Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen aggódó az anyám?

Miért lett ilyen aggódó az anyám?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és az utóbbi 1-2 évben azt vettem, észre, hogy egyre inkább aggódik értem az anyám, és ez már lassan kezd eléggé zavarni, mondhatni idegesíteni.


Faterom kiskorom óta külföldön dolgozik, tehát mondhatni egyedül nevelt fel, én vagyok az egyedüli gyerek. Régebben rengeteget veszekedtük, kiabáltunk, kb. ebből állt az egész gyerekkorom, sokszor sajnos tettlegességig is fajultak a dolgok.


17 éves kromban elváltak faterommal, majd utána lett egy új kapcsolata, akivel 4 éve már fent laknak Pesten, havi kb. 1x járnak haza, ami engem egyáltalán nem zavar mert legalább enyém az egész lakás.


De amikor hazajön akkor most kb. kinyalja a s..met is, boltba megy, veszi kilószámra az édességet, főz vagy 5 féle kaját, stb. Ami persze modnhatni, hogy jó, de az a nagy helzet, hogy nekem erre 24 évesen már nincs szükségem, sőt kijelentem, hogy ezt egyfajta visszafejlődésnek tartom. Hát ha egyszer már önállóvá váltam, nem értem miért kell visszafejleszteni az embert, mégha csak pár napra is, mert utána visszamennek, és minden működik rendesen, és nem úgy érzem magam mint egy 7 éves.


És mellé jön még az, hogy néha úgy kezel mint egy értelmi sérültet, elmond mindent vagy 5x "fizesd be a csekket" "Ott a kaja a fagyasztóban, nehogy elfelejtsd", stb.


És azt veszem észre, hogy ez a viselkedés egyre súlyosabbá válik, és már k..a kezd zavarni. Hogyan éreztessem vele, hogy állítsa le magát? Azért azt mégse mondhatom, hogy kiskoromban kellet volna ilyen lelkesedéssel gyereket nevelni, nem most gyerekké nevelni egy felnőttet..



2018. márc. 3. 11:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah.. Pl. 17-18 évesen simán járkálhattam diszkóba, a kutyát nem érdekelte kb. Most ha elmegyek discoba és tud róla, akkor reggel 10 kor már csörög a telefon, aminek az a célja, hogy kiderüljön, hogy életbe vagyok-e még. Kisebb kormról meg nem is beszélek, amikor 13-14 évesen kb. csak aludni jártam haza, és az se zavart senkit.
2018. márc. 3. 11:11
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Most akar kompenzálni szerintem. Ülj le vele és értesd meg, hogy felnőtt vagy, nagy fiú vagy, értékeled, hogy törődik, de ez túl sok. Azzal tudja a legtöbbet tenni érted, ha hagy élni és tiszteletben tartja, hogy 24 vagy, nem 4.
2018. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én lánynak képzelem. :)


Igen, tényleg kompenzálni is akarhat, meg egyáltalán: öregszik, attól is lehet, hogy egyre jobban izgul mindenért, a harmadik meg, hogy biztos fél, hogy nemsokára lelépsz otthonról.

2018. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd, azért egy kicsit őt is megérthetnéd, hiszen most havonta egyszer lát, azt a pár napot bírd ki, még ha túlzásokba is esik. Persze azért finoman leszerelheted és mondhatod neki, hogy már felnőtt vagy, nem kell ennyire gondoskodnia rólad.
2018. márc. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!