Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két hasonló ember között...

Két hasonló ember között működik leginkább egy párkapcsolat vagy az "ellentétek vonzák egymást" is jól tud működni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kicsit furcsa a kérdés, de szerintem a két hasonló személy közötti párkapcsolat a legjobb.
2010. jún. 9. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Is-is. Mi például a párommal ellentétes vérmérsékletűek vagyunk, én nyugodt természet vagyok, megfontolt, mindent hatszor eltervezek, megszervezek, míg ő laza, lobbanékony, imád sodródni az árral. Én tőle tanulok lazaságot ő tőlem precizitást :) Viszont a világszemléletünk nagyban hasonlít, hasonló módon látjuk a világot, hasonlóképp gondolkodunk sok dologról, közös a hobbink.


Tehát szerintem fontos, hogy alapvető dologban legyen megegyezés de azért nem hasonlítsanak nagyon, mert akkor hamar unalmassá válhat a kapcsolat.


24/L

2010. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem, ha olyannal vagyok együtt, aki hasonló hozzám.
2010. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó, ha az értékrendetek hasonlít, más dolgokban nem gond, ha különböztök.
2010. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal hasonlóak és ellentétesek is vagyunk. Én például sokkal gyorsabban szoktam valami miatt megbántódni, ő meg nem nagyon zökken ki a kis nyugalmából. De ha közösen ér minket valami sérelem, azt együtt szoktuk "megharcolni". Nagyjából ugyanazokat a kajákat szeretjük, ugyanaz az ízlésünk- ezért nagyon könnyű dolgom van, nem kell félnem, hogy nem ízlik neki a főztöm. Néha kicsit határozatlan (ahogy én is), de jól működünk együtt, és előre hajtjuk mindig egymást :))
2010. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan hogy érted a hasonlót- külsőleg, érdeklődésben, temperamentumban?

Egyszer olvastam egy olyan kutatásról, hogy az alanyoknak ellenkező nemű személyek képét mutatták, és mindenki azt találta a legvonzóbbnak, amelyiket a saját arcából alakították át férfivé vagy nővé. Látok is néha olyan párokat, akik annyira hasonlítanak egymásra, mintha testvérek lennének, de az ellenkezőjére is van példa bőven.

Érdeklődésben szerintem nagyon fontos, hogy legyen közös pont, de nem feltétlenül kell teljesen fednie egymást, mert az inkább csak érdekesebbé teszi a másikat, ha ért olyan dolgokhoz is, amihez én nem.

Temperamentumban nem feltétlenül jó, ha nagyon hasonlítanak, mert például ha mindketten szétszórt, álmodozó típusok, lehet ottfelejtik a gyereket az óvodában, nem adják fel a számlákat, a lakásuk egy kupleráj stb., tehát jó, ha legalább az egyikükbe szorult egy kis gyakorlati érzék, de szerintem ez a többi fontos tulajdonsággal is így van, szóval, jó, ha legalább az egyik fél rendelkezik velük. Egyénként a tök ellentétes személyiségek is nagyon tudják vonzani egymást, mivel megtalálják a másikban, amiket magukban hiányolnak, de ők általában előbb-utóbb felőrlik egymás idegeit.

Életcélokban pedig egyértelműen a minél nagyobb hasonlóság a jó.

2010. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a "hasonló hasonlót vonz" elv érvényesül.

Én így tapasztaltam.

2010. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjemmel temperamentumban különbözőek vagyunk, én többet aggódok és mindent jobban megfontolok, talán kicsit "szögletesebb" néha a viselkedésem, ő gyakorlatias, de egyben laza és könnyebben dönt dolgokról. Bár különböző politikai pártokra szoktunk szavazni (de emiatt sosem veszekedtünk, ez nem téma általában), a céljaink és a világról alkotott képünk többnyire azonos. Szerintem jól kiegészítjük egymást, ami az egyikünk gyengesége, az a másik erőssége. De azzal egyetértek, hogy fontos, hogy az alapvető dolgokban azonosan gondolkodjunk (család, pénzügyek, világszemlélet, stb.).
2010. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem igaz az, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Nem az ellentétek, hanem a hasonlóságok vonzzák egymást. Gondoljunk csak bele! Nem lenne logikus, hogy az ellentétek vonzzák egymást.... ha két ember nagyon eltérő személyiség, ha eltérő az érdeklődési kör, a műveltség és még sorolhatnám akkor hogyan illenének össze? Persze az apró ellentétek nagyon jól kiegészítik a két embert:) Hogy saját példámat hozzam fel, a párom rendmániás és meg jól érzem magam attól mert elől van két nadrágom és egy pólóm, nem leszek depressziós:) Ő meg már egyből pakol utánam...Én nagyon felháborodós vagyok néha, ő meg az a ritka nyugodt ember aki nem tépelődik folyamatosan:) Az ilyen és hasonló ellentétek tökéletesek egy kapcsolatban...

Viszont ha az elvek másak, a világnézet, akkor állandó kutya-macska barátság jön létre ami szerintem nem épp egy kapcsolat magabiztos, szilárd alapja...

Apró dolgokban néha nem kell egyezni, szerintem is jó ha nem az a nagy "harmónia van" ami az egyik bogara a másiknak az az erőssége az jó:D

Én gyakran nevetek a páromon, mert olyan kis aggódós férfi létére én meg olyan vagyok, hogy lesz ami lesz...(persze nem mindig)...

Szóval szerintem kellenek ellentétek, de alap dolgokban nem az ellentétek hanem a hasonlóságok vonzzák egymást. Összességébe tehát a válaszom: nem:)

2010. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem kell egyformának lenni, de két ponton sükséges az egyezés: azonos értékrendszer és hasonló gondokodásmód, világlátás. Minden más akár még izgatóan érdekes is lehet ha megfelelően empatikusak a párkapcsolat résztvevői :)
2010. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi a párommal ugyanolyan dilisek vagyunk, és ez így tökéletes! Zsák a foltját... nem hiába van ez a mondás! :) Soha nem fogunk felnőni! (Pedig Ő már 36 éves!)
2010. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!