok itt senkitől megdöbbentő részleteket.
2018. jan. 28. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Megertem hogy nem szeretned reszletezni, de anelkul meg nehez valaszolni. Ugyanis vannak olyanok is itt a gyakorin akik nehez gyerekkornak tekintenek mar egy atlagos szegenyebb csaladot, vagy egy normalisan elo bar csonka csaladot is.

Az en velemenyem aki egy alkoholista elmebeteg anya mellett nott fel, majd az utcara ki lett fiatalon hajitva...

Sajat tapasztalatombol kiindulva kicsi az eselyed.

Persze nem tudom veled mi tortent, ezert mondom hogy tudni kellene mit jelent konkretan az a nehez csaladi hatter.

2018. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így akkor csak az marad, hogy aki válaszolni szeretne, az rám hagyatkozik és elhiszi nekem, hogy nem egy egyszerű (bár sajnálatos) válás, vagy szegénység viselt meg annyira, hogy terhelt családi háttérről beszéljek. Tényleg nagyon zűrös dolgok voltak a közvetlen környezetemben, de ezeket nem adom ki teljesen egy nyilvános oldalon. Köszönöm a megértésed és a válaszod is!
2018. jan. 28. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami nem öl meg, az megerősít. Te feltehetőleg több mindent átéltél már mint a veled hasonló korúak, ami az erősségeddé válhat.


Apámnak nem egy olyan nagyon közeli rokonjai, de nagyon szegény körülmények között nőttek fel. A faluból lopták a csirkéket gyerekkorukban, hogy legyen otthon mit enniük.

Mára a két testvérnek több sikeres cégjei is vannak, minden megyében van egy szép nagy házuk, és a hét minden napjára jut egy felsőkategóriás vadi új sportautó, sőt van amikor gondolnak egyet és elutaznak egy hónapra a tengeren túlra. Az egyikük vett egy yacht-ot egy közeli tengerpartnál és nyaranta kimegy oda hajókázni egyet minden hétvégén.

De ami a legfontosabb, hogy nem felejtették el, hogy honnan jöttek. Ugyanúgy ott laknak a kis városban a cigánytelep mellett. Igaz, most egy palotában, de azt is a régi szülőházukra építették fel.


Nem kell eleve jómódú családba születned, hogy te is tehetősebb életet engedhess meg magadnak. Rajtad áll minden.

2018. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szájadhasadékkal születtem,a heim pálba voltam egy évig. Aztán műtétek,logopédus,rossz gyerekkor. Alkoholisták közt nőttem fel. Apám vert minket Anyámmal .Anya elfogadta én nem értettem,rosszullétek,remegés stb.. Leléptem amint betöltöttem a 18at. Barátok segitségevel,aztán még csöveztem is,de az utcán is jobban aludtam mint otthon bármikor is. Munkászállón is laktam, törökök,albánok,románok, ukránok között, 18 éves 40 kilos nőként csuda jó élmény volt. De szabad voltam. Eltüntként kerestek egy évig,de nem eltüntem,a nyomritó bántalmazó agressziv alkoholista közeget magam mögött hagytam. Aztán jött egy rossz házasság,de onnan is kiléptem,sikerült a minta miatt massziv alkoholistát választanom,csöbör és a vödör esete. De a démonok elöl tovább futottam. munkákat vállatam,mindent kivée amihez nem volt gyomrom. Suliztam,estin munka melett. Azóta második férjemmel egyensbe jöttem,munkám van ,egészségügyben,kórházban dolgozom,és mentőn,társasági életem is elég jo,3 gyermekem van,egy pszichoterapeutát is megjártam. Közösen leástunk, kiástuk és jol megrágtuk, aztán ltemettük a múltamat. Hatalmas gátak szakadtak fel bennem a terápia alatt. De megkönnyebbültem. Viszont az Unokáikrol se tudnak. Jobb igy, sose vinném a gyerekeim még látogatóba se ilyen mérgező betegítő nyomorító alkoholista közegbe. A múltamat viszont nem cserélném el senkivel,mert épitő volt és erősebbé tett. Szóval azt mondom ne add fel. A pszichologus sokat segithet. Keress hobbit,sport barátok,szerelem,bármilyen kapaszkodo jól jön. Én anno versekben irtam ki,azota is irok. Szóval fel a fejjel,mindenki magáért felel. Engedd el a múltadat az első lépcsőfok. Egy sorstárs :)
2018. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lett.

Agresszív "anya-apa", akiknél néma csöndben a sarokba kellett húzódni és reménykedni, hogy nem vesznek észre. Farkas-viszonyok: az erősebb eszik vagy aki ügyesebben vágja át a többieket. Vettek a gyerekeknek (3-an, én vagyok a legfiatalabb lány) 3 zsemlét 1 hétvégi napra? Akkor a legidősebb bátyámé volt az összes, ha mégis sikerült egyet elvennem, akkor addig vertek, míg oda nem adtam és elfelezték.

Nem volt sokáig füzetem, a ceruzák-tollak folyamatos hiánycikkek voltak, tankönyv csak azért volt, mert 3 gyerek után ingyenes. Sose mentem semmilyen osztálykirándulásra, a tanár a nyakamnál fogva többször felemelt, hogy szóljak már a szüleimnek, hogy fizessenek osztálypénzt. Amikor ezt a szülőkkel közölték, akkor ők megvertek, mert egy ilyen idiótának minek iskola.

Válás, molesztáló élettárs, tankönyvek széttépése, mert minek tanulok?!

Dögöljenek meg a mocsokban, szülőként megbuktak. Ugyanígy megbukott az összes iskolai pedagógus, akik szemet hunytak a lila monoklik, zúzódások, szíjnyomok láttán.

Tucatszor végighallgattam, hogy egy senki vagyok, nem viszem semmire, ugyanolyan leszek mint ők.

23 vagyok, MSc-s, már most van egy jól fizető gyakornoki munkám 2 éve, ahol várnak szeretettel iskola befejezése után. Van 3 éve egy párom, aki szeret és az összeköltözést tervezzük. Én magamat sikeresnek tartom.

2018. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!