Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A szerelem és a párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem és a párkapcsolat egyfajta önzés, birtoklásvágy, a másik ember eszközként való felhasználása saját vágyaink beteljesítéséhez. Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés
Nyissunk vitát róla: A szerelem és a párkapcsolat egyfajta önzés. Aki vágyik rá, rendszerint KAPNI akar tőle valamit, birtokolni akar valamit, - vagy valakit-, akit egy idő után tulajdonának tekint és akit nem képes elengedni ha eljött az ideje - uralkodni akar rajta-. Esetleg saját magát akarja általa végre "nőnek" vagy "férfinak" érezni, azaz: a szerelem szó alatt azt értjük, hogy az ember a másikat eszközként használja fel saját ideáljai, vágyai eléréséhez. Egy ideiglenes érzés, ami a saját ego-nkat hivatott kielégíteni, azaz önzés, kapni, uralkodni vágyás. Ez később vagy átvált igazi szeretetté, vagy mint szerelem végleg elillan, amit elhiegedés és elidegenedés (szétválás) követ.
2009. márc. 11. 14:56
1 2
 1/12 Thurston ***** válasza:
Hülyeség az egész. Nem érdemes azong vitatkozni, hogy a szerelem mennyire önző/önzetlen érzés, ugyanis egy párkapcsolat két emberről szól...
2009. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tényleg hülyeség, egy kapcsolat KÉT emberről szól. Ahol felmerül egy harmadik, ott már valami hibádzik. A szerelem egy "pillanatnyi" fellángolás, ami idővel szeretetté alakul. Nem elidegenedéssé, ahhoz valami szörnyűnek kell történnie. Az őszinte szerelemben pedig nincs szó önzésről, mert nemcsak az számít, ami az énnek jó, hanem ami a páromnak is. (Persze bizonyos határokon belül értem ezt.)
2009. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ezzel nem értek egyet. aki ilyen szerelemben él az máson keresztül látja magát szépnek, kívánatosnak. mi sem bizonyítja jobban, hogy egy ideális szerelmi kapcsolatra elsősorban önmagunk megismerése ad lehetőséget.

a fent leírt szerelem önző, vágykereső, valóigaz, de kérdés hogy meddig tarthat? igazán boldognak érzi e magát az ember benne hosszútávon is?

számomra a szerelem mást jelent. másfél éve élek kapcsolatban de a fenti gondolatok meg sem fordultak a fejemben. azért vagyok Vele együtt hogy kölcsönösen feltöltődjünk egymástól, jól érezzük magunkat egymással. szeretem látni, ha boldog, mert az engem is boldoggá tesz és viszont. nem hinném hogy ezt a dolgot az önzés motiválná. jól esik ha csinosnak vagy okosnak lát, de nélküle is tisztában vagyok, reálisan látom a hibáimat, és az erényeimet. ismerem magam, önmagamtól, ehhez nem kellett más embert "megkérnem". mind a hétköznapokban, mind az ágyban az a fontos elsősorban h Ő érezze jól magát, és mivel Ő is így gondolkodik, mindketten nagyon boldogok vagyunk :)

ja igen és nem vagyunk féltékenyek egymásra egyáltalán, szóval az önzés még ilyenképpen sem került be a kapcsolatunkba :D

2009. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget!!!!

Akit igazán szeretünk,azt el is tudjuk engedni.

Az a része igaz,hogy mikor a szerelem kihűl,akkor igazi szeretet,vagy elválás lesz a dologból.De az,hogy a szerelem csak birtokolni vágyás,és a saját képünkre formálása a másiknak?Nem hiszem.

2009. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
én még fiatal vagyok és ki is maradtam szerintem egy kicsit a szerelemből tehát tapasztalatlan is... viszont részben én ezt igaznak tartom tehát bizonyítani h énistudok olyan jó "pasi" lenni mint mások ugyanazokat a dolgokat átélni egy másik csajjal és magamnak tudni hogy "ő" az enyém engem legalábbis így tesz boldoggá most az első bnőm...
2009. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Thurston ***** válasza:
58%
Csakhogy ez nem normális dolog. Semmilyen szempontból.
2009. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg, aki az egóját akarja növelni az ponthogy nem szerelembe akar esni, hanem minél több férfivel/nővel szexelni és minél több embert elcsábítani.
2009. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon unatkozol?

Amúgy én nem gondolom úgy, hogy birtoklom a páromat (11 hónapja vagyunk együtt), bármikor elmehet, ha úgy lenne kedve. Fájna, de ha ezt szeretné, akkor legyen, nem tartom vissza.

2009. márc. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én látok abban igazságot, amit írtál!Sok kapcsolat ott bukik el,hogy az ember birtokolni akarja a másikat,és függ tőle!A féltékenység is ezért alakul ki!Viszont,ha valaki éli a saját életét, de van egy párja, akivel meg tudja beszélni a dolgait, aki nyugtatólag hat rá, akivel jól tudja magát érezni, ÉS ha ez kölcsönös, akkor ez nem önzés!Ezt hívják párkapcsolatnak!Az ember társas lény, mindenkinek szüksége van saját életre, bizonyos szintű szabadságra!De abban egyetértek Veled,hogy birtokolni valakit, függni valakitől önző dolog,és nem is egészséges!A másik dolog pedig,hogy ha valaki egyedül van,akkor is nőnek, férfinak kell éreznie magát, nemcsak akkor ha valaki van mellette,és ha valaki "azzá teszi"!Tehát egy párkapcsolatban szükség van bizalomra (így nem alakul ki birtoklásvágy, önzés, függés, féltékenység), szükség van saját térre,amit a párunknak is meg kell adni!Önmagunkban kell keresni a boldogságot,és nem azt várni,hogy egy a Te szavaiddal élve "eszköz" boldoggá!tegyenHa valakiben megvannak ezek a dolgok,és ha ez kölcsönös, akkor a szerelem, a tűz átvált egy nagyon mély szeretetbe!Ha nincs meg,akkor egy idő után jönnek a balhék, a féltékenység, az elidegenedés, a megcsalás stb...Szóval valahol igazad van...
2009. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem lehet igaz egy valódi, szerelemből átalakult szeretetté változott kiegyensúlyozott párkapcsolatban.

A szerelmet és a szeretet is a kollektív tudat jellemzi.

Én szeretem a feleségem, ő szeret engem. Boldognak látom. Ettől mégjobban szeretem, mivel én mégjobban szeretem ő ezt érzi és erősödik a tudat benne, hogy jó így. Boldognak lát engem. stb.

Ez az öngeneráló folyamat jellemzi a boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolatot, pusztán theoratikus szinten.


Az hogy mi van valóban mindenki látja, hiszen az élet nem fekete és fehér, de a fő irányelve egy kapcsolatnak a fentebbi.


25/f

2009. márc. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!